آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

بسیاری از زنان در دوران بارداری خود عکس هایی را به یادگار می گیرند، عکس هایی با شکم برآمده که یادآور زندگی و سختی های مادر برای فرزندانش می باشد. امروز برایتان  ژست های مادران باردار برای آتلیه بارداری را آماده کرده ایم که شما نیز می توانید با استفاده از الگو گرفتن از آن ها عکاسی بارداری خوبی داشته باشید.

ژست عکاسی مادران دوران بارداری +عکس زنان باردار

ژست زنان دوران بارداری

ژست عکاسی مادران دوران بارداری +عکس زنان باردار

عکس مادران دوران بارداری،ژست عکس دوران بارداری زنان

ژست عکاسی مادران دوران بارداری +عکس زنان باردار

ایده های جالب برای عکس دوران بارداری

ژست عکاسی مادران دوران بارداری +عکس زنان باردار

عکس زن و شوهر و زوج ها دوران بارداری

منبع:

نیک شو


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت 18:12
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 851 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه بارداری,عکاسی بارداری,عکس بارداری,آتلیه عکاسی بارداری,بهترین آتلیه بارداری,آتلیه بارداری شهرک غرب,

قبلا هم مطلبی در این مورد نوشته بودم که به نکاتی ازعکاسی کودکان در آن اشاره شده بود. در این نوشتار به موضوعات دیگری از این بحث با تمرکز بیشتر بر عکاسی نوزادمی پردازیم.

قبل از اینک بخود بیایید کودکتان برای رفتن به مدرسه خانه را ترک می‌کند. عکسهای خانوادگی بخشی از زندگی شماست، بنابر این سعی نمایید اولین‌های زیبای زندگی خود را در عکسها جاودانه سازید.

بطور مرتب عکس بگیرید.از هر گام از مراحل رشد کودک عکس بگیرید، اولین لبخند، اولین حمام، اولین دندان، اولین راه رفتن و... نوزادان بسیار سریع تغییر می‌کنند، سعی کنید تمام ماحل رشد را قبل از اینکه جزئی از خاطرات شوند ثبت نمایید. یک روز از زندگی کودک از بیدار شدن و کش آمدن و لبخند نوزاد در صبح تا خمیازه‌های شب را بتصویر بکشید. یک روز کامل کودکتان را دنبال کنید. با این کار یک سری عکس خواهید داشت که هر چه از آن بیشتر بگذرد برای شما زیباتر و به یادماندنی تر خواهد شد.

از احساسات کودک عکس بگیریداز تمام احساسات مختلف کودک عکس بگیرید: لبخند غرور آمیز، اخم، گریه شدید و... کودکان احساسات خود را مخفی نمی کنند. این احساسات که حالاتی زیبا ازدوران کودکی هستند را در عکسها نشان دهید.

از نزدیک عکس بگیریدبرای اینکه عکسها از تاکید و تمرکز بیشتری برخوردار باشد تا جایی که می توانید روی سوژه زوم نمایید. تا جایی که سوژه تمام منظره یاب دوربین را پر نماید به آن نزدیک شوید. برای اینکه نزدیکترین فاصله فوکوس دوربین را بدانید منوال دوربین را نگاه کنید.

زوایای مختلف را آزمایش کنید.از عکاسی در همسطح چشمان نوزاد آغاز کنید. کودک را روی شانه کسی بگذارید یا چند لحظه ای نوزاد را روی مبل راحتی قراردهیدو از او عکس بگیرید. سپس حالات متفاوتی را آزمایش نمایید، مثلا یک صندلی کنار تخت برده، روی آن بایستید و از بالای آن عکس بگیرید.

از افراد دیگر فامیل همراه نوزاد عکس بگیرید.
از دیگر افراد فامیل با نوزاد عکس بگیرید، از خواهر بزرگتر در حال تغذیه نوزاد، پدر بزرگ که با نوه خود بازی می کند و مادر در حال شیر دادن و... یک حالت جالب دیگر این است که دو کودک را در مقابل هم قرار دهید و از عکس العمل ها و ارتباط چشمی آنها با یکدیگر عکس بگیرید.

از یک زمینه ساده استفاده کنید.
با تمرکز بیشتر روی سوژه عکسی قویتر بدست می‌آید. سوژه را مقابل یک زمینه ساده قرا دهید. معمولا با کمی حرکت دادن دوربین یا چرخاندن آن به سمت چپ و راست می توان عامل شلوغی و برهم زننده تمرکز را در عکس حذف نمود.

از نور طبیعی استفاده کنید.
شاید تعجب نمایید اگر بگوییم که روزهای ابری بهترین نور را برای عکاسی از مردم و پرتره فراهم می‌نماید. نور درخشان خورشید باعث اخم کردن سوژه و ایجاد سایه‌های تند روی صورت می‌شود. در روزهای ابری نور ملایم روز چهره را زیباتر نشان می‌دهد. فلاش را خاموش نموده و از نور ورودی از پنجره یا محیط باز برای گرفتن عکسی با نور ملایم و رنگهای زنده از سوژه بهره ببرید.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:47
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه نوزاد,عکاسی نوزاد,عکس نوزاد,آتلیه عکاسی نوزاد,بهترین آتلیه نوزاد,آتلیه نوزاد شهرک غرب,

خیلی ها درمقابل آن لبخندهای بی دندان زیبا یا دست کوچکی که به انگشتی چنگ زده است دچار احساسی توام از عشق و تحسین می شوند: "بدو بیا، نی نی داره می خنده!"


در عکاسی از کودکان دوره نوزادی یک دوره  گذرا است که پر است از تغییرات سریع و شما باید در هر لحظه برای ثبت این لحظات که ممکن است دیگر روی ندهد آماده باشید. همیشه با یک دوربین دیجیتال دم دست برای شکار لحظات ناب کودکتان آماده باشید. این لحظات می تواند خاطراتی زیبا را برای تمام عمر شما و کودکتان جاودانه سازد.
برای گرفتن یک عکس خوب از کودکان  چکار کنیم؟

نزدیک بروید
اگر به اندازه کافی نزدیک نباشید، پس زمینه شلوغ تصویر کودک شما را تحت الشعاع قرار می دهد. حداقل یک سوم یا بیشتر کادر عکس را با کودکتان پر کنید.

کمی فاصله را تجربه کنید
حالتی دیگر را تجربه کنید. کمی دور بروید. تجربه کودک شما تا حد زیادی با محیطی که در آن قرار دارد بهم گره خورده است. با عکاسی از کودکتان در مقابل در ورودی یا در حالی که روی مبل یا کاناپه به خواب رفته است، اندازه قد و قواره او را در مقایسه با اشیاء نشان دهید.

به آرایش صحنه دقت کنید
هنگامی که در منظره یاب نگاه می کنید، کودک را در خارج از مرکز تصویر قرار دهید. این آرایش احساس طبیعی تری به عکس می دهد بدون اینکه نگاه بیننده را از نقطه مورد نظر در عکس (که همان سوژه می باشد) منحرف نماید.
از پس زمینه ساده استفاده کنید
برای این که تمرکز عکس را بر روی کودک قرار دهید، مطمئن شوید که زمینه عکس سوژه را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بااستفاده از یک پس زمینه ساده توجه روی خود کودک حفط می شود. برای پرتره های کودک از این متد استفاده نمایید.
 
به رنگ ها دقت نمایید
به رنگهای اطراف کودکتان توجه نمایید. رنگهای زرد و قرمز رنگهای گرم هستند و تمایل به جدا شدن از زمینه را دارند. در حالی که رنگهای طیف آبی بهتر در زمینه عکس می نشینند. با تجربه بهتر می توانید تعیین نمایید کدام رنگها بیشتر به کودکتان می آید.
 
از گرفتن عکسهای عمودی غافل نشوید
هنگامی که کودک در حالت ایستاده یا نشسته است عکس را بصورت عمودی بگیرید. با این کار می توانید به سوژه نزدیکتر شوید و تنوع بیشتری به عکسهایتان بدهید.

از کودکتان در حال فعالیت عکاسی کنید
کودک را هنگام سینه خیز رفتن، چهار دست و پا رفتن، چنگ زدن به اشیاء برای بلند شدن یا گرفتن و... دنبال کنید. از پشت منظره یاب دوربین حالت کودک را بسنجید. مثلا او را در یک ساک در باز بنشانید و توپی را در کنار او روی زمین قرار دهید. از تقلای او برای خارج شدن و گرفتن توپ عکاسی کودک کنید. هنگامی که در حال سرکشی و فضولی در گنجه ها و کمدها است از او عکس بگیرید.
از ارتفاع پایین عکس بگیرید.
در سطح قد کودک دوربین را پایین ببرید. معمولا در این وضعیت نمای بهتری از کودک به دست می آید. حالات دیگر را آزمایش کنید. از بین میله های تخت کودک از او عکس بگیرید. یا هنگامی که روی صندلی کوچکش نشسته روی زمین دراز بکشید و از پایین از او عکاسی کنید. کمی ابتکار به خرج دهید. معمولا ایستادن ساده و مصنوعی در مقابل دوربین لطفی ندارد.

از حالات احساسی مختلف عکس بگیرید
گریه کردن، اخم کردن، خندیدن و سایر حالات بخشی از کودک شماست. از هر حالتی که کودک شما می تواند نشان دهد عکس بگیرید. برای ظهور حالات مختلف هنگام عکاسی از شخص دیگری کمک بگیرید تا مثلا او را بخنداند. (البته برای عکس گرفتن گریه اش را در نیاورید!)

از هر حالت چند عکس بگیرید

چون لحظات خاصی که برای کودکان بروز می کند بسیار گذرا و کوتاهند برای اطمینان از خوب شدن عکس از هر لحظه چند عکس بگیرید. تجربه کنید. از بین عکسها بهترینشان را انتخاب کنید یا  از تمام آنها برای نشان دادن سریال یک اتفاق استفاده نمایید.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:46
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه کودک,عکاسی کودک,عکس کودک,آتلیه عکاسی کودک,بهترین آتلیه کودک,آتلیه کودک شهرک غرب,

نی‌نی سایت: ثبت لحظه‌های خوب زندگی همیشه امکان‌پذیر نیست مخصوصا اگر آن لحظات برایت به ارمغان آوردن بهترین هدیه خدا باشد. گردی و قوس زیبای شکمم برای من یادآوری‌کننده بهترین اتفاق زندگی‌ام است، پس دلم می‌خواست همیشه آن را به یادگار داشته باشم. به همین خاطر با همسرم تصمیم گرفتیم که برویم و از این لحظه‌ها عکس بگیریم تا خاطره آن با هر بار دیدن عکس‌ها زنده شود. اما پروژه عکس گرفتن فقط در ظاهر یک کار ساده بود! تصور من ابتدا فقط آن چیزی بود که در اینستاگرام می‌دیدم. مدام منتظر روزی بودم که بروم و آن عکاسی‌های رویایی با حریر و تور و نور و آن حالت فرشته گونه مادر باردار را که دیده بودم و شیفته‌شان شده بودم را تجربه کنم. اما مشکلات یکی یکی پیدا شد. اول اینکه هم وقت من محدود بود و هم وقت همسرم. بهترین زمان عکس گرفتن هفته 30 بود که هم من حس و حال دارم و هم شکمم در بهترین موقعیت ممکن باشد. ولی خب نشد؛ چون علاوه بر شلوغی‌های کار و کمبود وقت، پیدا کردن یک آتلیه نوزاد خوب که قیمت مناسبی هم داشته باشد تا چند هفته سوژه من بود.

بعد از کلی گشتن و دیدن و شنیدن یک آتلیه بارداری پیدا کردم که هم قیمت خوبی داشت و هم نمونه کارهایش نشان می‌داد که می‌تواند عکس‌های خوبی بگیرد. هر چند که از حریر و لباس فرشته‌ها خبری نبود! به همین خاطر خودم هم دست به کار شدم و قبل از رسیدن روز آتلیه، با ایده گرفتن از چند نفر در ذهنم بهترین ژست‌هایی را که می‌خواستم در عکس داشته باشم را انتخاب کردم. دغدغه بعدی‌ام شده بود لباس؛ همسرم که مشکلی نداشت، او راحت و آزاد بود و می‌توانست هر چه که دوست داشت را بپوشد به همین خاطر بهترین انتخاب برای لباس‌هایش را داشت. ولی من تازه باید می‌رفتم دنبال لباس. ابتدا سعی کردم از بین لباس‌های کمدم چند تایی را انتخاب کنم که هم زبیا باشند و هم گشاد و راحت. ولی سخت در اشتباه بودم، چون شکم من در هفته 35 آنقدر بزرگ شده بود که  هیچ چیز برای من وجود نداشت. هر کدام از لباس‌ها را که امتحان می‌کردم بیشتر ناامید می‌شدم! بعضی از لباس‌ها انقدر برایم کوچک و کوتاه بود که حتی شکمم معلوم می‌شد. 
مجبور شدم تسلیم وضع موجود بشوم و سختی خرید لباس را به جان بخرم. بالاخره روز نوبت عکس گرفتن ما در آتلیه رسید. از چند ساعت قبل از قرار آتلیه لباس‌های خودم و همسرم را آماده کردم، سعی کردم بهترین آرایش مو و صورت را داشته باشم و هر چیزی را که برای پسرم لازم بود، برداشتم؛ مثل کفش، لباس، عروسک و حتی عکس سونوگرافی‌اش. همسرم هم طبق معمول آراسته بود. از ظاهرمان راضی بودم و با فکر اینکه عکاسی نیم ساعت بیشتر طول نمی‌کشد به آتلیه رفتیم.
ولی نیم ساعت فرضی من تبدیل به 3 ساعت شد! طولانی شدن کار عکاسی یکسری مشکلات هم برایم داشت، مث ورم کردن پاهایم (چون حتی کفش‌هایم هم برایم تنگ شده بود!) یا خستگی هفته‌های آخر بارداری که من را بی‌حوصله کرده بود. حسابی خسته شده بود و دلم می‌خواست زودتر تمام شود ولی انگار همسرم خوشش آمده بود و مدام لباس عوض می‌کرد. هیچ کدام از آن ژست‌ها هم به کارم نیامد، چون خود عکاس بسته به نوع لباسم بهم مدل می‌داد. شاید بهترین اتفاق آنجا برای من کمک کردن همسرم موقع لباس عوض کردن بود. من می‌نشستم و او  مثل بچه‌ها لباس‌هایم را تنم می‌کرد و آرام آرام کفش‌هایم را پایم می‌کرد و سعی می‌کرد که زیاد خسته نشوم.
نمی‌دانم این عکس‌ها همانقدر که من و همسرم نسبت به آنها ذوق و حس داریم برای پسرمان جالب باشد یا فقط سرسری نگاه‌شان کند. اصلا نمی‌دانم که عکس سونوگرافی یا اندازه شکم مادرش برایش مهم باشد یا نه، ولی این لحظه برای من همراه با بهترین حس دنیاست، حسی که به من یادآوری می‌کند که من مادر شده‌ام و باید مانند مادرم مادری کنم.

مامان بهنیا


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:45
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 304 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه بارداری,عکاسی بارداری,عکس بارداری,آتلیه عکاسی بارداری,بهترین آتلیه بارداری,آتلیه بارداری شهرک غرب,
در دنیای امروز، تخصص حرف اصلی را می‌زند؛ این یک جمله کلیشه‌ای است اما باید هر چند وقت یک بار به خودمان گوشزد کنیم تا برای هر کاری سراغ نیروی متخصص و حرفه‌ای بریم؛ مثلا اگر شما به تازگی صاحب نوزادی شدید یا شرف پدر و مادر شدن هستید، باید در کنار تمام دغدغه‌هایتان به یک آلبوم حرفه‌ای برای کودک‌تان فکر کنید تا بعدها بتواند شور و حال شما در این لحظات را حس کند. برای این کار مثل خرید یک وسیله برقی سراغ یک برند شناخته شده مثل آتلیه عکس کودک سویل استودیو بروید تا دلبرانه‌ترین لبخند کودک‌تان را ثبت کنید. کادر حرفه‌ای آتلیه عکس کودک آسمان به شما می‌گویند بهترین عکاسی چه زمانی و در چه شرایطی باید انجام شود تا آلبوم رویایی تان را بسازید.

عکاسی بارداری
بهترین زمان عکاسی هفته ۲۸ تا ۳۲بارداری است؛ مگر این که شکم شما دیر بزرگ شود که در این صورت باید یکی دو هفته دیگر صبر کنید. برای عکاسی بارداری لباس‌هایی به همراه داشته باشید که شکم شما در آن مشخص باشد و چند تا از لباس‌های نوزادی کودک‌تان هم همراه ببرید. کفش نوزاد را از قلم نیدازید. 

عکاسی نوزادی 
بهترین زمان عکاسی نوزادی ۴ تا ۱۴ روزگی است چون هر چه قدر خواب نوزاد عمیق‌تر و جثه او کوچک‌تر باشد، امکان خلق ژست‌های جذاب بیشتر است. برای این که به اهمیت خواب عمیق نوزاد برای عکس‌های خاص پی ببرید،‌ نگاهی به نمونه عکس‌های آتلیه آسمان بیندازید.
بهترین زمان عکاسی، سن مناسب کودکان
برای داشتن یک آلبوم بی نقص و کامل تا قبل از یک سالگی بهتر است ۳ دوره عکاسی برای کودک خود در نظر بگیرید که این ۳ مقطع عبارتند از : 
-۴ تا ۶ ماهگی کودک که می‌تواند روی سینه بلند شود.
-۸ تا ۹ ماهگی که می‌تواند بدون کمک بنشیند.
-۱۱ تا ۱۳ ماهگی که عکاسی تولد یک سالگی را شامل می‌شود و می‌توان در حالت‌های ایستاده هم عکس گرفت. 
با انتخاب این زمان‌ها، شما از مهم‌ترین تغییرات فرزندتان عکس دارید. برای این که از انتخاب آتلیه آسمان به عنوان مرکز تخصصی عکاسی کودک مطمئن شوید، نگاهی به عکس‌های کودک این آتلیه بیندازید. 
بهترین زمان عکاسی، سن مناسب کودکان
عکاسی خانوادگی 
حالا که تا آتلیه می‌روید، بهتر است عکاسی خانوادگی را هم به برنامه خود اضافه کنید اما قبل از مراجعه با دوستان آتلیه عکس کودک آسمان صحبت کنید تا شما را برای انتخاب بهترین لباس راهنمایی کنند مثلا بهتر است از انتخاب لباس‌هایی با طرح‌های پرگل و شلوغ خودداری کنید و سراغ رنگ‌های ملایم مثل کرم،‌آبی روشن، صورتی کم رنگ و... بروید. دوستان آتلیه عکس کودک برای چاپ و تهیه عکس‌ها پیشنهادات مختلفی از چاپ تکی تا تهیه تندیس از دست و پا پیش روی شما می‌گذارند که لیست کامل این خدمات را می‌توانید در آدرس زیر ببینید. 
 بهترین زمان عکاسی، سن مناسب کودکان

امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:44
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 81 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه کودک,عکاسی کودک,عکس کودک,آتلیه عکاسی کودک,بهترین آتلیه کودک,آتلیه کودک شهرک غرب,
ویژگی‌ها و شرایط خانواده‌های امروزی با خانواده‌های قدیمی و نسل‌های گذشته تفاوت‌های اساسی دارد. از تعداد فرزندان که به ندرت از ۲ فرزند بیشتر می‌شود تا نحوه تربیت بچه‌ها اما در میان سنت‌ها و کارهای گذشتگان، یک رسم ساده و دوست داشتنی وجود داشت که امروزه در میان موبایل‌های دوربین‌های دار و دوربین‌های دیجیتال با حافظه‌های بالا فراموش شده است؛ حالا دیگر در کمتر خانواده جوانی، آلبوم خانوادگی وجود دارد؛ با وجود این که صدها و حتی هزاران عکس از دورهمی‌ها، مناسبت‌ها و روزمرگی خانواده وجود دارد اما عکس‌ها در حافظه گوشی موبایل و کامپیوتر محبوس شده‌اند و کمتر زمانی ورق می‌خورند.
 
در حالی که داشتن آلبوم خانوادگی، سنت زیبا و دوست داشتنی است که کاش فراموش نمی‌شد. این روزها امکانات بیشتری برای ساختن آلبوم‌های خانوادگی جذاب و زیبا وجود دارد. تعداد اتلیه‌های فعال در سطح شهر بیشتر شده و شما می‌توانید با کمک تیم‌های حرفه‌ای که در این حوزه فعالیت می‌کنند، برای خانواده شاد و خوشبخت خودتان یک آلبوم واقعی بسازید. یک آلبوم واقعی نه مجازی که بتوانید خاطرات خوش رفته را ورق بزنید.
 
امکان رفتن به آتلیه کودک برای  داشتن عکس‌های حرفه‌ای به صورت روزانه میسر نیست و برای تدارک چنین آلبومی باید بدانید چه مقاطعی در آتلیه عکاسی کنید. بی‌شک برای ازدواج و شروع زندگی مشترک خود عکاسی کرده‌اید و عکس‌های خوبی از شروع با هم بودن‌تان در اختیار دارید. مقطع بعدی دوران بارداری شماست.
 
بچه‌ها کنجکاوند تا بدانند پیش از وردشان زندگی شما چگونه بوده است و چه قدر منتظر آمدن‌شان بودید؟ با تهیه عکس‌های شاد از دوران بارداری، حس خوب‌تان را برای بچه‌ها ثبت کنید. بهترین زمان برای مراجعه به آتلیه و عکاسی بارداری، ۸ ماهگی است؛ زمانی که شکم شما برآمده شده، ماه‌های سخت اول بارداری را پشت سر گذاشتید و امادگی لازم برای عکاسی را دارید.
 
بعد از عکاسی بارداری، خیلی زود باید به اتلیه برگردید چون عکس‌های نوزادی بهتر است در ۱۵ روز اول تولد گرفته شود. هر چند این کار در روزهای اول سخت به نظر می‌رسد اما تا فرزند شما چهره نوزادی‌اش را از دست نداده، این تصویر را ثبت کنید.
 
از اینجا به بعد دست شما بازتر است و می‌توانید با نوپا شدن یا همزمان با جشن تولد یک سالگی کودک به اتلیه بروید اما توصیه ما به شما این است که تولدها را جدی بگیرید و سعی کنید هر سال از تولد فرزندتان یک عکس خوب و خاص بسازید. تهیه چنین عکسی، در هیاهوی تولد چندان میسر نیست. بهتر است چند روز قبل از تولد، این عکاسی را در اتلیه انجام دهید. اگر به اتلیه مجهز و حرفه‌ای مراجعه کنید، ماکت کیک هم در اختیار شما قرار می‌دهند تا عکس کاملا حال و هوای تولد داشته باشد. برای چنین عکس تولدی می‌توانید از اتلیه عکس سویل استودیو کمک بگیرید.
آتلیه سویل استودیو بدون دریافت مبلغی برای ورودی و داشتن تیم حرفه‌ای که با شرایط عکاسی از کودک آشنا هستند، فرصت داشتن آلبوم خانوادگی رویایی و خاص را برای شما فراهم می‌کنند.
منبع:
نی نی بان

امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:42
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 68 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه کودک,عکاسی کودک,عکس کودک,آتلیه عکاسی کودک,بهترین آتلیه کودک,آتلیه کودک شهرک غرب,
تعطیلی عکاسی‌های تهران سرعت گرفته است. حالا مشتری‌هایی که تنها با خرید یک گوشی تلفن همراه، صاحب یک دوربین عکاسی نسبتا قدرتمند شد‌ه‌اند، دیگر کمتر به عکاسی‌ها احساس نیاز می‌کنند. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که با ذخیره عکس‌های دیجیتال، دیگر کمتر کسی دنبال چاپ عکس‌های خانوادگی و تهیه آلبوم‌های قدیمی ‌می‌رود. در این بین عکاسی‌های بازار نه‌تنها مغلوب پیشرفت خیره‌کننده تکنولوژی شد‌ه‌اند که به گفته «ظفر یاوری» رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران عکاسی از حالت تخصصی درآمده و به فنی عمومی تبدیل شده است. او در گفت‌وگو با «شهروند» از بین رفتن توجیه اقتصادی واحدهای عکاسی را به میان کشیده و می‌گوید: عکاسی دیگر در سبد خانوار جایگاهی ندارد و افراد با ارزان‌ترین شیوه ممکن می‌توانند عکس‌های مورد نیازشان را تأمین کنند. با وجود این گرایش زندگی لوکس روی دیگر جهان مدرن است و همین گرایش است که توانسته است عکاسی حرفه‌ای و تهیه آلبوم‌های لوکس را به زندگی پیشرفته امروز برگرداند. در این میان عکاسخانه‌های تهران نیز با داغ شدن بازار عکاسی لوکس جان تازه‌ای گرفته‌اند. حالا در ایران بازار تهیه آلبوم‌های حرفه‌ای و ثبت تخصصی لحظات رشد کودکان داغ شده است. این موضوع سبب شده است که آگهی‌های متعددی با عنوان عکاسی «بارداری و کودک» در فضای مجازی منتشر شود و رقابت در بازار نیمه‌جان و به رکود رفته عکاسی دوباره به جریان افتد.

عکس یادگاری در اروپای  قرن ١٨
رقابت عکاسان تهران برای جذب بازار تازه تا جایی پیش رفته است که برخی واحدهای عکاسی تهران دکورهای گرانقیمت و ایده‌های تازه‌ای برای عکس‌هایشان طراحی کرده‌اند. یک واحد عکاسی که برای دکورهای سنگین خود به اندازه یک پروژه سینمایی هزینه کرده است، بچه‌ها را در فضاهای متفاوتی قرار می‌دهد و از آنها عکاسی بارداری می‌کند. مسئول رزرو نوبت این واحد عکاسی نوزاد به «شهروند» توضیح می‌دهد: ما تاریخ جهان را در آتلیه‌مان بازسازی کرده‌ایم؛ مثلا اروپای قرن ١٧ و ١٨ یکی از فضاهای بازسازی شده ما است. بچه‌ها با لباس‌هایی که متناسب این فضا تهیه شده است در دکورها قرار می‌گیرند و از آنها عکاسی می‌شود. او ادامه می‌دهد: این شیوه، عکس بچه‌ها را به کارت‌پستال شبیه‌سازی می‌کند و فضای متفاوتی از عکس‌های متداول بازار ارایه می‌دهد. به نمونه عکس‌هایی که در پایگاه اینترنتی این عکاسی بارگذاری شده است سر می‌زنم و تعدادی از آنها را تماشا می‌کنم. بچه‌هایی که پشت میز چوبی آشپزخانه‌ای در قرن ١٧ اروپا نشسته‌اند و ظرفی از سیب‌زمینی و سبزیجات مقابل آنهاست. کلاه و حتی لباس‌های آنها به شیوه نقاشی‌های کلاسیک طراحی شده است یا بچه‌هایی که در مکتب‌خانه‌های قدیمی ایرانی نشسته‌اند و تغذیه‌شان را در بقچه‌هایی گره زده‌اند.

عکس شکار
لحظه‌ای از زندگی روزمره بچه‌ها
شبنم رضایی، عکاس دیگری است که برای جلب نظر مشتریان خود شیوه ساده‌تری در پیش گرفته است. او معتقد است که دکورهای سنگین حالت‌های خاطره‌انگیز چهره و بدن کودکان را محو می‌کند. رضایی در توضیح شیوه خود به «شهروند» می‌گوید: عکاسی ما به دنبال این است که از بچه‌ها به صورت شکار لحظه‌ای عکس بگیرد؛ به همین دلیل عکاسان واحد صنفی ما گاهی یک نصفه روز را برای سوژه‌هایشان وقت می‌گذارند و با آنها به خانه‌هایشان می‌روند.
وی ادامه می‌دهد: به‌عنوان مثال عکسی که سایر عکاسی‌ها از بچه‌ها در حوله حمام می‌گیرند یک عکس دکوراتیو و تصنعی است. آنها بچه را مقابل دوربین برهنه می‌کنند و در حوله حمامی‌که خانواده‌هایشان با خود به آتلیه آورده‌اند؛ قرار می‌دهند. این در حالی است که ما از فرآیند واقعی استحمام کودک عکاسی می‌کنیم یا برای ثبت طبیعی‌ترین حالت کودکان همراه آنها به شهربازی یا فضای سبز می‌رویم و از آنها موقع بازی عکس می‌گیریم.  در این میان عکاسی با هر روش و دیدگاهی که انجام شود قیمت‌گذاری‌ها براساس کالای نهایی انجام می‌شود. این‌که کالای نهایی یک قطعه عکس معمولی باشد یا شاسی، آلبوم دیجیتال باشد یا کارت‌پستال قیمت‌ها را تغییر می‌دهد. به جز این سایز و اندازه عکس‌ها و میزان طراحی انجام شده، همچنین کیفیت مواد به کار رفته برای چاپ عکس از دیگر آیتم‌های تأثیرگذار در قیمت‌گذاری‌هاست. کمترین قیمت چاپ عکس برای یک قطعه تصویر معمولی با سایز ١٤ در ٢٥ سانتی‌متر  بین ٢,٥ تا ٣‌هزار تومان است و بیشترین نرخ خدمات عکاسی کودک مربوط به آلبوم‌های دیجیتال است که تا ١٠‌میلیون تومان نیز قیمت خورده‌اند.

آلبوم جنینی از ٨٠٠‌هزار تا ١٠‌میلیون تومان
از این میان آلبوم رشد کودک نیز به‌تازگی جای خاصی در سبد خدمات عکاسی‌ها باز کرده است. این آلبوم‌ها بیشتر آلبوم‌های جنینی و نوزادی را در بر می‌گیرند. در آلبوم جنینی از ماه‌های مختلف بارداری مادر عکس تهیه می‌شود و هماهنگی‌های برای ثبت نخستین لحظات تولد با خانواده‌ها انجام می‌شود. علاوه برعکس‌های آتلیه‌ای، تصاویر سونوگرافی، مچ‌بند لحظه تولد، بند ناف و ... کودک نیز ازجمله مواردی است که برای ثبت در آلبوم جنینی از والدین درخواست می‌شود. در آلبوم‌های نوزادی نیز اولین‌های کودک مانند نخستین خنده‌ها، رویش دندان‌ها، نخستین تجربه غذا خوردن، راه رفتن و... در آلبوم نوزادی ثبت می‌شود. پروسه تهیه این آلبوم‌ها طولانی است و پس از هر عکاسی تنها چند قطعه عکس در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد و در انتها گلچینی از عکس‌های ثبت شده به صورت آلبوم تحویل مشتری می‌شود.

قیمت آلبوم‌های رشد متفاوت است و حداقل از ٨٠٠‌هزار تومان شروع می‌شود و گاهی به ١٠‌میلیون تومان هم می‌رسد. شبنم رضایی، عکاس درباره آلبوم‌های گرانقیمت‌تر به «شهروند» توضیح می‌دهد: در کل آلبوم‌های دیجیتال یکی از گرانقیمت‌ترین خدمات عکاسی‌ها هستند؛ زیرا مقوایی که عکس روی آن چاپ می‌شود و به مقوای گرم بالا (ضخیم) معروف است، چاپ و طراحی عکس‌ها در آلبوم دیجیتال همه و همه هزینه بالاتری نسبت به عکس معمولی دارند. او ادامه می‌دهد: البته برخی عکاسی‌ها برای طراحی عکس زمان زیادی نمی‌گذارند و از فرم‌های آماده استفاده می‌کنند. به همین دلیل ممکن است قیمت کمتری برای آلبوم دیجیتال خود تعیین کنند یا برخی آلبوم‌های گرانقیمت به صورت برجسته طراحی می‌شود و با برش‌های خاص عکس از متن آلبوم جدا می‌شود و فرم ویژه‌ای به خود می‌گیرد. مدلی که در حال حاضر در برخی کتاب‌های داستان کودک نیز الگوبرداری شده است.

اشانتیون عکاسی کودک؛ از تخفیف‌های ویژه تا بلیت شهربازی
با وجود این سبد خدمات عکاسی کودک به همین موارد محدود نمی‌شود و مشتریان می‌توانند تقویم‌های شخصی با عکس بچه‌هایشان تهیه کنند. چاپ عکس در زمینه ساعت دیواری، روی ظروف و حتی تی‌شرت و لباس و جاسوئیچی ازجمله دیگر گزینه‌های پیشنهادی عکاسی‌های تهران به مشتریان‌شان است؛ البته قیمت این خدمات چندان گران نیست و از ٣‌هزار تومان شروع می‌شود و حداکثر به ٤٠‌هزار تومان می‌رسد؛  در این میان برخی از عکاسی‌های تهران این خدمات را به صورت اشانتیون یا هدیه به مشتریان‌شان ارایه می‌دهند. برخی دیگر نیز اشانتیون‌های جذاب‌تری برای کودکان مشتری خود در نظر گرفته‌اند. از تخفیف ٣٠ تا ٥٠‌درصدی برای بچه‌ها در ماه تولدشان تا بلیت شهربازی و اهدای کتاب.

عکس نرخ مصوب ندارد
ظفر یاوری، رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران درباره تنوع قیمت خدمات عکاسی کودک به «شهروند» توضیح می‌دهد: خدمات عکاسی به جز عکس پرسنلی نرخ مصوب ندارد؛ زیرا درجه‌بندی کیفی عکس‌های تزیینی بسیار دشوار است و به همین لحاظ نمی‌توان نرخ معینی برای دستمزد عکاسان در نظر گرفت. او ادامه می‌دهد: نرخ مصوب عکس پرسنلی بدون رتوش و در سایز ٣ در ٤ معادل ١٠‌هزار تومان است؛ اما در عکس تزیینی فاکتورهای متعددی مطرح می‌شود. ازجمله میزان هنر و تخصص عکاس برای طراحی عکس‌ها، کیفیت مواد به کار رفته در کالای نهایی، محدودیت یا عدم محدودیت تعداد عکس گرفته شده از مشتری و... به همین لحاظ عکس تزیینی نرخ مصوب ندارد و به صورت رقابتی در بازار قیمت‌گذاری می‌شود.
منبع: شهروند
 

امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت 16:41
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه کودک,عکاسی کودک,عکس کودک,آتلیه عکاسی کودک,بهترین آتلیه کودک,آتلیه کودک شهرک غرب,

ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد که در مواجهه با یک صحنه زیبا ، اولین واکنشمان، بیرون آوردن تلفن همراه از جیب و روشن نمودن دوربین آن است. اما ممکن است نتوانید تصویر مطلوب خود را ثبت کنید و فرصت را به راحتی از دست بدهید.اگر هنوز هم از آن دسته افرادی هستید که گمان می کنند با دوربین تلفن همراهشان نمی توانند تصاویر زیبایی ثبت کنند، دعوت می کنم که سری مطالب  عکاسی با موبایل دنبال کنید. چنانچه به قدرت تلفن همراهتان در ثبت یک تصویر زیبا باور دارید، با ما همراه باشید تا راهکارهایی برای ثبت بهتر این لحظه ها در آتلیه عکاسی بارداری به شما بیاموزیم.

 ترکیب بندی در عکاسی

ترکیب بندی در عکاسی اهمیت بسیار بالایی دارد. یک عکس در آتلیه بارداری خوب در درجه اول دارای یک ساختار منظم و به عبارتی یک ترکیب بندی زیبا است. یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از عکس های ما با آنچه که انتظار داشتیم تفاوت دارد ، عدم وجود یک ترکیب بندی درست و مناسب است. دوربین تلفن همراه ، محدودیت هایی دارد، اما راهکارهایی وجود دارند که به وسیله آنها می توانید تصاویر مطلوبی ثبت نمائید:

 هرچه اضافی است، حذف کنید

گاهی یک سوژه مناسب برای عکاسی پیدا می کنیم که در محیط پیرامونش کوچک به نظر می آید. لازم است در چنین موقعیتی، کمی به سوژه تان نزدیک شوید تا سوژه تان حجم بیشتری از کادر را اشغال نماید. پشت زمینه های اضافی را حذف کنید و تنها به سوژه تان توجه کنید.

 نقاط طلایی را دریابد

پیشتر برایتان از نقاط طلایی در کادر گفتیم. اگر به زیباترین عکس های تاریخ نگاهی بیاندازید، مهمترین عنصر در ترکیب بندی هایشان ، وجود سوژه یا تقسیم فضا توسط نقاط طلایی است. به طور مثال اگر قصد داشته باشیم از یک شاخه گل عکاسی کنیم ، بهتر است آن را در یکی از نقاط طلایی قرار دهید و ساقه آن را در امتداد نقطه دیگری قرار دهید. برای اینکه بهترین استفاده را از این نقاط ببرید بهتر است که کادر هایتان را به فضاهای یک سوم تقسیم کنید و سوژه را در یکی از این کادر ها قرار دهید. استفاده از grid در اپلیکیشن عکاسی تلفن همراه ، تا حد بسیاری به شما کمک می کند.

 فضای منفی به اندازه فضای مثبت اهمیت دارد

فضای منفی به فاصله میان سوژه ها گفته می شود. به طور مثال فضای پشت زمینه میان نرده های بالکن یا فضای میز غذایتان ، به عنوان یک فرم مجزا به اندازه سوژه های عکستان اهمیت دارند. سعی کنید فرمهای فضای منفی را هم ببینید به آن ها شخصیت بدهید و در کنار فرم های اصلی تان بچینید. فراموش نکنید که یک تصویر زیبا زمانی زیبا است که همه چیز در آن زیبا باشد.

 از خطوط پیروی کنید

فرمهای اشیا پیرامون ما دارای خطوط بسیاری هستند که چیدمان آنها در یک کادر ، نگاه بیننده را هدایت میکند. این خطوط را جدی بگیرید. از آنها استفاده کنید تا به اهمیت تصویرتان بیافزایید. به طور مثال دیوارها در یک عکس دکوراسیون ، تبدیل به خطوطی در پرسپکتیو می شوند و نگاه بیننده را به عمق تصویر هدایت می کنند. اگر قصد دارید در یک عکس خانه تان را بزرگتر نشان بدهید، بهتر است از این خطوط پرسپکتیو بیشتر استفاده کنید تا فضای عکستان از تخت بودن خارج شود و کمی عمق به فضا ببخشید.

رنگ ها به عکس حس می دهند

همانگونه که چیدمان فرم ها در یک کادر به عکس زیبایی می دهد ، چیدمان رنگ ها نیز به عکس حس می دهد. اگر از چیدمان روی میزتان عکاسی می کنید سعی کنید تناسبی بین رنگ ها رعایت کنید. این رنگ ها با بینندگان حرف می زنند. از ترکیب رنگ های مکمل بیشتر استفاده کنید تا تصویرتان شفاف تر و با کیفیت تر جلوه نماید. حتی گاهی رنگ ها را حذف کنید و عکستان را سیاه و سفید بگیرید. به خصوص زمانی که نور در تصویرتان بسیار زیاد است.

زاویه های خاص تری انتخاب کنید

تلفن های همراه سبک و کوچک هستند و به همین دلیل ، به راحتی می توان آن ها را در زوایای خاصی قرار داد. گاهی ریسک کنید و عکس جذاب تری بگیرید. بینندگان در مواجهه با تصویری که برایشان غریب تر است و نحوه ثبت آن برایشان نامفهوم است، کنجکاو تر اند. اگر دوربین را به کنار دیوار بچسبانید و از مبل گوشه خانه تان عکس بگیرید به مراتب عکس خاص تری خواهید داشت تا اینکه از روبرو بایستید و سعی کنید همانچه که می بینید را عکاسی کنید.  برای یافتن زاویه مناسب گاهی لازم است فرصت بیشتری صرف کنید. خیلی از اشیاء ساده در کنار ما ، وقتی از بالا عکاسی می شوند بسیار زیبا تر دیده می شوند. به این دلیل که در کنار فرم های دیگر ، شکل نو و فرم جدیدی پیدا می کنند.

شاید خیلی از تصاویری که تا امروز متوجهشان نبودید، منتظر اند تا شما دوربین تلفن همراهتان را روشن کنید و عکس های زیبایی از آن ها ثبت کنید.

منبع:

چیدانه


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت 19:52
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 54 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه نوزاد,عکاسی نوزاد,عکس نوزاد,آتلیه عکاسی نوزاد,بهترین آتلیه نوزاد,آتلیه نوزاد شهرک غرب,

عکاسی از کودکان بسیار چالش برانگیز است، زیرا کودکان عموما دوست ندارند برای دوربین ژست بگیرند؛ مخصوصا اگر سرگرم بازی یا کاری باشند که به آن علاقه خاصی دارند. حرکات کودکان بسیار سریع است و به عکاس فرصتی برای ثبت لحظه‌های ناب نمی‌دهد. به همین دلیل بیشتر عکس‌هایی که از کودکان گرفته می‌شود یا تار هستند یا خارج از فوکوس. برای ثبت عکس‌های بهتر از کودکان، به چه مهارت‌هایی در  عکاسی نیاز داریم؟

شما هم نمونه‌های بسیاری از عکس‌های فوق‌العاده از کودکان دیده‌اید که تاثیرگذاری خاصی داشته‌اند و با نمونه‌های «به دوربین نگاه کن و لبخند بزن» تفاوت چشمگیری دارند. یک پرتره خوب شخصیت، انرژی و منحصر به فرد بودن کودک را بازتاب می‌کند.

Malika-Catching-Rain-w600

اما مهمترین فاکتورها در عکاسی کودک کدام‌ها هستند؟

۱. روند کار را از قبل بررسی کنید، تجهیزات مورد نیاز را بشناسید و آنها را همراه داشته باشید

با وجود این که عکاسی از کودکان معمولا قابل پیش‌بینی نیست، اما سعی کنید تا حد امکان برای آن برنامه ریزی داشته باشید. اگر قصد دارید که در خانه از کودکان عکاسی کنید، تجهیزات مورد نیاز به خصوص برای تامین نور را همراه داشته باشید، فراموش نکنید که نور داخل به خوبی نور طبیعی نیست. برای جبران کمبود نور سعی کنید تا جایی که می‌توانید از فلاش دوربین استفاده نکنید و از فلاش بیرونی کمک بگیرید. فلاش دوربین معمولا سایه‌های شدید و ناخوشایندی در تصویر به وجود می‌آورند. اگر بیرون از خانه عکاسی می‌کنید، اصول اولیه نورسنجی  را بشناسید. اگر نمی‌دانید تنظیمات دوربین‌تان را چطور به صورت دستی تغییر و تنظیم کنید، پیشنهاد می‌کنیم در برابر نور مستقیم و شدید خورشید عکاسی نکنید.

از چه تنظیماتی برای دوربین باید استفاده کنم؟

با توجه به این که کودکان سریع حرکت می‌کنند و در جایی ثابت باقی نمی‌مانند، تنظیمات دوربین را در حالتی قرار دهید که کنترل آن ساده باشد. مثلا می‌توانید دوربین را در حالت اولویت با دریچه دیافراگم (Av یا Tv در دوربین‌های کانن و A در دوربین‌های نیکون) قرار دهید. در این حالت می‌توانید عمق میدان را با تغییر  دریچه دیافراگم به راحتی کم و زیاد کنید و به دوربین اجازه دهید تا سرعت شاتر متناسب را خودش انتخاب کند.

در محیط‌های کم نور احتمالا لازم است که مقدار عدد اف را کمترین انتخاب کنید تا  سرعت شاتر نسبت زیادی را به دست آورید. اگر هوا تاریک‌تر و نور کمتر شود می‌تواند با تغییر مقدار ایزو، شرایط نوری مناسب برای عکاسی را فراهم کنید. فراموش نکنید که بالابردن بیش از حد مقدار ایزو ممکن است به نویزی شدن عکس بیانجامد اما گاهی مجبورید چنین جبران‌سازی‌هایی را انجام دهید. یادتان باشد بهتر است یک تصویر واضح به کمی نویز داشته باشید تا یک عکس عاری از نویز اما تار! اگر دوربین‌تان امکان «Auto ISO» دارد، آن را فعال کرده و مقدرا آن را به ۱۶۰۰ (دوربین فول فریم) یا ۸۰۰ (دوربین کراپ) تغییر دهید.

Uma-Playing-w600

بهترین دوربین و لنز برای عکاسی از کودکان کدام است؟

هر دوربینی برای این منظور می‌تواند کارآمد باشد، اما بیش از همه دوربین‌های DSLR با یک لنز که دریچه دیافراگم بازی داشته باشد بسیار توصیه می‌شود. اگر نمی‌خواهید که برای عکاسی از کودکان بسیار هزینه کنید، یک دوربین متوسط مانند سری دوربین‌های Nikon D3000/D5000 یا Canon Digital Rebel کارایی‌های لازم برای خدف شما را دارد. قسمت مهمترخرید لنز  است. لنزهای سریع علاوه بر کیفیت و کارایی بهتر در محیط‌های مختلف، کیفیت خوبی از بوکه نیز به دست می‌دهند. لنزهایی نظیر Nikon 35mm f1/8، Nikon 50mm f/1.8 و یا Canon 50mm f/1.8 گزینه‌های مناسبی برای این منظور با بودجه نسبتا کم هستند. قطعا با صرف هزینه بیشتر می‌توان لنزهایی نظیر Nikon 85mm f/1.4 یا Nikon 70-200mm VRQQ و یا Canon 70-200 f/2.8 را به دست آورد.

Cute-Child-Girl-praying-rabbit-wallpaper-w600

۲. سعی کنید سوژه را بهتر بشناسید و با او ارتباط بهتری برقرار کنید

اگر زمان کافی در اختیار دارید سعی کنید پیش از شروع عکاسی با کودک ارتباط دوستانه‌تری برقرار کنید و نوع شخصیت و علایق او را شناسایی کنید و کاری نکنید که کودک به این باور برسد که شما هم یک آدم بزرگ دیگری هستید که دائم به او در مورد کارهایی که باید یا نباید انجام دهد، گوشزد می‌کنید.

برای آنکه عکس‌هایی که ثبت می‌کنید طبیعی باشد، از کودکان نخواهید که برای دوربین لبخند بزنند. بلکه از معصومیت، سادگی و بازیگوشی آنها نهایت استفاده را ببرید و به عکس‌هایتان جلوه‌ای واقعی ببخشید. به کودک اجازه دهید بازی کند و از شرایط نهایت لذت را ببرد. دوربین را آماده کنید و از خانواده کودک بخواهید که او را صدا کنند، به محض آنکه به سمت شما نگاه کرد، روی چشم نزدیکتر به خودتان فکوس کنید و عکس بگیرید. فراموش نکنید حتی بدون خنده و لبخند هم می‌توان عواطف و حالات کودکان را منتقل کرد و عکس‌هایی به یاد ماندنی ثبت کرد.

k-w600

۳. خلاق باشید و از لح‍ظه‌هایی که برای کار صرف می‌کنید نهایت لذت را ببرید

بهترین وقت برای آنکه بتوانید شخصیت کودک را به تصویر بکشید زمانی‌ست که او در حرکت و بازی است. از همین زمان‌ها حتی اگر ۱۵ دقیقه باشد می‌توانید دست‌کم ۳-۴ عکس فوق‌العاده ثبت کنید. این عکس‌ها را در کنار هم قرار دهید تا گویای یک داستان درباره کودک و حس و حالش باشد.

f82e1adaf85d6cce22044813400bd6ce-w600

سعی کنید احساسات، شیطنت، حساسیت و ویژگی‌های کودک را در این مجموعه عکس نشان دهید. برای این کار همانطور که پیشتر هم اشاره شد باید با کودک ارتباط خوبی برقرار کنید و اجازه دهید تا کودک به شما عادت و اعتماد کند. به او اجازه دهید که به LCD دوربین‌تان نگاه کند و عکس‌های خودش را ببیند، سوال کند و دوست شود.

storyboard01324-w600

۴. ابزارهای لازم برای سرگرم کردن کودک را همراه داشته باشید

دقیقا مانند بزرگسالان، کودکان نیز از دیدن یک اتاق پر از ابزارهای عجیب و یک فرد غریبه، نگران و عصبی می‌شوند. با توجه به این که می‌دانیم برقراری ارتباط با کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، کمک کردن به آرامش پیدا کردن آنها نیز بسیار مهم است. اما کودکان را بر خلاف بزرگسالان به راحتی می‌تواند آرام کرد. برای این منظور راهکارهای زیادی وجود دارد. اولین قدم این است که با پدر و مادرش مشورت کنید و از آنها درباره چیزهای مورد علاقه کودکشان سوال کنید. مقداری اسباب بازی، بادکنک، میوه و شکلات همراه داشته باشید. در عین حال که می‌توانید از این ابزارها در عکس‌هایتان نیز استفاده کنید، امکان خوبی برای برقراری یک ارتباط دوستانه با کودک نیز به دست خواهید آورد.

Uma-Bubbles-960x638-w600

۵. پایین بیایید و هم‌قدشان شوید

نشستن و تا اندازه قد کودکان پایین آمدن در عکاسی از کودکان بسیار متداول است. برای آنکه عکس‌های خوبی داشته باشید، علاوه بر کم کردن ارتفاع تا اندازه کودک، کمی خلاقیت نیز به خرج دهید تا عکس‌هایی که ثبت می‌کنید متفاوت تر باشند. مثلا از زوایای مختلف عکاسی کنید. جزییات اسباب بازی یا لباس کودک را به خوبی در تصویر نشان دهید. فراموش نکنید که با این عکس‌ها خاطراتی را برای آینده رقم می‌زنید، پس آنها را منحصر به فردتر کنید.

51-1000x666-w600

۶. به لباس، زمان و محل عکاسی توجه ویژه داشته باشید

محلی که برای عکاسی انتخاب می‌کنید در کیفیت عکس‌هایی که حاصل می‌شود بسیار مهم هستند.  گاهی والدین به عکاس اجازه می‌دهند تا درباره محل عکاسی تصمیم‌گیری کند. در این شرایط بهتر است همیشه مکان‌هایی را از قبل در ن‍ظر داشته باشید.

پس‌زمینه و محیط اطراف هم حائز اهمین هستند. دقت کنید محلی که برای عکاسی انتخاب می‌کنید پس‌زمینه‌هایی که باعث شود توجه بیننده از سوژه منحرف شود و یا عکس را شلوغ کند، نداشته باشد. کودک باید در عکس واضح و برجسته باشد و پس‌زمینه دارای لطافتی متناسب با حال کودک باشد. دقت کنید که رنگ‌های شدید و ناخوشایند در پس‌زمینه و محیط اطراف کودک نباشد.

outdoor-child-photographer-south-jersey-w600

هرچند که کودک در آتلیه کودک باید لباس‌هایی را بپوشد که دوست دارد اما بهتر است آنهایی انتخاب شوند که با شخصیت وی همخوانی بیشتری داشته باشد. به پدر و مادرها پیشنهاد کنید که چندین دست لباس به همراه کلاه، عینک و چیزهای مشابه همراه داشته باشند تا بتوانید بهترین‌ها را در شرایط مختلف انتخاب و هماهنگ کنید.

2-year-olds-outdoor-portrait-w600

و زمان نیز یک فاکتور مهم برای عکاسی است. سعی کنید از زمان‌هایی که سایه‌های شدید ایجاد می‌شوند، خودداری کنید. بهترین زمان برای عکاسی صبح‌های زود یا بعد از ظهر پیش از غروب آفتاب است. روزهای ابری نیز برای عکاسی مناسب هستند زیرا ابر از شدت نور آفتاب کم می‌کند و سایه‌ها تلطیف می‌شوند.

oneyearoldgirlportrait-1024x682(pp_w908_h604)-w600

۷. دقت کنید که والدین کودک از تاکتیک‌ها و ایده‌های شما برای عکاسی از کودکشان رضایت داشته باشند

فرض را بر این نگذارید که هرچه شما در نظر دارید حتما مورد پسند خانواده کودک نیز هست. پیش از شروع کار کمی وقت بگذارید و برنامه و اهداف خود را برای کودکتان توضیح دهید. پس از آنکه از کیفیت و خوبی کار شما اطمینان پیدا کردند، در بهتر شدن نتیجه کار با شما همکاری خواهند کرد و در نتیجه با کودک بهتر و راحت‌تر می‌توانید تعامل داشته باشید.

childrens_portraits-1-w600

۸. صبور باشید

عکاس کودکان بودن کار آسانی نیست. کودکان بسیار غیر قابل پیش‌بینی هستند. صبور باشید و به آنها اجازه دهید به شما و حضورتان عادت کنند. به والدین کودک اطمینان دهید که هیچ عجله‌ای ندارید و زمان زیادی را برای برقراری ارتباط با کودک اختصاص خواهید داد.

db899049023ecff5e0d0219f3e43d1bb-w600

کودکان وقتی خسته هستند واکنش‌های متفاوتی از خودشان نشان می‌دهند. اگر از سوژه عکاسی بودن خسته شوند احتمالا می‌خواهند سراغ بازی دیگر در محل دیگری بروند. در این شرایط اگر فکر می‌کنید که عکس‌هایی که تاکنون ثبت کرده‌اید به اندازه کافی خوب نیستند با والدینش صحبت کنید و از آنها راهکارهایی بخواهید. می‌توانید با کمی شوخی، قلقلک یا ادا و شکلک درآوردن کودک را سرحال آورده و برای گرفتن چند عکس خوب دیگر آخرین تلاش‌ها را بکنید.

۹. زیاد عکس بگیرید

بله عکس‌های خیلی زیادی باید بگیرید. نباید گوشه‌ای بنشینید و منتظر رسیدن لحظه ناب باشید زیرا این احتمال وجود دارد که حتی آن لحظه را نبینید. به کودک نزدیک شوید، بعد از او فاصله بگیرید. جا و زاویه‌ دیدتان را عوض کنید و تمام حالات ممکن را امتحان کنید.

۱۰. ویرایش عکس‌ها را فراموش نکنید

این آخرین مرحله از کار است. عموما نیازی نیست در عکس کودکان ویرایش زیادی انجام دهید. اگر عکس ترکیب‌بندی خوبی داشته باشد، نیازی به پردازش آنچنانی نخواهد داشت، بخصوص درمورد عکس کودکان. سعی کنید عکس‌ها را در حالت طبیعی‌شان نگه دارید. تنها ویرایش‌های ساده و کوچک انجام دهید. به چشم‌ها توجه ویژه کنید و حواستان باشد که برق چشم‌ها به خوبی نمایان باشد.

 

برگرفته از: photographylife

امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت 19:50
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 79 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه نوزاد,عکاسی نوزاد,عکس نوزاد,آتلیه عکاسی نوزاد,بهترین آتلیه نوزاد,آتلیه نوزاد شهرک غرب,

با وجود دوربین های دیجیتال پیشرفته؛ امروزه مادر و پدر ها دوست دارند علاوه بر عکاسی از نوزاد در آتلیه؛ از فرزندشان در منزل هم عکاسی کنند.  هنر عکاسی مثل هر حرفه دیگری نکته های زیادی دارد ولی اگر دوست دارید خوذتان از کودک یا نوزاد در منزل عکاسی کنید، با کمی خلاقیت  و ایده های عکاسی این نوشته می توانید، عکسهای زیبایی از لحظات کودکی فرزندتان بگیرید.

 

در این نوشته چند عکس آتلیه ای زیبا از نوزادان با استفاده از تاج گردآوری شده که با صرف کمی دقت در انتخاب زمینه ، می توانید عکس های مشابهی از تولد نوزاد و یاجشن تولد کودکان تهیه کنید

نکته : عکس های نوزادان این نوشته در حالت خواب گرفته شده، و مناسب عکاسان مبتدی و والدین کم تجربه در عکاسی نوزاد است ، چون اولا کودک تکان نمی خورد و عکس ها تار نمی شود و ثانیا، احتمال قرمز شدن چشم ها در عکس وجود ندارد

ایده عکاسی از نوزاد در منزل با تاج طلایی

برای اینکه بتوانید عکس مشابهی از کودکان تهیه کنید، به زاویه قرار گیری تاج و دست ها، بافت پتوی زمینه و پتوی نوزاد با لبه توری دقت کنید. برای اینکه نوزاد مرکز توجه عکس باشد شما هم از رنگ های خنثی و زمینه های ساده و بدون نقش و نگار استفاده کنید. به ژست عکس نوزاد و قرار گرفتن دست ها در دو طرف صورت دقت کنید

عکاسی نوزاد در منزل

 

عکاسی نوزاد در منزل با زمینه پارچه تور و تاج نگین دار

ژست نوزاد در این عکس جالب است. به قرار گرفتن دستها در زیر چانه نوزاد در حالت خوابیده دقت کنید

عکاسی نوزاد در منزل

 

عکاسی از نوزاد خوابیده در منزل

در این عکس نوزاد داخل پتویی با بافت نرم و به رنگ خاکستری پوشانده شده و در داخل یک سطل آهنی قرار داده شده است. تاج پارچه ای روی سر نوزاد هم به رنگ نقره ای و همرنگ با پس زمینه عکس انتخاب شده است

عکاسی نوزاد در منزل

 

ایده جالب عکاسی نوزاد در منزل 

در این عکس از نوزادان دو قلو با تاج و دامن توتو در حالت خوابیده عکاسی شده است

عکاسی نوزاد در منزل


عکاسی از بچه ها با تاج ، صرفا برای نوزادان نیست و شما می توانید مانند عکس زیر از تاج برای عکاسی از تولد کودک یک ساله یا بزرگتر هم استفاده کنید و خاطرات کودکی فرزندتان را ماندگار کنید.

عکاسی از تولد کودک یک ساله با تاج

عکاسی کودک در منزل

 

   تالیف: سایت  کودک سیتی


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت 19:49
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه نوزاد,عکاسی نوزاد,عکس نوزاد,آتلیه عکاسی نوزاد,بهترین آتلیه نوزاد,آتلیه نوزاد شهرک غرب,
آخرين مطالب ارسالي
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت سوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۹)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت دوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۸)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت اول (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۷)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت سوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۵)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت دوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۴)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت اول (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
» بازديد امروز : 51
» بازديد ديرور : 17
» بازديد ماه گذشته : 360
» بازديد سال گذشته : 10850
» كل بازديد : 77986

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 859
» مجموع نظرات : 35
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 54.158.251.104
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 2
» ورودي هاي گوگل ديروز : 1

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco