آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

یادگیری عکاسی دوربین دیجیتال کار سختی به نظر می رسد – به خصوص زمانی که شما با انواع اصطلاحات تکنیکی مواجه می شوید که آنها را نمی فهمید و به دیکشنری نیاز پیدا می کنید. یا بدتر، سعی می کنید چیزهایی را که یاد گرفته اید با استفاده از عباراتی مانند «آن سوراخی که از میان آن نگاه می کنی» یا «آن دکمه ای که برای گرفتن عکس فشار میدهی» توضیح دهید. درک اصطلاحات، تعاریف، و واژگان عکاسی یک گام اولیه ضروری به سمت بهبود مهارت شما به عنوان یک عکاس مبتدی است. عکاسی کودک

دیافراگم

دیافراگم (Aperture) اولین واژه رایج عکاسی است که باید یاد بگیرید. به زبان ساده، دیافراگم اندازه گشایش دهانه لنز است. به لنز به عنوان یک پنجره فکر کنید – عکاسی نوزاد پنجره های بزرگ اجازه ورود نور بیشتری را می دهند، در حالیکه پنجره های کوچک اجازه ورود نور کمتری را می دهند. یک دیافراگم کاملا باز اجازه ورود نور بیشتری را به تصویر می دهد و عکس روشن تر می شود، در حالیکه با یک دیافراگم کوچک نور کمتری وارد شده و عکس تاریک تر می شود. دیافراگم بر حسب ضریب اف یا f-stop اندازه گیری می شود؛ در یک ضریب اف کوچک مانند f/1.8 دهانه لنز باز، و در یک ضریب اف بزرگ مانند f/22 گشایش دهانه باریک است. دیافراگم یکی از سه تنظیمات دوربین است که نوردهی یک تصویر، یا میزان روشن یا تاریک بودن آن را تعیین می کند. دیافراگم بر این که چه مقدار از تصویر در فوکوس (واضح) باشد، تاثیر می گذارد – دیافراگم های باز به پس زمینه نرم و فوکوس نشده (تار) منجر می شوند، در حالیکه دیافراگم های باریک بخش بیشتری از تصویر را واضح یا شارپ نگه می دارند.
Al Servo یا فوکوس پیوسته

به طور معمول، فوکوس خودکار بر روی سوژه (یا چیزی که دارید از آن عکس می گیرید) قفل می شود و قفل شده باقی می ماند. اما، با Al Servo یا فوکوس خودکار پیوسته، فوکوس خودکار به کار کردن ادامه می دهد. با یک حالت فوکوس خودکار، اگر سوژه (یا دوربین) حرکت کند، عکس خارج از فوکوس خواهد بود. با Al Servo یا فوکوس خودکار پیوسته، سیستم فوکوس خودکار تا وقتی که شما عکس بگیرید، به فوکوس کردن ادامه خواهد داد، بنابراین سوژه هنوز هم شارپ می ماند، حتی اگر حرکت کند. این تنظیمات دوربین برای درک عکاسی از اشیاء متحرک ضروری هستند.
نسبت تصویر

اگر تا به حال تصاویر را چاپ کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که یک نسبت ۸ x 10 معمولا تصویر اصلی را برش می زند (کراپ می کند). این به خاطر نسبت تصویر (Aspect Ratio) است. نسبت تصویر، نسبت طول به عرض است. یک تصویر ۸ x 10 نسبت تصویر مساوی با یک تصویر ۴ x 5 دارد، اما یک تصویر ۴ x 7 کمی عریض تر است. شما می توانید نسبت تصویر را در دوربین خود تغییر دهید اگر می دانید که می خواهید تصویر خود را چگونه چاپ کنید، یا می توانید عکس خود را هنگام ویرایش به نسبت ابعاد مورد نظرتان کراپ کنید (بُرش دهید).
بوکه

بوکه (Bokeh) دایره های روشنی است که وقتی چراغ (نور)ها در یک تصویر خارج از فوکوس باشند، ایجاد می شوند. بوکه یک افکت منظم برای پس زمینه یک عکس است، که از طریق دیافراگم های باز ایجاد می شود.
شما می توانید در یک زمان چند عکس بگیرید. یا می توانید حالت عکاسی پشت سر هم (Burst Mode) را فعال کنید و دوربین تا زمانی که شما دکمه شاتر را پایین نگه داشته اید، یا تا وقتی که بافر پر شود (که راه فریبنده ای است برای گفتن این که دوربین دیگر نمی تواند پردازش کند)، به عکس گرفتن ادامه خواهد داد. سرعت گرفتن عکس های پشت سر هم بسته به نوع دوربین شما متفاوت است، بعضی از آنها سریع تر از بقیه هستند. این سرعت بر حسب «fps» یا فریم (تصویر) بر ثانیه نوشته می شود.
عمق میدان

عمق میدان (Depth of field) یک واژه عکاسی است که به مقداری از تصویر که در فوکوس است اشاره دارد. دوربین بر روی یک فاصله فوکوس خواهد کرد، اما یک محدوده فاصله در جلو و پشت آن نقطه وجود دارد که واضح یا شارپ باقی می ماند – این محدوده عمق میدان است. از طرف دیگر، در مناظر اغلب بخش عمده تصویر در فوکوس است – این یک عمق میدان زیاد است، و محدوده فاصله زیادی شارپ باقی می ماند.

دیجیتال (Digital) و اپتیکال (Optical) واژه های مهمی هستند که هنگام خرید یک دوربین جدید باید آنها را بدانید. دیجیتال به این معنی است که نتیجه از طریق نرم افزار به دست می آید، نه بخش های فیزیکی دوربین. اپتیکال همیشه بهتر از دیجیتال است. این اصطلاحات معمولا هنگام اشاره به زوم (بر روی یک دوربین کامپکت) و همچنین تثبیت کننده تصویر مورد استفاده قرار می گیرند.
نوردهی

نوردهی (Exposure) میزان روشن یا تاریک بودن یک تصویر است. تصویر زمانی ایجاد می شود که سنسور دوربین (یا نوار فیلم) در معرض نور قرار می گیرد – این واژه از همین جا نشأت گرفته است. یک عکس تاریک کم نوردهی شده یا در معرض نور کافی قرار نگرفته است؛ یک عکس روشن زیاد نوردهی شده یا در معرض نور بیش از حد قرار گرفته است. نوردهی را می توان از طریق دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو (بیشتر دو مورد آخر) کنترل کرد. نوردهی امری سلیقه ای است – هیچ نوردهی «درست»ی وجود ندارد.

جبران نوردهی (Exposure Compensation) راهی است برای این که به دوربین بگویید دوست دارید نوردهی روشن تر یا تاریک تر باشد. از جبران نوردهی می توان در بعضی از مُدهای خودکار و نیمه خودکار مانند اولویت دیافراگم استفاده کرد. جبران نوردهی بر حسب استاپ های نور اندازه گیری می شود، اعداد منفی به تصویر تاریک تر منجر شده و اعداد مثبت عکس روشن تری ایجاد می کنند.
فوکوس

هنگامی که چشم شما بر روی سوژه ای که به شما نزدیک است فوکوس می کند، اشیاء دور تار به نظر می رسند. واژه عکاسی رایج «فوکوس (Focus)» نیز همین معنا را دارد. چیزی که در فوکوس باشد واضح یا شارپ است، در حالیکه یک شیء که خارج از فوکوس باشد شارپ نیست (تار است). نواحی فوکوس مختلف تعیین می کنند که آیا دوربین دارد بر روی چند نقطه یا بر روی یک نقطه انتخاب شده توسط کاربر فوکوس می کند.

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:57
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

عکاسان حرفه‌ای ترجیح می‌دهند با حالت RAW عکاسی کنند. در اینجا پنج دلیل برتری فرمت RAW نسبت به JPEG را بررسی می‌کنیم.

اگر سابقه فعالیت در زمینه عکاسی دیجیتال داشته‌ باشید، به احتمال زیاد شما هم بعضی مواقع در مورد انتخاب نوع فرمت عکاسی بین دو حالت JPEG و حالت RAW مردد بوده‌اید. عکاسی کودک

در ویدیوی دودقیقه‌ای زیر که کاری از مؤسسه B&H  است، عکاس معروف دیوید فلورس، مزیت‌های کار با حالت RAW را توضیح می‌دهد.

هنگامی که شما از حالت RAW استفاده می‌کنید، در واقع اطلاعات را به‌طور مستقیم از سنسور تصویربرداری دوربین دریافت می‌کنید و هیچ‌گونه عملیات کاهش حجم و فشرده‌سازی روی فایل صورت نمی‌گیرد؛ به همین دلیل فایل‌هایی که به‌صورت خام یا RAW ذخیره شده‌اند، سایز بیشتر و همچنین کیفیت بهتری نسبت به فایل‌های JPEG دارند؛ در ضمن چون هیچ ویرایشی توسط دوربین دیجیتال روی فایل صورت نمی‌گیرد، می‌توانید عکس را مطابق خواسته خود ویرایش کنید و به نتیجه دلخواه و مطلوب‌ برسید. آتلیه عکاسی کودک

 پنج دلیلی که فلورس برای عکاسی با فرمت RAW ارائه می‌دهد:

  • هنگامی که با فرمت RAW عکاسی می‌کنید، عکس‌های شما بهترین کیفیت را خواهند داشت؛ بنابراین می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین ادیت را روی عکس‌ها انجام دهید.
  • حالت RAW قابلیت ثبت تعداد سطوح روشنایی بیشتری نسبت به حالت JPEG دارا است؛ بنابراین قادر هستید تنظیمات بیشتری از لحاظ روشنایی، نور دهی و غیره روی عکس‌ اعمال کنید.
  • عکاسی در حالت RAW امکان دسترسی به قابلیت‌هایی مانند شارپ‌سازی (Sharpening) و کاهش نویز (noise reduction) می‌دهد.
  • در حالت JPEG عکس‌ها به‌صورت ۸ بیتی و در حالت RAW به‌صورت ۱۶ بیتی ذخیره می‌شود؛ این قابلیت باعث می‌شود که ایرادهای موجود در عکس راحت‌تر برطرف شوند و هنگام ادیت عکس‌ها کیفیت آن‌ها کاهش پیدا نکند.
  • فایل‌هایی که با حالت RAW ذخیره شده‌اند، در آینده با برنامه‌های پیشرفته‌تر، قابل ویرایش هستند.

منبع

zoomit


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:56
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

عکاسی بارداری و  پرتره که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های عکاسی حرفه‌ای محسوب می‌شود، نیازمند مهارت‌هایی است که در این مقاله می‌توانید از آن‌ها آگاه شوید.

تصاویر حرفه‌ای پرتره یکی از جذاب‌ترین نوع عکس‌های ثبت شده به وسیله‌ی دوربین‌ها است. یک عکس پرتره‌ی عالی می‌تواند حتی به مدت چندین دهه، خاطره‌ی کل زندگی یک فرد یا صرفا لحظه‌ی به خصوصی از آن را ماندگار کند. تفاوت بین یک تصویر فوری (Snapshot) با یک عکس پرتره‌ی حرفه‌ای، بسیار کم است.آتلیه بارداری

عوامل بهتر شدن عکس پرتره

عکس پرتره صرفا در مورد یک شخص است. در تصویر پرتره، عکاسی از پیشانی تا زیر چانه‌ی فرد یا همان ثبت یک هِد شات بسته (Tight Head Shot) و محیطِ ثبت یک پرتره اهمیتی ندارد. همه‌ی این موارد مربوط به موضوع تصویر پرتره هستند. با در نظر گرفتن این موضوع می‌خواهیم عوامل بهتر شدن یک تصویر پرتره را بیان کنیم.

آموزش عکاسی پرتره

یک پرتره خوب، توجهات را به موضوع تصویر جلب می‌کند. این امر به طور معمول از طریق ترکیب کردن عمق میدان کم، ترکیب هنری، رنگ و میزان روشنایی به دست می‌آید. هنگامی که این عوامل با هم به خوبی ترکیب شوند، به محض مشاهده‌ی تصویر پرتره به وسیله‌ی یک بیننده، چشمان شخص بلافاصله موضوع را درک خواهد کرد. مورد بعدی این‌که یک عکس پرتره‌ی حرفه‌ای، مواردی را در مورد موضوع به بیننده منتقل می‌کند. این موضوع می‌تواند درباره‌ی شخصیت فرد موجود در تصویر یا زندگی آن باشد. تصویر پرتره‌ای که بیننده را از چیزی آگاه می‌کند و مفهوم خاصی را به آن منتقل می‌کند، یک پرتره‌ی حرفه‌ای تلقی خواهد کرد. بهترین عکاس‌های پرتره، قادر به ارائه‌ی داستان در یک تصویر منفرد هستند. غیر از دو مورد اصلی یاد شده، عوامل کوچک دیگری هم برای بهتر شدن یک تصویر پرتره وجود دارد که برای دستیابی به آن‌ها باید کمی خلاقیت به خرج داد.

نکات فنی

برای ثبت عکس پرتره نیازی به لنز اختصاصی نیست. با این حال لنزهای پرتره‌ی ویژه‌ای وجود دارد که تصاویر خیره کننده‌ای از افراد ثبت می‌کند. این نوع از لنزها دارای دریچه‌ی دیافراگم عریض با حداقل ضریب f/2.0 (بخوانید اِف ۲) هستند و محدوده‌ی فاصله‌ی کانونی آن‌ها معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌متر قرار دارد. ضریب اِف به صورت ریاضی، نسبت فاصله‌ی کانونی به قطر دریچه‌ی دیافراگم بوده که نشان دهنده‌ی اندازه‌ی بزرگی دریچه است. هرچه این ضریب بزرگ‌تر باشد، اندازه‌ی دریچه‌ی دیافراگم کوچک‌تر خواهد بود. فاصله بین مرکز نوری لنز تا حسگر دوربین در حالتی که میزان فوکوس روی بی‌نهایت تنظیم شده باشد، فاصله‌ی کانونی نام دارد.

آموزش عکاسی پرتره

دریچه‌ی دیافراگم کاملا باز، به‌واقع عمق میدان کمی ارائه داده و باعث جلب توجه بیش‌تری به سمت موضوع مورد نظر عکاس می‌شود. در حالی که فاصله‌ی کانونی بیش‌تر، موجب اعوجاج نوری (Distortion) بیش‌تری خواهد شد. تعیین میزان عمق میدان وابسته به دریچه‌ی دیافراگم، فاصله‌ی کانونی و فاصله‌ی بین دوربین و سوژه‌ی مورد نظر است.

آموزش عکاسی پرتره

لنز مناسب برای عکاسی پرتره، یک لنز ۵۰ میلی‌متری با ضریب f/1.8 است. این نوع لنز به خاطر کاربری ساده و همه‌کاره بودن، به لنز Nifty Fifty مشهور است. لنز Nifty Fifty ساخت کانن با قیمت ۱۲۵ دلار و لنز Nifty Fifty تولید شده به وسیله‌ی نیکون، اندکی گران‌تر و با قیمت ۲۱۵ دلار به فروش می‌رسد. اگر صاحب یک دوربین DSLR بوده و خواستار گرفتن یک عکس پرتره‌ی عالی هستید، قطعا برای شما ارزش خرید بالایی خواهد داشت. به عنوان نمونه، تصویر زیر با یک لنز Nifty Fifty گرفته شده

است.

آموزش عکاسی پرتره

هنگامی که قصد گرفتن تصویر پرتره از سوژه‌ی مورد نظر را داشتید، باید دوربین خود را در حالت «اولویت دریچه‌ی دیافراگم» یا «aperture priority» قرار دهید. سپس باید مقدار گشودگی دریچه‌ی دیافراگم را بین ضریب f/1.8 و f/2.8 تنظیم کنید. در صورتی که لنز مورد استفاده‌ی شما به اندازه‌ی کافی عریض نباشد، باید از بازترین گشودگی دریچه‌ی دیافراگم استفاده کنید. برای گرفتن یک پرتره به سرعت شاتری در حدود یک صدم ثانیه نیاز است. سرعت بیش‌تر از این مقدار هم قابل استفاده است اما در این صورت بهتر است میزان ISO کم‌تر باشد.

البته با توجه به اهمیت عمق میدان در میزان جذابیت تصاویر پرتره، لنز‌های متعدد دیگری نیز با فاصله‌ی کانونی بیشتر مختص این ژانر عرضه شده‌اند. از لنز‌های ۸۵ میلی‌متری F1.8 گرفته تا انواع ۱۳۵ میلی‌متری F2.8 همگی گزینه‌های فوق‌العاده‌ای برای ثبت تصاویر پرتره هستند که توانایی ایجاد عمق میدان و جلوه‌ی بوکه‌ی به مراتب بیشتری نسبت به نمونه‌های ۵۰ میلی‌متری داشته و البته قیمت بالاتری نیز دارند.

اگر جزئیات فنی عکاسی پرتره را هم به طور شایسته رعایت کنید، باز هم برای ثبت یک تصویر پرتره‌ی حرفه‌ای راهی طولانی در پیش خواهید داشت. در عمق میدان کم نگاه کردن به همه‌ی عناصر صحنه و مشاهده کردن سوژه‌ی عکاسی بسیار سخت است.

 

منبع

zoomit


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:55
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

لنز‌های پرایم و زوم ماهیت متفاوتی دارند و دلایل خوبی برای استفاده از هر یک وجود دارد.

چالش لنز زوم در برابر لنز پرایم یک بحث ناتمام در عکاسی و یکی از مسائلی است که تاکنون به‌طور قاطع حل نشده است. لزوما همه چیز به این سمت می‌رود که کیفیت مهم‌تر است یا تنوع. لاکلان تول عکاس حیات‌ وحش، مسابقات ورزشی و غذا است که در این مقاله به مقایسه لنز‌های پرایم و زوم می‌پردازد. این عکاس باسابقه به‌تازگی وب‌سایتی شخصی برای راهنمایی عکاسان آماتور و مؤلفه‌های افزایش خلاقیت در عکاسی راه‌اندازی کرده است. عکاسی کودک

اخیرا، کیفیت عکس در حال تبدیل شدن به پرطرفدارترین جنبه‌ی عکاسی است. هم‌زمان با رونمایی سیگما از لنزهای پرایم بسیار با‌کیفیت و خاص سری آرت (Art) و تولید دوربین‌های ۳۶، ۴۲ و حتی ۵۰ مگاپیکسلی توسط شرکت‌های تولید دوربین، دیگر انتخاب‌های بیشتری برای گرفتن عکس‌های دقیق و خاص وجود ندارد. البته اگر شما چنین دوربین با وضوح بالایی داشته باشید، انتظار دارید که بیشتر این امکانات را داشته باشد. به‌طور کلی این بدان معنا است که باید از لنز پرایم استفاده کنید. لنزهای پرایم فقط به بهینه‌سازی فاصله کانونی نیاز دارند و از نظر طراحی بسیار ساده‌تر هستند؛ بنابراین تقریبا همیشه بسیار باکیفیت‌ و شارپ‌تر از لنزهای زوم با قیمت مشابه هستند. عکاسی نوزاد

لنز پرایم تا زمانی مناسب است که بتوانید دقیقا سوژه را در قاب قرار دهید. به‌محض اینکه سوژه خیلی دور یا خیلی نزدیک شود، لنز پرایم دیگر کاربردی ندارد.

عکسی زیر را به‌عنوان نمونه مشاهده کنید:

لنز زوم

۵۰۰ میلی‌متر انتهای بازه‌ی لنز ۵۰۰-۲۰۰ میلی‌متری، یک دید بسیار خوب از منظره‌ی این گوزن می‌دهد. برای این عکس خاص، یک لنز پرایم ۵۰۰ میلی‌متری f/4، وضوح، سرعت، زیبایی و جلوه‌ی بهتر در کنار فوکوس خودکار سریع‌تری به ما می‌دهد. پس برای خلق چنین تصویری، لنز پرایم بهتر است.

سریع قضاوت نکنید! ببینید وقتی به یک شیء غیرمنتظره مانند گوزن دوم برخورد می‌کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

لنز روم

به‌طور ناگهانی لنز ۵۰۰ میلی‌متری مناسب نخواهد بود و برای گرفتن عکس بهتر مجبور به کوچک کردن آن تا ۳۲۰ میلی‌متر می‌شویم. البته می‌توانید با گام برداشتن به عقب یا جلو، کادر خود را تنظیم کنید. اما در این سناریو من در یک پیاده‌رو بودم که جاده هم درست پشت سر من قرار داشت. این یک مسئله معمولی نیست. زوم کردن با پاها (حرکت برای تغییر کادر) در حالت تئوری بسیار خوب است؛ اما اغلب در ژانر‌های مختلف عکاسی، محیط ما از این امر جلوگیری می‌کند. از این‌رو به تعویض لنز‌ نیاز خواهید داشت و البته ریسک از دست دادن لحظات مهم همواره در کمین است.

احتمالا هیچ مثال کاربردی‌تر از عکاسی ورزشی وجود ندارد؛ هنگام عکاسی از مسابقه، هیچ زمانی برای تعویض لنز و هیچ راهی برای نزدیک‌تر یا دورتر شدن از سوژه ندارید.

بررسی عکاسی از چند بازی فوتبال با دوربین نیکون ۵۰۰-۲۰۰ نشان داد که بیشتر عکس‌های خود را در بازه‌ی ۴۰۰-۳۰۰ میلی‌متر، ۲۵ درصد در ۵۰۰ و ۱۰ درصد را در فاصله‌ی کانونی ۳۰۰-۲۰۰ میلی‌متری ثبت کرده بودیم. برای پوشش این محدوده با لنز پرایم به دو یا سه لنز احتیاج دارید و مجبور به برش بسیاری از عکس‌های خود خواهید شد. به‌علاوه، عملیات زوم همواره بسیار سریع‌تر از تعویض دوربین‌ها است (و اگر چندین دوربین نداشته باشید و مجبور به تعویض لنز باشید، حتی بدتر و زمان‌برتر است).

لنز زوم

به همین دلیل عموما لنزهایی مانند ۴۰۰-۲۰۰ میلی‌متری f/4 برای عکاسی ورزشی به کار می‌روند. باوجود اینکه لنزهای پرایم ۳۰۰ و ۴۰۰ میلی‌متری f/2.8 سریع‌تر، دقیق‌تر و معمولا ازهرجهت بهتر هستند، انعطاف لازم را برای پوشش کامل بازی‌های ورزشی فراهم نمی‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، دستگاه‌های مخابره‌ی عکس از راه دور پرایم هنوز هم کاربردی هستند. می‌توانند در عکاسی ورزشی استفاده شوند و تصاویر رؤیایی‌ ثبت کنند. بنابراین گرفتن عکس با کیفیت متوسط با لنز پرایم از عکس متوسط با لنز زوم بهتر است؛ البته لحظاتی هستند که به دلیل محدودیت فاصله کانونی، قادر به ثبت دقیق آن‌ها نیستید.

برش عکس فقط دورنمای تصویر را به شما می‌دهد و دیگر هیچ راهی برای دستیابی به عکس عریض‌تر با لنز پرایم وجود ندارد. پس شما باید بین اینکه بهترین کیفیت ممکن را به بهای چند فرصت عکاسی می‌خواهید یا فرصت‌های بیشتری برای گرفتن عکس‌های بیشتر با کیفیت پایین‌تر، یکی را انتخاب کنید.

برخی لنز‌های بسیار خوب زوم نیکون ۵۰۰-۲۰۰ به دقت لنز‌های پرایم نیستند؛ اما خیلی خوب هستند. لنز‌های ۴۰۰-۲۰۰ میلی‌متری هم در بیشتر موارد خوب هستند. با لنز‌های این‌چنینی، گرفتن عکس‌های رضایت‌بخش کار دشواری نیست. اما برای لنز‌هایی که به این خوبی نیستند چطور؟

در طول سفر به مناطق کوهستانی اسکاتلند، با لنز سیگما که نسخه‌ی قبل از آرت است، عکس گرفتم. در ۱۲ میلی‌متری بسیار عالی بود؛ اما در ۲۴ میلی‌متری دقت آن بالا نیست. انواع مختلفی از لنز‌های دقیق‌تر پرایم نیز وجود دارند که قسمت‌هایی از فاصله‌ی کانونی را پوشش می‌دهند.

در زیر یک عکس در ۱۲ میلی‌متری مشاهده می‌کنید:

لنز زوم

در یک روز کاملا دلگیر در اسکاتلند و با‌ وجود باد و حرکت آب، گرفتن تصویر پانوراما کار دشواری بود؛ اما به لطف لنز ۱۲ میلی‌متری در دسترس، صحنه‌ی مورد نظر با یک اکسپوژر ثبت شد. ممکن است فکر کنید که با وجود مناظر پویای اسکاتلند، یک لنز پرایم ۱۲ میلی‌متری کافی است؛ اما در حقیقت، به‌دفعات مجبور به استفاده از لنز ۲۴ میلی‌متری شدم.

به‌عنوان مثال در این عکس از آیلین دونان، قلعه به‌طور محسوسی در لنز ۱۲ میلی‌متری کوچک شده است. بزرگ‌نمایی تا ۲۴ میلی‌متر تنها راه مؤثر برای گرفتن عکسی است که کاربردی باشد.

لنز زوم

با اینکه می‌توانید با تعدادی لنز پرایم عکس‌هایی بهتری ثبت کنید؛ اما فراموش نکنید که باید همه چیز را در توشه‌ی سفر خود همراه داشته باشید و با آن به کوهستان سفر کنید. من دو لنز دیگر با فاصله کانونی بیشتر برای عکاسی از شهر ادینبرو آورده بودم که طبعا دلیل سنگین‌تر شدن کوله‌بار من بودند.

 شاید به همراه بردن تنها یک لنز زوم، احتمال گرفتن عکس باکیفیت را کاهش بدهد؛ اما هنگامی که برای عکاسی در سفر استفاده می‌شود، قطعا یک انتخاب کاربردی است.

در پایان به‌عنوان نتیجه‌گیری، لنزهای پرایم ابزاری رؤیایی هستند که می‌توانند در دست شگفتی بیافرینند؛ اما این بدان معنا نیست که برای هر موقعیتی بهترین وسیله هستند. در بسیاری از موارد یک لنز زوم با وجود کیفیت پایین اجازه ثبت لحظات جذاب بیشتری به ما می‌دهد. برای مواقعی که شما نیاز به عکس بسیار خاصی دارید، لنز پرایم را بردارید و قدرت نور خالص آن را رها کنید.

فقط عمومی‌تر بودن کاربرد لنزهای زوم را فراموش نکنید. این لنزها زمانی که همه چیز غیر قابل پیش‌بینی است، پشتیبان شما و آماده هستند که هر نوع تصویری را به ثبت برسانید.

 

منبع

zoomit


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:54
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

نکاتی که درباره‌ی عکاسی با دوربین‌های نیکون کشف شده است، به ارتقاء سطح عکاسی کمک شایانی می‌کند.

نکاتی که در اینجا مطرح می‌شود فقط برای دوربین‌های متوسط تا حرفه‌ای نیکون مناسب است و برای دوربین‌های سری D3 و D5 کارایی ندارد.عکاسی بارداری
استیو پری طی چند ماه گذشته و همزمان با کار روی راهنمای نیکونAF و مشاهده‌ی منوها، فعالیت زیادی در فوروم نیکون‌لند انجام می‌داد. او در این دوران، به همه‌ی راه‌های سفارشی‌سازی دوربین فکر کرد و ایده‌ای در ذهنش شکل گرفت. پری می‌گوید: آتلیه بارداری
    در طی سال‌ها چندین نکته برای استفاده از دوربین‌ دیجیتال نیکون کشف کرده‌ام و هرگاه آن‌ها را به مردم نشان می‌دهم، واکنش همه‌ی آن‌ها یکسان است و همه می‌خواهند بدانند که من این ترفند‌ها را چگونه یافته‌ام. بنابراین لیستی از همه‌ي ترفندهای مورد علاقه‌ام تهیه کردم و پس از کمی دستکاری و تغییر، در نهایت هفت مورد از کاربردی‌ترین آن‌ها را لیست کردم.
فیلمی که در ادامه مشاهده می‌کنید، اولین مورد از سری فیلم‌های پری خواهد بود و در ادامه، ترفندهای دیگر را در فیلم‌های بعدی منتشر خواهد کرد.
نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که همه‌ی ترفندها برای همه‌ی دوربین‌ها قابل استفاده نیستند.

دانلود فیلم آموزشی

منبع

zoomit


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:53
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

اگر شما با دوربین نیکون عکاسی می‌کنید، تلاش کرده‌ایم در این مطلب، مواردی درباره‌ی عکاسی با این نوع دوربین‌ها ارائه دهیم.

استفاده از تجربیات افرادی که به مدت طولانی از یک دوربین استفاده می‌کنند، کمک قابل توجهی به بهبود و پیشرفت عکاسی با آن دوربین می‌کند. استیو پری، عکاسی ماهر که از حیات وحش عکاسی می‌کند؛ توصیه‌هایی برای آسان‌تر کردن کار با دوربین دارد. پری زمان زیادی با دوربین دیجیتال نیکون عکاسی کرده است و این فیلم هفت دوربین مورد علاقه و اختصاصی و نکاتی را که او در طی این سال‌ها کسب کرده است، پوشش می‌دهد. آتلیه کودک

این نکته قابل توجه است که توصیه‌های او مناسب دوربین‌های سری D3XXX و D5XXX نیست؛ اما هر دوربینی که بالاتر از این موارد باشد، این تنظیمات را در منوی خود خواهد داشت، کافی است دقت داشته باشید که چه زمانی از آن‌ها استفاده کنید.آتلیه نوزاد

مشاهده‌ی فیلم بالا یک تفکیک کامل از هر نکته شامل دستورالعمل‌هایی درباره‌ی چگونگی تنظیم این موارد یا مشاهده‌ی خلاصه‌ی سریع از این هفت مورد به دست می‌دهد:

۱. بزرگنمایی سریع برای بررسی فوکوس

با سفارشی کردن دکمه‌ی انتخاب چندگانه، می‌توانید به‌صورت خودکار روی ناحیه‌ای که برای زوم خودکار انتخاب کرده‌اید، ۱۰۰ درصد زوم کنید. این یک روش بسیار خوب برای چک کردن سریع فوکوس و خارج شدن سریع با حرکت به سمت راست است.

۲. بزرگنمایی سریع تا ۱۰۰ درصد در لایو ویو

این مورد هم مانند ترفند اول است؛ فقط امکان زوم در لایو ویو و چک کردن فوکوس قبل از گرفتن عکس را فراهم می‌کند. این روش بسیار سریع‌تر از سه بار ضربه زدن روی شیشه‌ی زوم برای چک کردن فوکوس ۱۰۰ درصد است.

نیکون

۳. بازبینی سریع عکس

آیا علاقه و گرایش به کانن، به این علت است که به کاربران امکان حرکت سریع میان عکس‌ها را می‌دهد؟ نمی‌تواند این گونه باشد. شما می‌توانید کلید فرمان اصلی را در پشت دوربین (پشت دکمه شاتر) برای حرکت سریع یک تصویر در لحظه و دکمه‌ی کوچک‌تر را (جلوی دکمه‌ی شاتر) برای حرکت بین ۱۰ عکس در یک لحظه، تنظیم کنید.

4. فرمت سریع کارت

برای فرمت کردن کارت حافظه نیازی به استفاده از منو دایو نیست؛ در عوض می‌توان از دو دکمه با نام فرمت در قسمت پایین استفاده کرد، مطابق تصویر زیر:

نیکون

کافی است دو دکمه را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که عبارت «For» روی صفحه نمایش بالا نمایان شود و سپس یکبار دیگر فشار دهید تا کارت حافظه فرمت شود. هیچ جستجویی در منو مورد نیاز نیست. تا زمانی که روی عبارت «For» روی صفحه نمایش هستید، حتی می‌توانید کارت مورد نظر برای فرمت را هم انتخاب کنید.

۵. غیر فعال کردن موقت فلش

اگر فلش اسپیدلایتی دارید که به دوربین متصل شده است؛ برای هربار استفاده مجبور به خاموش یا روشن کردن آن نیستید. آن را روشن نگه دارید و برنامه‌ی خود را اجرا کنید یا اینکه دکمه‌ای را تنظیم کنید که با فشردن و نگه داشتن آن، اسپیدلایت به‌صورت موقت غیر فعال شود.

۶. استفاده از دکمه‌ی ضبط فیلم برای تغییر ISO  

برای تغییرات ایزو در پرواز، هنگام استفاده از منظره‌یاب؛ فقط دکمه ضبط فیلم خود را سفارشی کنید که با استفاده از کلید فرمان اصلی در هنگام فشار دادن و نگه داشتن آن، بتوانید ISO را تغییر دهید. به همین سادگی می‌توانید از دکمه‌ی فرعی در جلوی دوربین برای تغییر از ایزو معین به ایزو اتوماتیک استفاده کنید.

نیکون

۷. ذخیره‌ی نقاط فوکوس اتوماتیک با جهت‌گیری

پری تنظیمات سفارشی خود را برای آخرین بار ذخیره کرد. اگر شما از این تنظیمات استفاده کنید، دوربین جایی که نقطه‌ی انتخابی فوکوس اتوماتیک شما آخرین بار از دوربین در جهت عمودی یا افقی استفاده شده است، به خاطر خواهد داشت.

بنابراین زمانی که دوربین را می‌چرخانید، دوربین به‌طور اتوماتیک نقطه‌ی فوکوس اتوماتیک را به عقب، تا جایی که آخرین بار شما در این جهت‌گیری از آن استفاده کردید انتقال می‌دهد. این نکته بسیار کاربردی است.

منبع

zoomit


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ساعت 17:52
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

اگر برایتان سوال است که ترکیب بندی دقیقا به چه معناست، در واقع المان هایی است که شما انتخاب می کنید تا در یک عکس جای دهید، و جایی که تصمیم می گیرید آنها را در کادر قرار دهید. در این مقاله آموزشی لنزک طی ۴ مرحله نکاتی را برای ایجاد تصاویر با ترکیب بندی چشم گیر تر با شما عزیزان مطرح خواهیم کرد. این نکات قطعا به عکاسان مبتدی کمک خواهند کرد و البته می توانند برای عکاسان حرفه ای نیز یادآوری باشند.آتلیه نوزاد

هنگام ترکیب بندی یک عکس شما باید چند چیز را در نظر بگیرید:

۱- داستانی که سعی دارید بگویید چیست؟ به عبارت دیگر، می خواهید بیننده وقتی به عکس شما نگاه می کند، چه چیزی را ببیند یا احساس کند؟

۲- مرکز توجه یا نقطه کانونی شما چیست؟

۳- چه المان هایی از همه بیشتر از آن داستان پشتیبانی می کنند؟

۴- چطور می توانید آن المان ها را به حداکثر برسانید؟

بیایید هر یک از این موارد را جداگانه بررسی کنیم.
داستانی که سعی دارید بگویید چیست؟

به عبارت دیگر می خواهید وقتی بیننده شما عکس را می بیند، چه چیزی را بفهمد یا تجربه کند؟

چند ایده، اگر دارید از کودکان خود عکس می گیرید:

    ممکن است بخواهید بینندگان ببینند که آنها چقدر ناز هستند.
    ممکن است بخواهید بینندگان ببینند که آنها چقدر باهوش هستند.
    ممکن است بخواهید بینندگان ببینند که آنها چقدر خواهر یا برادر یا سگ کوچولوی جدید خود را دوست دارند.

هر کدام از این ایده ها بر نحوه انتخاب ترکیب بندی تصویر شما تاثیر خواهد گذاشت. در مثال اول، شما ممکن است تصمیم بگیرید یک لباس صورتی به دختر خود بپوشانید و او را بر روی تخت پرنسسی اش بنشانید. اگر می خواهید نشان دهید که کودک شما چقدر باهوش است، ممکن است تصمیم بگیرید از او در حین بازی با لوله های آزمایش عکس بگیرید. البته، اگر داستان عکس رابطه جدید او با سگ کوچولویش است، باید از لحظه ای که او سگش را بغل می کند، یا سگ صورت او را لیس می زند، عکس بگیرید. عکاسی نوزاد
[آموزش ترکیب بندی]

یک نمونه دیگر، عکاسی از مناظر است. فرض کنید که شما می خواهید یک عکس از یک دریاچه زیبا در یک پارک، در وسط یک شهر بگیرید. داستانی که می خواهید بگویید چیست؟ تجربه ای که می خواهید بیننده شما وقتی عکستان را می بیند کسب کند چیست؟

اینها چند ایده هستند:

    می توانید دریاچه را جدا کرده و طوری از آن عکس بگیرید که به نظر برسد در وسط ناکجاآباد است.
    می توانید با منظره شهر در پس زمینه از دریاچه عکس بگیرید تا آن را به عنوان بهشتی در وسط یک شهر کثیف نشان دهید.
    می توانید احساس آرامش یا سکون دریاچه را تنها با تمرکز بر روی یک نیمکت خالی در پارک، یا بازتاب یک درخت در آب نشان دهید.

[آموزش ترکیب بندی]

در هر موقعیتی، داستان ها و ترکیب بندی های مختلف زیادی وجود دارد. دانستن این که داستان چیست، و شما می خواهید چه چیزی بگویید، گام اول در ترکیب بندی یک عکس است. کم کم متوجه می شوید که نیت شما در مورد عکس، در ترکیب بندی آن اهمیت پیدا می کند.
انتخاب یک نقطه کانونی

با توجه به این موضوع، گام بعدی که باید در مورد آن فکر کنید این است که مرکز توجه یا نقطه کانونی شما چیست؟ به عبارت دیگر، المانی که می خواهید بیننده شما اول از همه ببیند چیست؟ می خواهید کدام المان برجسته باشد؟

اگر دارید از کودکان خود عکس می گیرید، این بسیار ساده است، شما می خواهید فرزندتان برجسته باشد. ما در ادامه درباره چند استراتژی برای انجام این کار صحبت خواهیم کرد، اما اول اجازه دهید نگاهی به نمونه های دیگر بیاندازیم.

اگر شما دریاچه ای را دیدید که به سمت آن کشیده شدید، ابتدا داستان آن را از خودتان بپرسید، و سپس از خودتان سوال کنید چه المانی می تواند سوژه باشد؟ آیا سوژه یک درخت یا سنگ در دریاچه است؟ یک خانه بر روی دریاچه است؟ ماه است که دارد در بالای دریاچه طلوع می کند؟ چمن است که در کنار دریاچه رشد می کند؟
[آموزش ترکیب بندی]
چه المان هایی از داستان پشتیبانی می کنند؟

همانطور که صحنه را می بینید، از خودتان می پرسید، «چه المان هایی از داستانی که می گویم پشتیبانی می کنند؟» همانطور که از میان منظره یاب نگاه می کنید، چشم های خود را در اطراف کادر بیرونی عکس حرکت دهید، سپس به داخل آن کادر نگاه کنید و از خودتان بپرسید آیا چیزی در عکس وجود دارد که به آنجا تعلق نداشته باشد.

به عنوان مثال زمانی که دارید یک عکس از کودک خود می گیرید، از خودتان بپرسید آیا لازم است میز ناهارخوری در پس زمینه باشد؟ آیا لازم است ماشینتان در پس زمینه باشد؟ چه چیزی مهم است؟ چه المان هایی به جذابیت سوژه می افزایند و کدام یک توجه بیننده را از آن منحرف می کنند؟
چطور می توانید آن المان ها را انتخاب کنید؟

در بخش بعدی، نگاهی به نمونه ها انداخته و در مورد دو روش ساده که می توانید عکس های خود را تمیز (اصلاح) کنید، صحبت خواهیم کرد.
[آموزش ترکیب بندی]

تصویر بالا عکسی از یک فانوس دریایی است. این یک صحنه بسیار زیباست، اما با المان هایی پر شده که واقعا به ترکیب بندی کمک نمی کنند. المان هایی از جمله یک سیم در بالای سر و یک جایگاه اطلاعات در جلو وجود دارند، که هیچ چیزی به احساس این مکان اضافه نمی کنند.
[آموزش ترکیب بندی]

این یکی بهتر است. عکس اول با یک لنز بازتر گرفته شد. در این عکس، من چند قدم به سمت راست برداشتم، و کمی زوم (بزرگنمایی) کردم. زوم کردن نه تنها کمی از پیش زمینه را حذف می کند، بلکه پرسپکتیو را نیز تغییر می دهد. می توانید ببینید که چطور تصویر فشرده تر به نظر می رسد؟ همچنین، سیم ها به طرز جادویی با فتوشاپ از تصویر حذف نشدند، من تصمیم گرفتم که بالای درخت را از کادر حذف کنم.
[آموزش ترکیب بندی]

این یک پرسپکتیو متفاوت دیگر است. برای عکس بالا، من از یک لنز حتی بلندتر استفاده کرده، و بیشتر به سمت راست حرکت کردم. مهم ترین المان برای من، یعنی داستان، فانوس دریایی است. درخت تاریک به خوبی آن را کادربندی می کند، و به جذابیت پرسپکتیو می افزاید. این عکس، در مقایسه با اولی، بسیار تمیزتر است.

اکنون، من می توانستم انتخاب کنم که با لنز واید نزدیک تر شوم، اما در این صورت فانوس دریایی شروع به کج (خم) شدن می کرد، و این باعث تاکید بر خطوط برق می شد.

زوایای مختلف نیز می توانند به تمیز کردن پس زمینه ها کمک کنند، بنابراین از خودتان بپرسید:

    آیا برداشتن یک یا دو قدم در یک جهت دیگر باعث می شود تصویر از شر برخی حواس پرتی ها خلاص شود؟
    آیا کمی بالاتر یا پایین تر رفتن به ترکیب بندی کمک می کند؟
    آیا تغییر فاصله کانونی به ترکیب بندی کمک می کند؟

[آموزش ترکیب بندی] [آموزش ترکیب بندی]

این یک صحنه عالی از یک کلبه مه آلود بر روی یک دریاچه است. این دریاچه در کنار یک بزرگراه بسیار شلوغ قرار دارد، بنابراین من زاویه ای را انتخاب کردم که شما نمی توانید هیچ ماشینی را ببینید. در نمونه اول، تاکید بر روی علف هاست. من از یک لنز بازتر استفاده کردم و به دنبال مقداری علف برای پیش زمینه گشتم که یک الگوی زیبا ایجاد می کرد. علف ها نگاه بیننده را به سمت عکس هدایت می کنند. و کلبه دورتر به نظر می رسد.

در تصویر دوم، من تصمیم گرفتم درست بر روی بازتاب و آرامش صحنه تمرکز کنم. من زاویه ای را پیدا کردم که از آن می توانستم بدون هیچ علفی در کادر عکس بگیرم. تمرکز من تغییر کرد، احساس عکس هم تغییر کرد. شما کدام یک را بیشتر دوست دارید؟
[آموزش ترکیب بندی]

این یک صحنه زیبا با پتانسیل زیاد است. اما چشم شما واقعا هیچ جایی ندارد که برود. یک حس جذابیت قوی در آن وجود ندارد. داستان در مورد آرامش و یک مکان عالی برای ماهیگیری است.
[آموزش ترکیب بندی]

برای بهبود ترکیب بندی، من منتظر ماندم تا چند ماهیگیر به محل مناسب برسند. در عکس دوم، می توانید ببینید که چطور نگاهتان جایی برای رفتن دارد؟ نگاه شما بلافاصله به سمت ماهیگیران در قایق قرمز رنگ کشیده می شود.

شما می توانید با کادربندی یک عکس و انتظار برای قرار گرفتن المان های مناسب در کنار یکدیگر، ترکیب بندی عکس های خود را به طرز چشمگیری بهبود ببخشید.

بنابراین اکنون، همانطور که با عکاسی خود جلو می روید، چند ایده عالی دارید که با آنها کار کنید:

    در نظر بگیرید که چه داستانی را با عکس هایتان می گویید.
    مطمئن شوید که یک مرکز توجه داشته باشید.
    تصمیم بگیرید چه المان هایی از داستان پشتیبانی می کنند.
    با تغییر موقعیت و فاصله کانونی، تنها المان هایی که مهم هستند را به تصویر بکشید

نویسنده: ویکی لویس (Vickie Lewis)

منبع:

لنزک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ساعت 21:40
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 آیا عکاسی بارداری با دیگر شاخه های عکاسی پرتره تفاوت دارد و به تخصص نیاز دارد؟!!

یکی از شاخه های تخصصی عکاسی که امروزه خیلی قابل توجه خانواده ها و بخصوص مادران قرار گرفته است، عکاسی بارداری یا عکس مادری(Maternity) می باشد. روشها و دیدگاههای متفاوت و شباهتهایی بین عکاسان برای گرفتن عکس بارداری وجود دارند که به مهارت، تسلط به فن نورپردازی و خلاقیت عکاس بارداری بستگی مستقیم دارند

سبک کار عکاسی بارداری آتلیه بارداری سویل استودیو چگونه است؟!

در آتلیه بارداری ، عکاسی بارداری به صورت حرفه ای، با نگاه خاص به حالتهای مادرانه، پدرانه و لطافتهای ظریف دوران بارداری انجام می پذیرد و خانم های باردار میتوانند این لحظات زیبا، فراموش نشدنی و تجربه شیرین مادر شدن را برای همیشه در آتلیه عکس بارداری زویا خاطره نمایند. لباسها و پارچه های ظریف و مخصوص عکس بارداری یا همان عکس مادری(Mathernity) در آتلیه تدارک دیده شده است که عکاس بارداری با توجه به چهره مادر و تجربه برای عکسهای انفرادی بارداری استفاده می نماید.

ورودیه در نظر گرفته نشده است ولی حداقل سفارش چاپ داریم یعنی مشتری در انتخاب سایز و تعداد عکس مختار است ولی باید سایز و تعداد چاپ را به گونه ای انتخاب نماید تا حداقل سفراش را کامل نماید، سقفی وجود ندارد و مشتری در صورت دلخواه میتواند چند برابر ۳۰۰ هزار تومان سفارش چاپ داشته باشد و این مسئله به تعداد و سایزهای عکسهای چاپی انتخابی بستگی دارد.

 در کرج، عکاس بارداری

چه لباسها و امکاناتی برای عکس بارداری موجود است؟!! 

برای عکاسی بارداری۴۵ دقیقه تا ۱.۵ ساعت زمان در نظر گرفته میشود و معمولا از فونهای تک رنگ بویژه سفید، مشکی، صورتی بافت دار، آبی و گلبهی و.. عکاسی استفاده میشود و بهترین لباس ، پوشش و فیگور عکس بارداری با راهنمایی عکاس به بهترین شکل ممکن، آماده عکاسی میشوند. معمولا مادر برای عکاسی از ۲ تا ۳ فون(بک گراند) در این تایم شرایط لازم را دارد و بهترین عکسهای بارداری آنهایی هستند که فیگور و نورپردازی در آنها اولویت اصلی کار عکاس میباشد و نوع پوشش پدر و مادر نوزاد نیز بسیار ساده، تک رنگ و بخصوص رنگهای روشن مثل سفید یا لیمویی و … باشد.

ما برای عکسهای انفرادی مادران، لباسها، پارچه ها و کلاه و گل سرهای زیبا و مخصوص داریم و بابت استفاده از آنها، هزینه جداگانه در نظرگرفته نشده است.  در صورت لزوم کفشها یا پاپوشهای مناسب با لباس بارداری شما که از پیش به طور کامل شسته شده و درون جعبه یا پلاستیک باشند تا اجازه ورود به اتلیه بارداری سویل استودیو را داشته باشند و لباس داخل آتلیه تعویض میشود بخصوص لباسهای بلندی که بر روی زمین کشیده میشوند.

line

مزایای گرفتن عکس بارداری در آتلیه عکس بارداری سویل استودیو در  چیست ؟!!

داشتن عکسهای رویایی و زیبا با نورپردازی خاص مادرانه و عکسهای رومانتیک دو نفری با همسر، مزیتی است که نمیتوان از آن براحتی گذشت. خانم های باردار میتوانند با همسر و دیگر فرزندان خود نیز در آتلیه عکسهای زیبایی بگیرند که گویای خاطرات دوران بارداری باشد و لحظات انتظار نوزاد جدید خود را برای همه خانواده ثبت نمایند.

بهترین زمان برای داشتن عکس بارداری چه زمانی..؟!!

بهترین زمان برای گرفتن عکس بارداری از هفته ۳۲ تا هفته ۳۶ بارداری می باشد و آنهم در صورتی که مادر در وضعیت نرمال باشد و استراحت مطلق نباشد چون سلامت مادر و کودک و همچنین زیبایی عکسها برای ما اهمیت ویژه دارد.

 

منبع:

گوگل

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ساعت 21:39
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه بارداری,عکاسی بارداری,عکس بارداری,آتلیه عکاسی بارداری,بهترین آتلیه بارداری,آتلیه بارداری شهرک غرب,

عکاسی کودک و عکاسی نوزاد از آن دست حرفه هایی است که نیاز به هنر و خلاقیت زیادی دارد اما در کنار این خلاقیت و هنر شما نیاز دارید تا برخی از اصول مهم را بدانید و رعایت کنید .

 

عکاسی نوزاد یکی از جذاب ترین انواع عکاسی است که در آن با رعایت این چند اصل مهم شما میتوانید مخاطبان خود را جذب کنید .

 

عکاسی کودک و نوزاد

 

نکته ای که بیشتر عکاسی های نوزاد و کودک را خاص میکند لطافت و ظرافت خاصی است که کوچولو ها به عکس ها میبخشند .

لازم است بدانید که همین ظرافت و لطافت از مهم ترین عناصر زیباتر کردن عکس های کودک و نوزادی است .

 

شما برای آنکه بتوانید لحظات خاص و جذاب نوزاد خود را به ثبت برسانید نیازمند یک عکاس حرفه ای با تجربه کافی هستید که آتلیه عکاسی بن سای با کادری مجرب این امکان را برای شما فراهم نموده است .

 

مدل قابی که عکس در آن قرار میگیرد ، ژست های کودک ، پشت زمینه های عکس و مواردی ازین دست در عکاسی کودک دارای اهمیت زیادی هستند .

 

اصول مهم عکاسی کودک

 

از اولیه ترین اصول داشتن یک عکاسی خوب و موفق این است که شما اول با سوژه ی خود ارتباط دوستانه ای برقرار کنید ، سعی کنید او را بشناسید ، با خلق و خوی او آشنا بشوید و از علایقش بدانید .

 

دومین اصل در این نوع از عکاسی ، داشتن صبر و حوصله ی بسیار بالا است .

شما میدانید که کودکان گاهی اوقات کج خلق هستند و اکثر اوقات بازیگوش . پس باید برای راضی کردن آنها که ژست مورد نظر شمارا بگیرند و با شما برای عکاسی همکاری کنند صبوری کنید و حوصله به خرج بدهید .

 

از نکات مهم در عکاسی کودک تعیین چارچوب است .

 

یعنی چه ؟

 

یعنی شما باید چارچوبی را به عنوان قاب تصویرتان در نظر بگیرید ، زیرا این کار به جلوه نمایی عکس کودک خیلی کمک میکند .

 

سعی کنید همیشه ساده ترین دکورها را انتخاب کنید تا فضای عکاسی از شلوغی به دور باشد ، اینگونه عکاسی کودک بهتری خواهید داشت .

 

امیدواریم این متن برای شما مفید واقع شود

 

منبع:

گوگل


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ساعت 21:38
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه بارداری,عکاسی بارداری,عکس بارداری,آتلیه عکاسی بارداری,بهترین آتلیه بارداری,آتلیه بارداری شهرک غرب,

عکاسی بارداری در آتلیه بارداری یکی از لذت بخش ترین عکاسی ها است . 

بارداری یکی از گذرا ترین دوران زندگی برخی از خانوم ها است که از سرشار از تغییرات گسترده اس .

در این دوره شما هرلحظه باید آماده ثبت قابی زیبا باشید .

برای این عکاسی شما هر لحظه باید دوربین به دست آماده باشید تا خاطراتی زیبا را برای تمام عمرتان ثبت کنید .

 

برای داشتن یک عکس بارداری خوب باید به اندازه کافی نزدیک بشوید ، اگر این کار را نکنید پس زمینه ی شلوغ عکستان را خراب میکند و باعث میشود سوژه ی اصلی که خانوم باردار است پیدا نباشد .

اما یادتان باشد که در مواقع لازم کمی فاصله بد نیست .

این یکی دیگر از نکات عکاسی از بارداری است . این کار را بکنید ، کمی دورتر بروید و یک نوع جدیدی از عکاسی  را تجربه کنید .

این متود را زمان عکاسی در طبیعت و یا زمانی که روی کاناپه خوابیده است میتوانید اجرا کنید .

 

حواستان به آرایش صحنه باشد 

 

خانم باردار را خارج از مرکز تصویر قرار بدهید ، این کار باعث طبیعی تر جلوه دادن عکس میشود .

 

همیشه سعی کنید از پس زمینه ساده استفاده کنید ، عالی است ، پس زمینه شلوغ کار را خراب میکند .

پس زمینه ی ساده باعث میشود مرکز توجه خانم باردار باشد .

 

این روش اکثر اوقات در پرتره ی بارداری به کار برده میشود .

از روش گرفتن عکس های عمودی استفاده کنید .

 

زمانی که سوژه ایستاده یا نشسته است عکس را به حالت عمودی بگیرید تا با این کار به او نزدیکتر شوید و تنوع عکس هایتان بیشتر شود .

 

میتوانید از سوژه بخواهید به کارهای معمولی ش در روز برسد و شما از او در این حالت عکاسی کنید .

 

به علاوه میتوانید از حالات مختلف صورت  مادر عکاسی کنید . زمانی که میخندد ، زمانی که گرید میکند ،  اخم میکند .. 

 

امیدواریم این متن برای شما مفید واقع شود

منبع:

گوگل

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ساعت 21:37
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه بارداری,عکاسی بارداری,عکس بارداری,آتلیه عکاسی بارداری,بهترین آتلیه بارداری,آتلیه بارداری شهرک غرب,
آخرين مطالب ارسالي
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت سوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۹)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت دوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۸)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت اول (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۷)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت سوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۵)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت دوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۴)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت اول (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 38
» بازديد ديرور : 9
» بازديد ماه گذشته : 47
» بازديد سال گذشته : 1952
» كل بازديد : 6243

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 859
» مجموع نظرات : 26
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 54.226.4.91
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
آموزش آشپزی ایرانی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر