آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

 هندسه و تقارن مانند تکنیک های عکاسی بارداری به نظر نمی رسند، بلکه بیشتر شبیه چیزهایی هستند که از یک کتاب ریاضی یاد می گیرید. آنها ممکن است مربوط به ریاضی باشند، اما ابزارهای ترکیب بندی زیبا و قدرتمندی نیز هستند که می توانند تصاویر واقعا برجسته و منحصر به فردی ایجاد کنند. تقارن و هندسه دو تکنیک هستند که هر کدام به نوبه خود خوب عمل می کنند، شاید حتی بهتر از وقتی که با هم ترکیب شوند. در این مقاله کوتاه ما قصد داریم نگاهی به این دو ابزار ترکیب بندی قدرتمند بیاندازیم.
هندسه و تقارن چه هستند؟

بیایید با تقارن در عکاسی شروع کنیم. تقارن زمانی ایجاد می شود که بالا و پایین، چپ و راست یا طرفین قطرهای یک تصویر آینه یکدیگر باشند. تقارن طبق تعریف، مستلزم این است که شما خارج از «قانون یک سوم» فکر کنید. اگرچه تقارن در آتلیه بارداری طبیعت اتفاق می افتد، اما در دنیای ساخت بشر بیشتر مشهود است.
[تقارن و هندسه در عکاسی]

تقارن همه جا در اطراف ما در دنیای ساخت بشر وجود دارد. اثر Bill Morrow

هندسه علم اَشکال است. مربع، خطوط مثلث، و دایره همه عناصر هندسی هستند که می توانیم در عکاسی استفاده کنیم. ما می توانیم از اَشکال هندسی با لبه های سخت برای ایجاد تصاویر برجسته یا از اَشکال هندسی ظریف تر با «لبه های نرم» برای تعریف یا کمک به یک ترکیب بندی استفاده کنیم.

تقارن و هندسه هیچ کدام لازم نیست به شرایط فیزیکی محدود شوند. نور و سایه نیز می توانند حاوی اَشکال هندسی باشند و تقارن را نشان دهند.
یادگیری دیدن و استفاده از هندسه و تقارن

با تقارن شروع می کنیم. ترکیب بندی های متقارن عالی اغلب زمانی اتفاق می افتند که ما سوژه ای داشته باشیم که درست در مرکز دو شیء یکسان قرار داشته باشد. این سوژه ممکن است شخصی که از وسط پله ها بالا می رود یا حتی فقط نقطه انتهایی یک تونل مستقیم طولانی باشد.

اگر تقارن ما بر اساس اشیاء سمت چپ و راست کادر باشد، ترکیب بندی اغلب بهتر از کار درمی آید اگر سوژه را در یک سوم بالا یا پایین کادر قرار دهیم. این به عنوان یک موازنه عمل می کند، چون تقارن محض می تواند باعث شود که یک تصویر بسیار بی روح به نظر برسد.
[تقارن و هندسه در عکاسی]

تقارن با قانون یک سوم خوب جواب می دهد. اثر (Thomas Leuthard (2008-2017

تقارن طبیعی ممکن است بازتاب یک منظره زیبا در سکون یک دریاچه پر از آب عمیق باشد. باز هم اگرچه این ممکن است در نگاه اول عالی به نظر برسد، اما شما اغلب احساس می کنید که یک چیزی آنجا درست نیست. ما می توانیم با قرار دادن یک سوژه در جایی در یک سوم سمت راست یا چپ با تقارن محض مقابله کنیم. این سوژه ممکن است یک قایق پارویی یا حتی یک تخته سنگ جالب باشد، تا زمانی که در تصویر آینه ای ما تعادل وجود داشته باشد.

نور نقش بسیار مهمی در یک ترکیب بندی هندسی عالی ایفا می کند. اَشکال هندسی با لبه سخت توسط نوری که بر روی آنها می تابد و سایه هایی که نور ایجاد می کند، واضح تر می شوند. اغلب اوقات هندسه سخت با تکرار اَشکال یکسان مانند پنجره های یک ساختمان اداری مدرن یا کانتینرهای کنار هم در یک بندر ایجاد می شود.

این عکس ها از لحاظ بصری چشمگیر هستند، اما اغلب فاقد یک نقطه کانونی هستند که با آن نگاه را هدایت کنند. ما می توانیم با گشتن به دنبال المانی که تکرار را بشکند با آن مقابله کنیم، مانند شخصی که از یکی از پنجره های اداری به بیرون خم شده است. با قرار دادن آن شخص در یکی از یک سوم های کادر می توانیم یک تعادل بصری برای الگوهای تکرار ایجاد کنیم.
[تقارن و هندسه در عکاسی]

هندسه محدود به خطوط مستقیم نیست. اثر josef.stuefer

نوع دیگری از هندسه، هندسه نرم است. این نوع هندسه بیشتر در محیط های طبیعی اتفاق می افتد و جایی است که ما از اَشکال نه چندان مشخص و واضح مانند مثلث یا دایره به عنوان المان های ترکیب بندی برای عکس هایمان استفاده می کنیم. این المان می تواند منحنی طبیعی یک خط ساحلی که نگاه ما را به سمت سوژه جلب می کند یا یک چهره صخره ای مثلثی مورد استفاده برای کادربندی یک منظره با ابهت باشد.

پیدا کردن هندسه نرم در ابتدا می تواند دشوار باشد. علت آن این است که ذهن ما ناخودآگاه به دنبال اَشکال سخت و کاملا مشخص می گردد. با این حال، اگر با دقت به صحنه ها نگاه کنید، خیلی زود هندسه نرم را خواهید دید، مانند این صحنه که در آن خطوط هندسی نرم سایه ها نگاه ما را به سمت قایق هدایت می کنند.
[تقارن و هندسه در عکاسی]

هندسه نرم به شکل خطوط هدایتگر. اثر Jason Row Photography

اغلب هندسه و تقارن دست در دست یکدیگر عمل می کنند و هیچ مثالی برای آن واضح تر از خطوط هدایتگر نیست. خطوط هدایتگر یک شکل هندسی هستند که در بسیاری از موارد یک صحنه را به دو تصویر آینه ای مجزا تقسیم می کنند. با اضافه کردن یک سوژه به یک سوم بالای کادر، می توانیم یک تصویر بسیار برجسته و چشمگیر ایجاد کنیم.

تقارن و هندسه هر دو به نوبه خود ابزارهای ترکیب بندی بسیار قدرتمندی هستند. هر دو در طبیعت و در جهان ساخت بشر وجود دارند و زمانی که در یک عکس با هم ترکیب شوند، می توانند به تصاویر فوق العاده ای منجر شوند.

دفعه بعد که بیرون می روید، حتی اگر یک دوربین با خود به همراه نداشتید، نگاهی به جهان اطراف خود بیاندازید و به دنبال نمونه هایی از هر دو بگردید.

نویسنده: جیسون راو (Jason Row)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 2:49
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 مناظر می توانند جزء زیباترین و جذاب ترین عکس ها باشند، اگر به خوبی ثبت شوند. مشکل این است که عکاسی منظره آسان نیست و یک منظره بد تنها مانند یک عکس فوری معمولی به نظر می رسد و نه یک تصویر حرفه ای. تازه واردان عکاسی منظره اغلب از نتایج خود ناامید می شوند، شاید تا جایی که حتی از کار خود دست می کشند. با این حال، اشتباهات بسیار رایج و به راحتی قابل اصلاحی وجود دارند که عکاسان اغلب مرتکب می شوند. امروز می خواهیم نگاهی به پنج مورد از آنها بیاندازیم.
۱
خط افق کج

هیچ چیز به اندازه یک خط افق کج، نمی تواند یک منظره عالی بالقوه را به یک عکس فوری (ناشیانه) تبدیل کند. به راحتی ممکن است مرتکب این اشتباه شوید، به خصوص هنگام عکاسی نوزاد در آتلیه کودک از روی یک سه پایه. خم شدن بر روی منظره یاب با یک زاویه (به صورت کج) علت اصلی این مسئله است، اما راه حل آن ساده و موثر می باشد. تقریبا تمام دوربین های مدرن می توانند یک خط افق مجازی را هم بر روی LCD و هم اغلب در منظره یاب نشان دهند. این در واقع یک تراز کننده الکترونیکی است که زاویه دوربین را نسبت به خط افق نشان می دهد. این گزینه را معمولا می توانید در میان تنظیمات صفحه نمایش دوربین خود پیدا کنید و ابزار ارزشمندی است. اگر به دلیلی دوربین شما این تنظیمات را ندارد، یک تراز کننده عکاسی واقعی و ارزان قیمت برای خودتان بخرید. آنها تقریبا بدون خطا هستند.


خط افق کج هر منظره ای را خراب خواهد کرد. Jason Row Photography
2
آسمان بی روح

آسمان اغلب بخش جدایی ناپذیری از هر منظره عالی است. آسمان ترکیب بندی ما را مشخص می کند و به زمین یا دریای مقابل ما تعادل بصری می دهد. همچنین یکی از ساده ترین چیزهایی است که ممکن است در مورد آن اشتباه کنید. اشتباه اصلی، عکاسی از یک آسمان بدون ابر یا زیاد نوردهی کردن آسمان است به طوری که بی روح به نظر برسد.

آسمان ها وقتی که هیچ جذابیتی در آنها وجود ندارد، می توانند بی روح به نظر برسند. مثلا یک آسمان ابری صاف و کسل کننده، اما یک آسمان روشن بدون ابر یا با ابر کم نیز به همان اندازه می تواند بی روح باشد. هنگامی که ما این آسمان را با یک نوردهی اختصاصی برای پیش زمینه ترکیب می کنیم، اغلب یک آسمان بی روح و کسل کننده به دست می آوریم.

چند راه حل برای این مسئله وجود دارد. اولین راه حل این است که وقتی آب و هوا کمی جذابیت خوب به آسمان می دهد، عکس بگیریم. مثلا ابرهای پفی سفید در روز، ابرهای سیروس بلند در هنگام سحر یا غروب یا ابرهای طوفانی تاریک در هر زمان از روز. راه حل دوم که مکمل راه حل اول می باشد، استفاده از فیلترهای کاهنده نور تدریجی (ND grad) برای جلوگیری از نوردهی بیش از حد آسمان و اضافه کردن کمی جذابیت بیشتر به آن است.
[اشتباهات عکاسی منظره]

آسمان هیچ جذابیتی به این عکس نمی بخشد. اثر Jason Row Photography
3
نورپردازی تخت

در کنار یک آسمان بی روح، یک نورپردازی تخت کسل کننده نیز می تواند یک منظره خوب بالقوه را خراب کند. نمونه های معمول آن روزهای ابری و عکاسی در وسط روز می باشد. یک روز ابری مانند یک سافت باکس غول پیکر عمل می کند، که تمام سایه ها را از بین می برد. این به نوبه خود هر گونه جذابیت و عمقی را از صحنه حذف می کند.

عکاسی در وسط روز تاثیری برعکس با یک روز ابری دارد. نور شدید خورشید، سایه های خشن ایجاد می کند و هرگونه جزئیات را از نواحی سایه دار حذف می کند.

بهترین زمان ها برای عکاسی از مناظر در طول ساعات آبی و طلایی هستند که در آن نور ملایم است و سایه های با جزئیات و نرمی ایجاد می کند. اگر نمی توانید در این زمان ها عکاسی کنید، بهترین گزینه برای شما این است که از یک فیلتر پلاریزه برای روزهای آفتابی استفاده کنید یا برای روزهای ابری در ذهن خود به صورت سیاه و سفید عکس بگیرید.

لنزک: یک گزینه پیش رو در روز های ابری، عکاسی به صورت سیاه و سفید است
[اشتباهات عکاسی منظره]

هیچ پس پردازشی نمی تواند این نورپردازی تخت را نجات دهد. اثر Jason Row Photography
4
نداشتن عمق

یکی از المان های تعیین کننده یک منظره عالی شیوه ای است که نگاه شما را به داخل و اطراف تصویر هدایت می کند. این المان عمق نامیده می شود و اغلب چیزی است که تازه واردان هنگام عکاسی آن را فراموش می کنند. شاید یک منظره بیش از هر نوع عکس دیگری، تلاش می کند یک صحنه سه بُعدی را در یک تصویر ۲ بُعدی نمایش دهد.

ما می توانیم به شیوه های مختلف عمق به دست آوریم. یکی از متداول ترین آنها عکاسی در نور خوب است. ساعت طلایی که در بالا ذکر شد، سایه های جذاب زیبایی به شما می دهد که می توانید از آنها برای هدایت چشم در میان تصویر استفاده کنید. یک روش معمول دیگر استفاده از خطوط هدایتگر به عنوان یک ابزار ترکیبی است. در اینجا (خطوط هدایتگر) ما از المان های طبیعی در تصویر مانند یک جاده یا یک خط یا صخره ها برای جلب توجه بیننده به عکس و به سمت نقطه مورد نظر استفاده می کنیم.
[اشتباهات عکاسی منظره]

المان جذابی در پیش زمینه این عکس وجود ندارد. اثر Jason Row Photography
[اشتباهات عکاسی منظره]

تغییر موقعیت عمق بیشتری به تصویر بخشید. اثر Jason Row Photography
5
نداشتن هیچ نقطه جذابیتی

آخرین مورد که اهمیت آن هم کم نیست، داشتن یک نقطه جذابیت است. یک صحنه زیبا می تواند ما را فریب دهد که باور کنیم یک عکس عالی از آن خواهیم گرفت. هنگامی که ما به یک صحنه نگاه می کنیم، چشم های ما این مزیت را دارند که می توانند به تمام المان های مقابل و اطراف آن صحنه نگاه کنند. زمانی که ما آن صحنه را به یک تصویر تبدیل می کنیم، بینندگان ما این توانایی را از دست می دهند. آنها باید به نمایش دو بُعدی ما از آن صحنه نگاه کنند. به همین دلیل داشتن یک نقطه جذابیت، یا سوژه ای که در مرکز توجه باشد، برای یک عکس منظره خوب حیاتی است. این نقطه جذابیت می تواند یک کلبه کوچک در دوردست یا یک دسته علف خشک بزرگ در پیش زمینه باشد. هرچه که هست، باید چیزی باشد که چشم بیننده در سفر خود در میان تصویر بر روی آن متوقف شود. آن چیز باید جالب و با نورپردازی زیبا باشد، و چه بهتر که داستان عکس را هم بگوید.
[اشتباهات عکاسی منظره]

یک صحنه زیبا بدون هیچ نقطه جذابیتی. اثر Jason Row Photography

عکاسی منظره یک ژانر عکاسی فوق العاده است. چه چیزی می تواند بهتر از ایستادن در نور زیبا و عکاسی از یک صحنه خیره کننده باشد؟ با این حال، گاهی اوقات نتایج آنطور که انتظار می رود خوب از کار درنمی آیند. با بررسی پنج موردی که ما در اینجا ذکر کردیم، خواهید فهمید که چه چیزی کارساز است و چه چیزی نیست.

نویسنده: جیسون راو (Jason Row)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 2:48
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 اینها برخی از اشتباهات رایجی هستند که عکاسان هنگام شروع کار عکاسی از غذا ها انجام می دهند. اگر می خواهید عکاسی حرفه ای از غذا ها انجام دهید باید از این اشتباهات اجتناب کنید. آیا شما هم دچار این پنج اشتباه می شوید؟

یک جمله معروف هست که می گوید اگر شما بتوانید از غذاها عکس بگیرید، می توانید از همه چیز عکس بگیرید. بعضی ها با این حرف موافق نیستند، چرا که هر ژانر عکاسی چالش های خاص خودش را دارد. با این حال، عکاسی کودک در آتلیه نوزاد می تواند بسیار دشوار باشد، صرفا به این دلیل که خیلی سریع در مقابل دوربین از بین می رود.

یک دقیقه شما در حال روی هم گذاشتن پنکیک ها هستید که باعث می شود بزاق دهانتان راه بیفتد، یک دقیقه بعد آن پنکیک ها را به سگ هم نمی دهید. عکاسی حرفه ای از غذا، به عکاس و متخصص چینش غذا و کل تیم افراد بستگی دارد که تصاویر دلپذیری ایجاد کنند که شما در کتاب های آشپزی و مجلات می بینید.


عکاسی حرفه ای از غذا نیازمند برنامه ریزی و در نظر گرفتن تمام جزئیات است. همچنین یک فرآیند حل مسئله دائمی است. فکر کردن به جنبه های کلیدی که یک عکس غذای عالی را می سازند، قبل از انتخاب دوربینتان، کمک بسیار زیادی برای رسیدن به بهترین نتایج به شما خواهد کرد.
۱
نور بد

مانند هر نوع دیگر عکاسی، مهم ترین اصل در عکاسی از مواد غذایی نیز نور است. بدون نور، شما هیچ چیزی ندارید. به همین دلیل است که به عکاسی اغلب تحت عنوان «نقاشی با نور» اشاره می شود. شما چه از نور طبیعی استفاده کنید و چه نور مصنوعی، رویکردی که در مورد نورپردازی اتخاذ می کنید، عکس های شما را خواهد ساخت یا خراب خواهد کرد.

اغلب آنچه که عکاسان حرفه ای غذا را از عکاسان تفریحی جدا می کند، درک فیزیک نور و نحوه دستکاری آن برای رسیدن به اثر مورد نظر آنهاست. اگر یک مشتری از شما می خواهد که طوری از محصول آب پرتقال آنها عکس بگیرید که انگار در صبح زود یک روز آفتابی گرفته شده و شما در شهر بارانی لندن زندگی می کنید، باید بدانید چطور آن نور را بازسازی کنید.


نورپردازی تنها رساندن نور کافی به سوژه شما نیست. تا زمانی که شما کمی نور داشته باشید، می توانید با نوردهی طولانی تر یک عکس مناسب بگیرید. نورپردازی خوب وابسته به نور درست نیز هست.

به عنوان مثال، یک مورد رایج عکاسی از رستوران است که در آن نورپردازی داخلی، صحنه را آلوده کرده، و باعث ایجاد ته رنگ های ناخواسته، به خصوص در هایلایت ها (قسمت های روشن) می شود. برطرف کردن این مشکل در پس پردازش می تواند دشوار باشد، اما با غلبه بر نور محیط با استفاده از یک سیستم فلاش، مانند یک اسپیدلایت، یا جلوگیری از برخورد نور ناخواسته به کمک مسدود کردن بالای چیدمان با پارچه یا صفحه سیاه می توانید از آن اجتناب کنید.

۲
ترکیب بندی ضعیف

ترکیب بندی تصویر به نوبه خود یک نوع هنر است. جدا از نور، تسلط بر این هنر یکی از سخت ترین جنبه های عکاسی از مواد غذایی است. سال ها طول می کشد تا در ترکیب بندی مهارت کامل پیدا کنید. پرداختن به این مسئله فراتر از محدوده این مقاله است، اما چند نکته وجود دارد که آگاهی از آنها می تواند به شما کمک کند تا ترکیب بندی های خود را بهبود ببخشید.

برای شروع، سادگی آن را حفظ کنید. سوژه اصلی شما با چند المان پشتیبان، مانند یک تکیه گاه (چیزی که غذا روی آن قرار گیرد) و یک تکه پارچه کتانی چهارگوش تمام چیزی است که نیاز دارید. از سه تا پنج المان در ترکیب بندی خود استفاده کنید. استفاده از اعداد فرد در هنگام ترکیب بندی صحنه، تقارن و تعادل بیشتری نسبت به اعداد زوج به آن خواهد بخشید – تعداد زوج می تواند بین المان ها رقابت ایجاد کرده و توجه بیننده را بین آنها تقسیم کند.


در مورد بافت ها در صحنه خود فکر کنید. اضافه کردن بافتی متناسب با وسایل صحنه یا سطوح و پس زمینه های شما، یا حتی مواد پشتیبان مانند ادویه جات و چاشنی ها واقعا می تواند ساده ترین تصاویر مواد غذایی را ارتقاء ببخشد.

نکته دیگر این است که سطوح و پس زمینه خود را خنثی نگه دارید. رنگ های روشن از جلوه غذا کاسته و حتی رنگ های ناخواسته بر روی غذا ایجاد می کنند.
۳
زاویه دید نامناسب

قبل از شروع عکاسی، بسیار مهم است که در مورد بهترین زاویه برای عکاسی از غذای خود تصمیم بگیرید. انتخاب زاویه درست به سوژه شما بستگی دارد.

غذاهایی که چند لایه دارند، مانند برگرها یا پنکیک های روی هم چیده شده، زمانی که در سطح چشم ثبت شوند بهتر به نظر می رسند، در این صورت تمام المان ها می توانند دیده شوند. از طرف دیگر، غذاهای تخت مانند پیتزا و کوکی ها بهتر است که از بالا یا با زاویه ۹۰ درجه گرفته شوند، چون این زاویه همه چیز را در یک سطح یکنواخت قرار داده و یک المان گرافیکی به سوژه می دهد.

این زاویه برای میزهای پر از غذا یا صحنه های دیگری که در آن المان های متعددی وجود دارد عالی است، در غیر این صورت ممکن است در کادر جا نشوند.


یک زاویه محبوب دیگر، چهل و پنج درجه یا نمای سه چهارم است. این زاویه برای بسیاری از موقعیت ها و انواع مختلف غذاها مناسب است. این زاویه برای اکثر فواصل کانونی جواب می دهد و شکل، ارتفاع و بافت سوژه اصلی نمایش داده می شود.


یک زاویه که من به ندرت توصیه می کنم نقطه دید پایین دوربین است، که در آن دوربین کمی رو به بالا نشانه می رود. گاهی اوقات شما این زاویه را در تبلیغات برگر می بینید، اما به ندرت برای انواع مختلف سوژه های غذایی مناسب است.
۴
فوکوس نادرست

هنگام عکاسی، شما باید از جایی که شارپ ترین فوکوس باید قرار گیرد نیز آگاه باشید. به طور معمول این قسمت بیشتر به سمت جلوی غذا خواهد بود. علاوه بر این، در مورد این که چه مقدار از آن ناحیه باید در فوکوس باشد فکر کنید. این مسئله f-stop (دیافراگم) انتخابی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

من برای ترکیب بندی های مواد غذایی ام به ندرت در کمتر از f/5.6 عکس می گیرم، چون در غیر این صورت مقدار کافی از سوژه ام در فوکوس قرار نخواهد گرفت. هنگام عکاسی از غذا، هدف این است که غذا را نشان دهید و کاری کنید که به بهترین شکل به نظر برسد، که این اتفاق نخواهد افتاد اگر بخش عمده آن تار باشد.

هنگامی که عکس خود را گرفتید (ترجیحا با دوربین وصل شده به لپ تاپ)، فوکوس خود را در بزرگنمایی ۱۰۰% بررسی کنید. مطمئن شوید که فوکوس همان جایی است که می خواهید و عمق میدان بیش از حد کم نیست.

۵
کراپ کردن نادرست

زیبایی عکاسی دیجیتال این است که گاهی اوقات می توانید در پس پردازش به مسائلی بپردازید که در طول عکاسی با آن مواجه شده اید. یک نمونه از این مسائل استفاده از ابزارهای کراپ در لایت روم یا فتوشاپ برای بهبود ترکیب بندی های شماست. با این حال، کراپ تصویر نکته ای است که باید هنگام عکاسی مورد توجه قرار گیرد.

یکی از اشتباهات متداولی که عکاسان مواد غذایی تازه کار انجام می دهند این است که از فاصله خیلی نزدیک از سوژه اصلی عکس می گیرند، تا جایی که بیننده نمی فهمد چه چیزی به تصویر کشیده شده است. یا کراپ آنقدر تنگ است که غذا را به بهترین شکل نشان نمی دهد.

در تصویر زیر، میگوهای طعم دار شده با ادویه هندی هنگامی که صحنه عریض تر گرفته شود و شامل چند المان باشد که مثلا با نان و چوتنی (نوعی سس غلیظ هندی) خورده می شوند، خیلی بهتر به نظر می رسند. عکس های نزدیک فاقد حرکت و جریان هستند و به طور کلی جذابیت کمتری دارند.


هنگام عکاسی، چند کراپ مختلف را امتحان کرده و ببینید کدام یک از آنها بهتر به نظر می رسد. همچنین، یک نکته خوب این است که صحنه خود را عریض تر از آنچه که می خواهید در تصویر نهایی دیده شود ثبت کنید تا بتوانید از راهنماهای کراپ در برنامه پس پردازش مورد نظر خود برای بهبود ترکیب بندیتان استفاده کنید.


امیدوارم که این نکات به شما کمک کند تا برای عکاسی بعدی خود از مواد غذایی برنامه ریزی کنید. چالش هایی که در عکاسی از مواد غذایی با آنها مواجه شده اید و نحوه غلبه بر آنها را در قسمت نظرات مطرح کنید. شما چه اشتباهاتی در عکاسی از مواد غذایی مرتکب شده اید؟

نویسنده: دارینا کاپکوک (Darina Kopcok)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 2:47
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

کمپانی ایریکس (Irix) از فیلتر کاهنده نور Edge ND32000 پرده بردای کرد و هم اکنون می‌توانید این فیلتر را با قیمت ۲۰۰ دلار آریکا از خرده فروشی‌های معتبر خریداری کنید. آتلیه نوزاد

این فیلتر جدید جایگزین قدرتمندی برای دیگر فیلتر کاهنده نور این شرکت (ND 1000) به حساب می‌آید که ۴.۵ چگالی اپتیکال و ۱۵ استاپ کاهش نور را ارایه می‌دهد که به گفته ایریکس می‌تواند تا پنج دقیقه با دیافراگم f/16 و ایزو ۱۰۰ در طول روز آفتابی به شما امکان نوردهی طولانی دهد.
عکاسی بارداری
این فیلتر از شیشه‌ی با پوشش چند لایه نانو ساخته شده که ضد آب و ضد روغن و چربی است. فیلتر ایریکس Edge ND32000 قطری برابر ۹۵ میلیمتری داشته و  فقط یک شیار برای مچ شدن جلوی لنز دارد تا از نشت نور جلوگیری کند. قاب این فیلتر نیز ۳.۵ میلیمتر ضخامت دارد.


به گفته کمپانی سازنده، فیلتر ایریکس Edge ND32000 با لنز‌های بلک استون و فایر فلای ۱۵ میلیمتری f/2.4 این کمپانی سازگار است.

منبع:

وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:11
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

توکینا امروز از لنز حرفه‌ای Opera 50mm f/1.4 برای دوربین‌های فول فریم کنون و نیکون رونمایی کرد. این لنز، اولین نسخه از سری تازه معرفی شده اپرا (opera) به حساب می‌آید که مخصوص دوربین‌های حرفه‌ای فول فریم با مشخصات عالی طراحی و توسعه می‌یابد و اواسط تابستان آنرا در قفسه فروشگاه‌ها خواهیم دید.

این لنز و سری اپرا را می‌توان به سری آرت لنرهای سیگما تشبیه کرد که لنزهایی با مشخصات عالی برای دوربین‌های حرفه‌ای هستند. توکینا در مراسم معرفی این لنز، سری اپرا را طراحی شده برای دوربین‌های فول فریم با مشخصات عالی می‌داند که نیاز به یک لنز با کیفیت بالا دارند. آتلیه کودک

لنز Opera 50mm f/1.4 که اولین لنز از سری اپرا توکینا خواهد بود فناوری‌هایی بیش از آنچه که قبلا شما در لنزهای دیگر این سازنده لنز شخص ثالث دیده بودید را در خود دارد. این لنز از یک موتور فوکوس خودکار التراسونیک رینگ شکل بهره می‌برد و بدنه آن مهر و موم شده تا المان‌های داخلی لنز را در مقابل گردو خاک و رطوبت حفظ کند. مکانیزم دیافراگم الکتریکی برای دوربین‌های نیکون و رینگ فوکوسی که در همان جهت لنزهای بومی نیکون و کنون می‌چرخد از دیگر ویژگی‌های این لنز پرایم از سری جدید اپرا به حساب می‌آید. عکاسی کودک

متاسفانه، توکینا هیچ اطلاعاتی درباره یکی از مهمترین جزییات این لنز یعنی قیمت آن، منتشر نکرده است. پس تا تابستان ۲۰۱۸ و تاریخ رسمی عرضه لنز باید منتظر بمانیم.

منبع:

وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:10
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

پاناسونیک همانطور که در نمایشگاه CES 2017 نیز قول داده بود از لنز زوم Leica DG Vario 50-200mm رونمایی کرد که سومین لنز از سری لنزهای زوم این شرکت با گشودگی دیافراگم بین F/2.8-F/4.0 در حداقل و حداکثر فاصله کانونی به حساب می‌آید.

این لنز روی دوربین‌های با سنسور میکرو سه چهارم با ماونت MFT فاصله کانونی معادل یک لنز ۴۰۰-۱۰۰ میلیمتری ارایه می‌دهد و از بدنه‌ای ضد پاشش آب و گرد و خاک بهره می‌برد. لرزشگیر داخلی جدیدترین لنز زوم پاناسونیک با سیستم لرزشگیر داخلی دوربین‌های لومیکس بخوبی کار می‌کند و ترکیب آنها سیستم Dual I.S را در عکاسی بارداری شکل می‌دهد.

ساختار اپتیکی این لنز شامل ۲۱ عنصر در ۱۵ گروه بوده و مهمترین عدسی‌های بکار رفته در آن را می‌توان ۲ عنصر اسپریکال، دو عنصر UED، دو عنصر ED و پوشش نانو برای محافظت از المان جلویی لنز برد.
آتلیه بارداری
لنز پاناسونیک Leica DG Vario-Elmarit 50-200mm F2.8-4 از ژوئن ۲۰۱۸ با قیمت ۱۷۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

منبع:

,وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:09
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

اگر در حال خرید دوربین یا لنزی از برند نیکون باشید و فروشنده به شما بگوید که این دوربین یا لنز کاملا نو و آکبند است، راه بسیار آسانی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن پی ببرید که آیا محصولی که می‌خرید کاملا نو است یا رفرش یا ریفوربیشد (refurbished) است. عکاسی کودک

رفرش (تلفظ عامیانه) یا ریفوربیشد (تلفظ درست) به محصولاتی می‌گویند که به دلیل خرابی قطعه‌ای یا داشتن مشکلات، به کارخانه بازگردانده می‌شوند و پس از رفع مشکل توسط سازنده دوباره با برچسب ریفوربیشد و با قیمت کمتر به بازار ارسال می‌شوند تا خریدار مطلع شود محصولی که می‌خرد نوسازی شده است.

شرکت نیکون هر محصولی ریفوربیشد شده‌ای را علامت گذاری می‌کند. اگر لنز، دوربین یا فلشی به نیکون بازگردانده شده باشد و پس از تعمیر و تست دوباره فروخته شود، در دو طرف شماره سریال محصول دو نقطه دایره‌ای پین شده را می‌توانید ببینید که اشاره به ریفوربیشد بودن محصول را دارد.

دو تصویر زیر نشان دهنده دو نقطه‌ ریز پین شده در دو طرف شماره سریال دوربین‌های DSLR نیکون را نشان می‌دهد:

شماره سریال دوربین نیکون رفرش شده

شماره سریال دوربین نیکون رفرش شدهکراپی از تصویر بالا برای نشان دادن دو نقطه ریز پین شده در اطراف شماره سریال که حاکی از رفرش بودن این دوربین است

دو تصویر زیر دو نقطه‌ ریز پی شده در دو طرف شماره سریال لنزهای نیکون را نشان می‌دهد:

شماره سریال لنز نیکون رفرش شده

شماره سریال لنز نیکون رفرش شدهکراپی از تصویر بالا برای نشان دادن دو نقطه ریز پین شده در اطراف شماره سریال که حاکی از رفرش بودن این لنز است

اگر این دو دندانه را درآتلیه کودک در اطراف شماره سریال محصولات نیکون مشاهده نکردید بدانید که محصولی که خریده‌اید ریفوربیشد نبوده و به کارخانه بازگردانده نشده است. البته نیکون می‌گوید تمام محصولاتی که توسط کارخانه نوسازی شده‌اند به همان خوبی محصولات غیر ریفوربیشد شده کار می‌کنند که البته درست نیز هست چرا که پس از رفع مشکل و تست به بازار برگردانده شده و با برچسب ریفوربیشد و با قیمت کمتر (در خارج کشور) که یک مزیت نیز هست به فروش می‌رسند.

منبع:

,وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:08
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

کمپانی مطرح چینی سازنده لوازم جانبی در زمینه عکاسی، نیسی (NiSi)، سری جدیدی از لوازم جانبی عکاسی مخصوص اسمارتفون‌ها را عرضه کرده است که پروسوریز (Prosories) نام دارند. پروسوریز جدید پی ۱ (Prosories P1) بسته‌ای متشکل از چند فیلتر لنز مربعی برای اسمارتفون‌ها و آتلیه عکاسی ست.
نیسی پروسوریز پی ۱
برای استفاده از این فیلتر‌ها باید یک کلیپس را به یک نگهدارنده فیلتر مخصوص پیچ کرد و سپس روی لنز دوربین اسمارتفون قرار داد.
نیسی پروسوریز پی۱
مجموعه نیسی پروسوریز پی ۱ شامل یک فیلتر کاهنده نور تدریجی متوسط (GND) و یک فیلتر پولاریزه است. هر دو فیلتر شیشه‌ای بوده و به پوشش نانو برای کاهش اثر فلر و گاستینگ مجهز شده‌اند و به آسانی در نگهدارنده فیلتر قرار می‌گیرند. عکاسی نوزاد
فیلتر مربعی مجموعه پروسوریز پی ۱ روی اسمارتفون
در زیر تاثیر استفاده از این فیلترها را در عکس‌های قبل و بعد مشاهده می‌کنید:

فیلتر کاهنده نور تدریجی میتواند نوردهی آسمان و پیش زمینه را به درستی انجام دهد.

بدون فیلتر کاهنده نور تدریجی

با استفاده از فیلتر کاهنده نور تدریجی

فیلتر پولاریزه، بازتاب‌ها و درخشش‌ها را کاهش می‌دهد.

بدون فیلتر پولاریزه

با استفاده از فیلتر پولاریزه

مجموعه نیسی پروسوریز پی ۱ را می‌توانید از وبسایت نیسی با قیمت ۴۰ دلار پیش خرید کنید. نیسی همچنین تاریخ فروش این محصول را ۲۱ مارس ۲۰۱۸ تخمین زده است.

منبع:

,وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:07
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
برچسب ها : آتلیه نوزاد,عکاسی نوزاد,عکس نوزاد,آتلیه عکاسی نوزاد,بهترین آتلیه نوزاد,آتلیه نوزاد شهرک غرب,

شرکت انویدیا الگوریتم هوش مصنوعی جدید را معرفی کرده است که می‌تواند استایل و سبک هر عکسی را به عکسی دیگر انتقال دهد. و نتایج شگفت‌انگیز و واقع‌گرایانه‌ای را ارایه دهد. این الگوریتم که فست فوتو استایل (FastPhotoStyle) نام دارد توسط انویدیا و تیمی از محققان دانشگاه مرسد کالیفرنیا توسعه یافته است و ماه پیش با مقاله‌ای به عنوان «A Closed-form Solution to Photorealistic Image Stylization» منتشر شد.

در حال حاضر چندین روش برای این نوع انتقال استایل بین عکس‌ها در آتلیه نوزاد وجود دارد که به زمان زیادی برای اجرا شدن روی یک عکس با وضوح پایین دارند و نتایجی که ارائه می‌دهند حاوی ناسازگاری و تناقض و خطاهای پردازشی قابل توجه می‌باشد.

فرایند انتقال استایل در این الگوریتم
نتایج الگوریم فست فوتو استایل هم سریعتر تولید می‌شوند و هم واقعی‌تر هستند. نتایج ۶۰ درصد سریعتر از دیگر روش‌های قدیمی ساخته می‌شوند. و در عکس‌های با سوژه‌های انسانی دو برابر نسبت به الگوریتم‌های موجود بیشتر استفاده می‌شوند. عکاسی کودک

پیشرفت بزرگ در این الگوریتم انویدیا تقسیم وظایف به دو گام می‌باشد. در خلال گام سبک سازی، استایل و سبک عکس مرجع به عکس محتوا انتقال داده می‌شود. در گام بعدی یعنی مرحله صاف سازی سعی می‌شود با استفاده از «سبک سازی نامتناقض فضایی» چیز‌های داخل عکس واقعی‌تر به نظر برسند. در زیر چند نمونه از کارهایی که الگوریتم فست فوتو استایل می‌تواند انجام دهد را می‌بینید.

الگوریتم هوش مصنوعی انویدیا برای انتقال سبک یک عکس به عکس دیگر

طبق مقاله منتشر شده، برای یک سبک سازی پایدار باید محتوای عکس خروجی بدون تغییر باقی بمانند در حالیکه استایل و سبک آن باید شبیه به عکس مرجع باشد. به علاوه اینکه، عکس خروجی باید شبیه یک عکس واقعی که با دوربین گرفته شده است بنظر برسد.

اگر فن نرم‌افزار هستید می‌توانید سورس کد‌های این الگوریتم را بدست آورده و در مخزن گیتوب آنرا اجرا روی عکس‌ها اجرا کنید.

منبع:

,وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:05
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

دو دهه پیش https://www.digikala.com/Search/Category-digital-cameraهای DSLR معرفی شدند تا جای دوربین‌های فیلمی را بگیرند. با مگاپیکسل بسیار کم، عمر باتری بسیار کوتاه و به طور کلی کیفیت پایین، طبیعی بود که در ابتدا اکثر عکاسان با شک و تردید به این دوربین‌ها نگاه کنند. چند نسل طول کشید تا عکاسی دیجیتال کاملا پذیرفته شد و طرفداران عکاسی آنالوگ را به خود جذب کرد.آتلیه بارداری
در سال‌های اخیر ما شاهد تغییر شدیدی در وضعیت دوربین‌های DSLR بوده‌ایم. برای بسیاری از مصرف کننده‌ها دوربین‌های بدون آینه و اسمارتفون‌ها به انتخاب بسیار محبوبی تبدیل شده‌اند. اما حتی برای عکاسان حرفه‌ای نیز جایگزین‌های خوبی برای دوربین‌های DSLR وجود دارد.
چرا هر کسی در سال ۲۰۱۸ باید یک دوربین DSLR بخرد در حالیکه جایگزین‌های بسیار بهتری وجود دارد؟
آینده متعلق به دوربین‌های بدون آینه است
من متوجه شدم که دوربین‌های بدون آینه همچون دوربین‌های DSLR در ابتدای معرفی با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند. تکنولوژی‌های جدید در ابتدا خیلی خوب توسعه نیافته و با معایبی رو به رو هستند.

منظره‌یاب الکترونیکی در دوربین‌های بدون آینه یک انقلاب بود که خیلی زود پا به عرصه دنیای عکاسی گذاشت. در تئوری منظره‌یاب الکترونیکی، فقط مزایا و برتری وجود دارد مانند خطوط مشبک گرید برای کادربندی، فوکوس پیکینگ، هیستوگرام و.. اما منظره‌یاب‌های الکترونیکی طبق وعده‌هایی که در موردشان داده شده بود عمل نکردند و از این ویژگی‌ها برخوردار نبودند.

این منظره‌یاب‌ها لگ و افت فریم بخصوص اگر دوربین را سریع تکان دهید و وضوح نه چندان عالی را ارائه می‌کردند و به طور کلی در برابر منظره‌یاب‌های اپتیکال در دوربین‌های DSLR کاملا ضعف داشتند. اما با بهبود‌ و توسعه این منظره‌یاب‌ها به لطف پردازنده‌های پیشرفته مشکلات قبلی برطرف شد و دیگر خبری از لگ حین تکان دادن سریع دوربین وجود ندارد و نرخ فریم ثابت باقی می‌ماند.

با وجود مزیت‌های کاملا مشخص در زمینه‌ منظره‌یاب الکترونیکی، دوربین‌های بدون آینه مزایای دیگری نیز دارند، برای مثال در حالیکه دوربین‌های رده بالای DSLR در حالت عکاسی پیاپی می‌توانند با سرعت ۱۴ فریم بر ثانیه (در حالت قفل آینه تا ۱۶ فریم بر ثانیه) عکس بگیرند بهترین دوبین‌های بدون آینه می‌توانند با سرعت ۲۰ فریم بر ثانیه در حالت برست عکاسی کنند، این یکی از زمینه‌هایی است که دوربین‌های DSLR بر خلاف دوربین‌های بدون آینه به دلیل داشتن سیستم مکانیکی و فیزیکی آینه دیگر پیشرفتی نخواهند داشت.
طراحی دوربین‌هی بدون آینه به آنها این اجازه را می‌دهد که بسیار جمع و جورتر و سبک‌تر ساخته شوند.
کاملا آشکار است که دوربین‌های بدون آینه تقریبا در هر زمینه‌ای از رقبای DSLR خود بهتر هستند و با وجود سرمایه گذاری بیشتر کمپانی‌های سازنده روی آنها این برتری‌ها روز به روز پر رنگ‌تر و بیشتر خواهد شد.
اسمارتفون‌ها برای اکثریت
در ابتدای ظهور دوربین‌های DSLR، واقعا جایگزین‌هایی وجود نداشت. تنها انتخاب بین دوربین‌های قدیمی آنالوگ و دوربین‌های DSLR بود. با معرفی دوربین‌های کامپکت به عنوان دوربین‌هایی برای عکاسی بارداری جمع و جور، سبک و ارزان‌تر نسبت به دوربین‌های DSLR، علاقه‌مندان دیگر مجبور به خرید دوربین‌های DSLR نبودند.

با ظهور اسمارتفون‌ها و کیفیت عالی دوربین‌شان حالا شرایط بسیار فرق کرده است. جایی که افرادی که نیاز به یک وسیله‌ی اضافی برای گرفتن یک عکس داشتند اکنون با استفاده از اسمارتفون خود می‌توانند به سادگی یک عکس عالی را ثبت کنند. این کاربران احتمالا هیچگاه متوجه نخواهند شد که چرا یک دوربین‌ DSLR می‌تواند کیفیت عکس بالاتری نسبت به دوربین گوشی‌شان داشته باشد و هرگز راضی نخواهند شد که پول بیشتری به یک دوربین DSLR بدهند در حالیکه یک اسمارتفون در جیب‌شان می‌تواند این کار را انجام دهد.
سهم بازار

با تبدیل شدن دوربین‌های بدون اینه و اسمارتفون‌ها به عنوان جایگزین‌های معتبر، تخمین زده شده که سازندگان مطرح دوربین‌های DSLR یعنی کنون و نیکون در فروش محصولاتشون بزودی با مشکلاتی مواجه شوند. این فقط حدس و گمان نیست و می‌توانید در نمودارهای سهم بازار در گزارش‌های سیپا (CIPA) آنرا مشاهده کنید.

کاهش فروش دوربین‌های با قابلیت تعویض لنز در گزارش‌های سیپا

همانطور که در نمودار بالا می‌بینید فروش دوربین‌های با قابلیت تعویض لنز در سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۷ تقریبا نصف شده است که این به دلیل رشد اسمارتفون‌ها و دوربین‌های با لنز ثابت می‌باشد.

چگونه دوربین‌های بدون آینه با قابلیت تعویض لنز از این افت فروش رنج می‌برند؟

نمودار سیپا فروش دوربین‌های با قابلیت تعویض لنز

خط قرمز به وضوح نشان دهنده افت فروش دوربین‌های DSLR از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ است و خط سبز نیز فروش ثابت دوربین‌های بدون آینه در همین بازه را نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر افزایش نیز داشته است.

این داده‌های سیپا صرفا بر اساس دوربین‌های با قابلیت تعویض لنز می‌باشد. در بخش DSLRها دوربین‌های محبوب نیکون و کنون و در بخش بدون آینه‌ها نیز دوربین‌هایی نظیر فوجی فیلم X-T2 و سونی آلفا 7 را شامل می‌شوند.  با ظهور دوربین‌هایی نظیر فوجی فیلم X-100T و ریکو GR بازار جدیدی از دوربین‌های بدون آینه با لنز ثابت وجود دارد.

اگر چه همچنان فروش دوربین‌های DSLR از بدون آینه‌ها بیشتر است اما با روند فعلی احتمالا دوربین‌های DSLR این برتری خود از نظر فروش را در سال ۲۰۱۹ از دست خواهند داد.
سرمایه گذاری کنون در فناوری دوربین‌های بدون آینه

جدا از داده‌های خام، کاملا مشخص است که کنون و نیکون در تلاش برای بالا بردن و از دست ندادن سهم خود در بازار دوربین‌های بدون آینه هستند. خبرها و شایعاتی وجود دارد که کنون در آینده‌ای نزدیک یک دوربین فول فریم و بدون آینه را معرفی خواهد کرد که یک حرکت شجاعانه از این کمپانی محبوب را نشان می‌دهد چرا که در حال حاضر با دوربین‌های DSLR رده بالا دنیای عکاسی خبری را در تصاحب خود دارد. یک دوربین بدون آینه جدید در این بخش می‌تواند به راحتی جایگزین سری موفق 5D شود.

تصاحب بازار عکاسی خبری توسط کنون

بجای تلاش برای جذاب کردن دوباره دوربین‌های DSLR برای اکثریت، کنون باید بر روی دوربین‌های بدون آینه سرمایه گذاری کند.
چرا در حال حاضر باید یک دوربین DSLR بخرید؟

با تمام موارد گفته شده در بالا، من نمی‌توانم درک کنم که چرا عکاسانی که به دنبال دوربین جدید هستند همچنان روی DSLRها سرمایه گذاری می‌کنند. این تکنولوزی نه تنها در دوربین‌ها بلکه در لنزها نیز به سرعت در حال افول است و دوربین‌هایی که در این بخش خریداری شوند و ممکن است با کاهش ارزش شدیدی در سال‌های آینده مواجه شوند. دوربین‌های DSLR در سال‌های آینده هیچ ارزش فروش دسته دومی نخواهند داشت در حالیکه سرمایه گذاری در دوربین‌های بدون آینه ممکن است برای شما سود نیز داشته باشد.

حالا ممکن است بگویید در حال حاضر DSLRها فروش بیشتری نسبت به بدون آینه‌ها دارند.

اول از همه اینکه، داده‌های خام فروش واقعا درباره کیفیت چیزی مشخص نمی‌کنند. دوربین‌های DSLR همچنان از سرمایه گذاری بازاریابی و عکاسی دهه گذشته سود می‌برند.

وقتی در مورد دوربین با افراد عادی که فن تکنولوزی نیستند صحبت می‌کنیم با وجود شناختن کنون و نیکون آیا آنها کمپانی‌هایی نظیر فوجی فیلم، سونی و المپوس را نیز می‌شناسند که جز سازنده‌های دوربین‌های بدون آینه هستند و آیا دوربین‌های بدون آینه دیگر چیز غیر عادی برایشان به شمار نمی‌روند؟

تغییر تصور از کیفیت و تصویر زمان زیادی در بر می‌گیرد و در حال حاضر دوربین‌های DSLR لقب بهترین کیفیت عکس را در بین عموم در اختیار دارند. علاوه بر این، دوربین‌های DSLR همچنان به فروش می‌روند چرا که بسیاری از عکاسان در سال‌های گذشته روی تجهیزات کنون و نیکون سرمایه گذاری کرده‌اند پس آنها به سازنده تجهیزات خود متکی هستند مگر اینکه بخواهند تمام تجهیزاتشان را بفروشند و به سیستم جدیدی کوچ کنند.
DSLRها در حال مرگ هستند

برای من، هیچ شکی وجود ندارد که DSLR ها در سال‌های آینده منسوخ می‌شوند. در وضعیت موجود این نوع دوربین‌ها فقط در بخش‌هایی خاص مانند عکاسی ورزشی و گاهی عکاسی خبری مفید هستند.

به جز آن، دوربین‌های بدون آینه از هر جنبه‌ی دیگری برتر هستند این فقط کمی زمان می‌برد تا درک عمومی جامعه نسبت آنها تغییر کند.

و بر خلاف عکاسی آنالوگ، به نظر نمی‌رسد دوربین‌های DSLR در آینده از جذبه‌ی نوستالوژیک برخوردار باشند چرا که دیگر دوربین‌های دیجیتال وجود دارند و اکثر مشخصات آنها بسیار شبیه به هم است.

به عنوان یک عکاس خیابانی، بسیار سخت است که یک دوربین DSLR مورد استفاده قرار گیرد و تنها یک مسیله زمانی است تا وقتی که نهایتا تمام عکاسان تغییر را به وجود بیاورند.

اگر شما به دنبال یک دوربین جدید برای خرید هستید، خودتان را از عذاب دادن نجات دهید و به دنبال یک دوربین بدون آینه خوب باشید.

منبع:

,وینه


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ساعت 1:04
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,
آخرين مطالب ارسالي
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)
» RAW در مقابل JPEG قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۴)
» RAW در مقابل JPEG قسمت اول (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۸)
» 5 اشتباه فاحش که ثابت میکند در ویرایش تصاویر زیادروی کرده اید قسمت آخر (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۷)
» 5 اشتباه فاحش که ثابت میکند در ویرایش تصاویر زیادروی کرده اید قسمت دوم (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۶)
» عکاسان معروف جهان درباره‌ی اینستاگرام چه می‌گویند قسمت 9 (سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۶)
» عکاسان معروف جهان درباره‌ی اینستاگرام چه می‌گویند قسمت 8 (سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۵)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
» بازديد امروز : 104
» بازديد ديرور : 11
» بازديد ماه گذشته : 493
» بازديد سال گذشته : 4269
» كل بازديد : 4269

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 853
» مجموع نظرات : 24
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.228.42.25
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
خرید گیفت کارت
ترخیص کالا
بازی