آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

 جیمز پترسون (James Paterson) به شما آموزش می دهد که چگونه با ترکیب روغن پخت و پز، آب و نور بازتاب شده، الگوهای انتزاعی منحصر به فرد ایجاد و عکاسی کودک در آتلیه کودک کنید.


آب و روغن ممکن است با هم ترکیب نشوند، اما می توانند عکس های منحصر به فردی ایجاد کنند. با چند آیتم خانگی، یک فلاش (یا لامپ قوی) و تنظیمات درست دوربین، می توانیم تصاویر انتزاعی برجسته و جذاب ایجاد کنیم.
ماموریت

ماموریت: ایجاد آثار هنری پر انرژی با بازتاب نور در روغن و آب

زمان: یک ساعت

سطح مهارت: متوسط

تجهیزات مورد نیاز: فلاش یا لامپ قوی، لنز ماکرو (اختیاری)، سه پایه (اختیاری)

کلید کار در اینجا سفارشی کردن منبع نور است. با قرار دادن اجسام رنگی در مقابل نور می توانیم آن را به جعبه (باکس) نور مخصوص خودمان تبدیل کنیم. سپس این نور بر روی روغن و آب منعکس می شود تا هنر انتزاعی ایجاد کند.

حباب های آب و قطرات کوچک روغن بسیار بازتابنده هستند، بنابراین در زاویه مناسب نور را از منبع نور ما به سمت دوربین بازتاب می کنند. نتیجه، ردیف بی پایانی از حباب هاست – برخی از آنها بر روی سطح آب هستند، و برخی دیگر در عمق زیرین فرو می روند – و هر یک از آنها شامل اَشکال و رنگ های منبع نور ما به شکل مینیاتوری است.

ما از یک فلاش Union Jack رنگی برای بازتاب نور از روغن استفاده کردیم، اما اگر هنر و صنایع دستی را ترجیح می دهید، می توانید با مقوا، قیچی و کاغذ رسم یا استات رنگی، فلاش خودتان را بسازید. هر شکلی می تواند کارساز باشد، اما اگر رنگ ها و شکل ها آشنا و قابل تشخیص باشند، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

ما از یک سافت باکس استودیویی کوچک برای روشن کردن روغن و آب استفاده کردیم. اگر شما این تجهیزات را ندارید، با انواع مختلف دستگاه های پخش کننده نور، که در زیر خواهید دید، می توانید نتایج مشابهی به دست آورید.
چگونه چیدمان عکس خود را آماده کنید
[عکاسی انتزاعی]
منبع نور

برای این کار، به اجسام رنگی نیاز دارید تا آنها را بر روی نور خود قرار دهید. هر شکل، الگو یا رنگی می تواند مناسب باشد – ما از یک فلاش Union Jack استفاده کردیم. همچنین باید یک قالب مقوایی بسازید که اندازه آن متناسب با منبع نور شما باشد.
قالب نور

ما از یک فلاش استودیو و یک سافت باکس استفاده کردیم. اگر شما اینها را ندارید می توانید خودتان یک جعبه نور بسازید. یک طرف یک جعبه را ببرید و مسدود کننده نور یا جسم رنگی خود را به آن وصل کنید. سپس، یک لامپ یا فلاش را از میان سوراخی در طرف مقابل جعبه بتابانید.
روغن بر روی آب

برای این افکت، شما به یک ظرف تیره پهن، مانند یک سینی فر نیاز دارید. سپس، آن را با آب پر کرده و چند قطره روغن پخت و پز اضافه کنید. هر قطره بازتاب های زیبایی ایجاد خواهد کرد، بنابراین برای شروع عکاسی آماده باشید. اگر قطرات روغن شروع کردند به هم بچسبند، یک تکان سریع به ظرف بدهید.
لنز ماکرو

لنز ماکرو ما را قادر می سازد تا به سطح آب نزدیک شویم. اگر لنز ماکرو ندارید، نگران نباشید – هر لنزی که بتوانید با یک حداقل فاصله فوکوس کوتاه با آن زوم کنید، خوب است. سعی کنید به صورت دستی فوکوس کنید تا عکس های شارپ به دست آورید.
نوردهی و تنظیمات فلاش

مُد نوردهی دستی (M)، ۱/۲۰۰ ثانیه، f/11، ایزو ۱۰۰٫ بعد از آن می توانیم قدرت منبع نور یا فلاش را بهبود بخشیم تا به طور ایده آل متناسب با نوردهی ما باشد. دوربین را مستقیما در جهت مخالف منبع نور و در یک ارتفاع مشابه قرار دهید تا بتواند ردیف وسیع و رنگارنگ بازتاب ها را ثبت کند.
[عکاسی انتزاعی]

فلاش استودیویی به این معنی است که می توانیم از یک ایزوی کم برای به دست آوردن حداکثر کیفیت تصویر و از یک عدد f بالا برای افزایش عمق میدان استفاده کنیم. اگر فلاش استودیویی ندارید، می توانید از یک فلاش، یک LED، یک لامپ خانگی قوی، یا حتی تلفن هوشمند خود استفاده کنید.
[عکاسی انتزاعی]
۱
چیدمان ۱: اشکال انتزاعی روغنی و رنگارنگ
[عکاسی انتزاعی]
از مانیتور خود استفاده کنید

شما می توانید از هر نوع منبع نور، حتی صفحه نمایش یک مانیتور یا تبلت، برای این کار استفاده کنید. ما روغن و آب را در مقابل یک مانیتور قرار دادیم، و سپس یک گرادینت دایره ای ساده در فتوشاپ ایجاد کردیم. البته، صفحه نمایش یک مانتیور حتی در حالتی که روشنایی آن بر روی حداکثر باشد، به اندازه فلاش قوی نیست، بنابراین ما به یک ایزوی بالا و یک دیافراگم باز نیاز داشتیم. برای سرعت شاتر، می توانیم شاید تا ۱/۸ ثانیه پایین برویم و از سه پایه استفاده کنیم. اما مطمئن شوید که منتظر بمانید تا وقتی که آب بی حرکت شود، و از یک تایمر خودکار استفاده کنید تا دوربین هنگام فشار دادن دکمه شاتر تکان نخورد.
موج در آب

اگر دوست داشته باشید می توانید به سطح آب موج و قطرات آب اضافه کنید. تنها کافی است یک قاشق یا وسیله مشابه را در آب قرار دهید و بر روی پایه آن فوکوس کنید. آن را از آب بیرون بکشید، و مراقب باشید که آن را مستقیما در بالای نقطه فوکوس نگه دارید. سپس آن لحظه که قطرات آب از قاشق پایین می افتند و به آب برخورد می کنند را ثبت کنید. سه پایه در اینجا مفید است، چون دست های شما را آزاد می کند تا لنز را فوکوس کرده و بر روی قاشق نگه دارید.

تجهیزات مورد نیاز: روغن و آب، مانیتور یا هر گونه صفحه نمایش دیجیتال، سه پایه

نوردهی: ۱/۸ ثانیه، f/5، ایزو ۴۰۰۰
[عکاسی انتزاعی]
۲
چیدمان ۲: علامت X بر روی قطرات
[عکاسی انتزاعی]
یک الگو بکشید

علاوه بر اجسام رنگی، می توانیم یک شکل را نیز برش دهیم تا بر روی منبع نور قرار گیرد. ما یک سوراخ X شکل در یک تکه مقوا ایجاد کردیم، سپس آن را درست بر روی سافت باکس جا دادیم، و مطمئن شدیم که نور از لبه ها به بیرون نشت نکند. زوایای مختلف منبع نور و ارتفاع دوربین را امتحان کنید. اگر ما نور را بالاتر ببریم، می توانیم دوربین را برای به دست آوردن زاویه دیدی با شیب تندتر نسبت به ظرف، بالا ببریم. با این کار زاویه دید ما نسبت به سطح آب مستقیم تر می شود، به این معنی که قطره های روغن بیشتری بر روی سطح در فوکوس قرار می گیرند.

تجهیزات مورد نیاز: فلاش، مقوا، قیچی، نوارچسب

نوردهی: ۱/۲۰۰ ثانیه، f/11، ایزو ۱۰۰
[عکاسی انتزاعی]

نویسنده: N-Photo

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:05
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 شما فقط به اندازه یک کیسه آرد و چند چراغ تا ایجاد خلاقانه ترین پرتره های خود فاصله دارید! در این آموزش ما توضیح خواهیم داد که چگونه چیدمان خود را آماده کرده و خودتان پرتره های آردی بگیرید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه قبل از اضافه کردن ذرات جادویی، صحنه را روشن کرده و سوژه خود را ژست دهی کنید.

هنگام عکاسی از یک سوژه در حال حرکت مانند یک رقصنده، انتقال یک حس حرکت نرم و دلپذیر در یک تصویر ثابت می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، یک چیز ساده مانند آرد می تواند حرکت را به شیوه ای فوق العاده زیبا نشان دهد.

پودر سفید و ظریف در هوا معلق می شود، با حرکت جابجا می شود و پیچ و تاب هایی از گرد و غبار ایجاد می کند که می تواند نور را ثبت (جذب) کند. همچنین یک کثیف کاری به تمام معنا ایجاد می کند – بر روی تجهیزات، محیط اطراف و سوژه شما – اما این بهایی است که باید برای به دست آوردن چنین عکس های ارزشمندی بپردازید.
مأموریت

چیدمان، نورپردازی و عکاسی از پرتره های متحرک با کمی آرد

زمان مورد نیاز: ۳-۲ ساعت

سطح مهارت: پیشرفته

لوازم مورد نیاز: آرد، کاور های تارپولین و ورقه های گرد و غبار، سه فلاش، تریگرهای بی سیم، پایه نور، چتر، بیوتی دیش یا سافت باکس

در این آموزش ما توضیح خواهیم داد که چگونه چیدمان خود را آماده کرده و خودتان پرتره های آردی بگیرید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه قبل از اضافه کردن ذرات جادویی، صحنه را روشن کرده و سوژه خود را ژست دهی کنید. نورپردازی نقش مهمی ایفا می کند، و اگرچه ممکن است این چیدمان پیچیده به نظر برسد، اما در اینجا فقط از سه فلاش ارزان قیمت، با چند تعدیل کننده متصل به آنها برای پخش کردن نور استفاده می شود.

علاوه بر این، شما لزوما به یک استودیو نیاز ندارید. هر فضایی با ابعاد مناسب کارساز خواهد بود – حتی می توانید در فضای باز در یک شب خشک عکاسی کنید. در واقع، نبودن در یک استودیو مزایایی هم دارد، از جمله این که تمیزکاری را آسان تر می کند، اگر بتوانید آن قسمت را با شلنگ بشویید.

ما این کار را در پارکینگ زیرزمینی انجام دادیم – و ما موفق شدیم قبل از این که راننده ها متوجه گرد و غبار آرد بر روی ماشین هایشان شوند، فرار کنیم!
الف
راهنمای گام به گام: چیدمان عکاسی با آرد
[عکاسی پرتره اکشن ]
۱
یک جای خوب پیدا کنید

در اینجا به یک محیط کم نور و یک پس زمینه تاریک نیاز داریم؛ ما در یک پارکینگ زیرزمینی در زیر دفتر عکس گرفتیم. از همان ابتدا هر کاری می توانید انجام دهید تا با قرار دادن کاورهای تارپولین و ورقه های گرد و غبار، کثیف کاری را به حداقل برسانید.
[عکاسی پرتره اکشن ]
۲
چراغ ها را نصب کنید

در چیدمان سه فلاشه ما، نور جلویی با یک چتر سفید عکاسی جفت می شود، در حالیکه نور عقب سمت چپ یک چتر نقره ای و نور عقب سمت راست یک بیوتی دیش قابل حمل دارد. هر سه فلاش بر روی مُد دستی تنظیم می شوند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
۳
چیدمان را تریگر (راه اندازی) کنید

ما فلاش ها را با یک تریگر فلاش بی سیم متصل به یکی از فلاش ها تریگر کردیم. دو فلاش دیگر بر روی مُد Slave تنظیم می شوند، به طوری که پس از تشخیص فلاش زدن منبع نور اول فایر می شوند.

۴
نوردهی

هنگام استفاده از فلاش جدا از دوربین ما باید از فلاش نوردهی دستی استفاده کنیم. از سرعت شاتر ۱/۲۰۰ ثانیه استفاده کرده و دیافراگم و ایزو را تنظیم کنید، تا وقتی که نوردهی درست به نظر برسد. در اینجا، دیافراگم f/6.3 و ایزو ۴۰۰ است.
ب
تجهیزات ضروری: چیدمان نورپردازی عالی با بودجه کم
عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد
کاورهای تارپولین

ما پوشش های تارپولین را برای کنترل کثیف کاری در سرتاسر محوطه عکاسی آویزان کردیم. حواستان باشد که رنگ آنها ممکن است بر نور تاثیر بگذارد؛ در اینجا، تارپولین های آبی یک ته رنگ به آرد اضافه می کنند، که ممکن است از نظر شما تصویر را جذاب تر کند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
فلاش های ارزان

نیازی نیست که شما بانک بزنید؛ فلاش های ارزان قیمت مانند این Yongnuo YN560-IV خوب هستند. فلاش های ما فقط باید نوردهی دستی و یک مُد slave نوری (اپتیکال) داشته باشند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
تریگرهای بی سیم

شما به یک تریگر بی سیم و گیرنده برای اتصال دوربین به یکی از فلاش های خود نیاز دارید. بقیه فلاش ها را بر روی مُد slave (بَرده) نوری قرار دهید تا هنگام تشخیص فلاش master (اصلی – ارباب) به طور همزمان فایر شوند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
چتر

چتر، نور را در یک قوس گسترده بر روی سوژه و صحنه پخش می کند. یک چتر نقره ای پشت به سوژه قرار داده می شود و نسبت به نوع سفید آن سایه های سخت تری ایجاد می کند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
بیوتی دیش

بیوتی دیش یک توده نور نرم و مستقیم ایجاد می کند. این بیوتی دیش نرم Interfit تاشو و به راحتی قابل حمل است. اگر بیوتی دیش ندارید، به جای آن از یک چتر نقره ای یا سافت باکس استفاده کنید.
متوقف (فریز) کردن حرکت

در اینجا سرعت شاترِ زیاد نیست که حرکت را متوقف می کند، بلکه مدت زمان فلاش است. علت آن این است که ما در یک پارکینگ تاریک بدون پنجره قرار داریم، بنابراین تنها نوری که اهمیت دارد نور فلاش است، که سریع تر از حداکثر سرعت همگام سازی فلاش دوربین می باشد (معمولا ۱/۲۰۰ ثانیه یا ۱/۲۵۰ ثانیه). هرچه قدرت فلاش کمتر باشد، مدت زمان فلاش سریع تر خواهد بود. هنگامی که با قدرت کامل فایر شود، مدت زمان آن ممکن است حتی به ۱/۲۰۰ ثانیه نزدیک شود، اما در قدرت ۱/۱۶ مدت زمان به حدود ۱/۸۰۰۰ یا سریع تر کاهش خواهد یافت (بسته به فلاش شما). بنابراین، اگر در عکس های متحرک نورپردازی شده با فلاش خود ماتی حرکتی می بینید، قدرت فلاش را کمتر کرده و ایزو را افزایش دهید.
ج
نکات تخصصی: دستورالعمل موفقیت
[عکاسی پرتره اکشن ]
۱
آرد اضافه کنید

ما دو نوع آرد را امتحان کردیم – فقط برای این که کار را به طور علمی پیش ببریم – اما تفاوت بسیار کمی بین آنها مشاهده کردیم. الک کردن آرد به معلق ماندن آن در هوا کمک خواهد کرد. ما از مدل خود PJ خواستیم تا آرد را در دست هایش نگه دارد و به محض این که حرکت کرد آن را رها کند.
[عکاسی پرتره اکشن ]
۲
بر روی شانه ها آرد بپاشید

برای نشان دادن حرکت در بخش های مختلف بدن، بر روی شانه ها، دست ها و پاها آرد بپاشید. اگر سوژه شما موهای بلندی دارد، می توانید بر روی آنها نیز آرد بپاشید. به این ترتیب وقتی او حرکت کند، آرد به طور طبیعی در هوا پخش می شود. چند حوله آماده برای پاک کردن آرد در بین عکس ها به همراه داشته باشید.
[عکاسی پرتره اکشن ]
۳
ژست ها را عالی و بی نقص کنید

در عکاسی هایی مانند این، اگر بتوانید با سوژه ای کار کنید که می داند چطور باید بدن خود را حرکت دهد، واقعا به شما کمک می کند. اگر شما بتوانید به سوژه خود در گرفتن ژست های جالب اعتماد کنید، خودتان آزاد می شوید تا بر روی بهتر کردن تکنیک، زمانبندی و ترکیب بندی تمرکز کنید.
[عکاسی پرتره اکشن ]
۴
با نور بازی کنید

نورپردازی قوی از پشت و کنار، این هایلایت های روشن را در هر دو طرف بدن به ما می دهد. از سوژه بخواهید همانطور که حرکت می کند سر و بدون خود را به یک طرف بچرخاند، تا بیشترین استفاده را از این نور حاشیه ای بکنید. یک ژست مستقیم در اینجا کارساز نخواهد بود.
زیبایی نور پس زمینه زاویه دار
[عکاسی پرتره اکشن ]

اگر می خواهید سوژه در مقابل یک پس زمینه تاریک برجسته شود، سعی کنید او را از پشت نورپردازی کنید. این کار یک هایلایت حاشیه ای فوق العاده در کنار بدن او ایجاد می کند. این هایلایت سوژه را از پس زمینه جدا کرده و یک کیفیت سینمایی به تصویر می دهد. هایلایت کردن لبه های بدن، توجه بیننده را به شکل ژست گیری نیز جلب می کند، بنابراین برای عکاسی از رقص یا اکشن عالی است. مهم است که نور پشت سوژه با یک زاویه به طرف او برگردد، و اگر می خواهید پس زمینه زیبا و تاریک بماند، مطمئن شوید که نور بر روی آن نشت نکند (پخش نشود).
مهارت های ضروری: ویرایش های نهایی در فتوشاپ
[عکاسی پرتره اکشن ]

در اینجا نحوه تکمیل عکس ها در فتوشاپ را توضیح خواهیم داد. لایه پس زمینه را کپی کنید، سپس یک لایه تنظیمات Levels اضافه کرده و برای روشن کردن تصویر اسلایدر وسطی را تا انتها به سمت راست بکشید. لایه کپی را انتخاب کنید، ابزار Burn را برداشته و محدوده را بر روی Shadows تنظیم کنید، سپس پس زمینه را به رنگ سیاه burn کنید.
[عکاسی پرتره اکشن ]

یک راه آسان برای کپی کردن آرد از یک تصویر به تصویر دیگر در فتوشاپ وجود دارد. با ابزار Lasso دور آرد را به طور آزاد انتخاب کنید، آن را کپی کرده و بر روی تصویر دیگر پیست کنید، سپس blending mode را بر روی Screen تنظیم کنید.

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:04
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 به سختی می توان قدرت و درام عکاسی سیاه و سفید خوب را انکار کرد. دلیلی وجود دارد که عکاسی تک رنگ با وجود پیدایش عکس های رنگی همچنان باقی مانده و به عنوان یک رسانه هنری رونق پیدا کرده است. اما شما چطور قدرت عکاسی بارداری در آتلیه بارداری سیاه و سفید را برای خودتان مهار می کنید؟ کلید این کار در ترکیب بندی شماست که در این آموزش به آن خواهیم پرداخت.

مشکل ترکیب بندی این است که آنقدر موضوع گسترده ای است که به راحتی ممکن است مسیر اصول مختلف و روش های عملی ساختن آنها را گم کنید. بنابراین، بیایید کار را ساده کنیم – من قصد دارم سه نکته به شما بگویم که می توانید بر روی آنها تمرکز کنید. اگر این نکات را عملی کنید، بهبود چشمگیری در ترکیب بندی عکس های سیاه و سفید خود خواهید دید!
۱
سادگی

ترکیب بندی ساده به شما کمک می کند تا با متمرکز کردن توجه بیننده بر روی سوژه اصلی، به عکس های سیاه و سفید خود قدرت بیشتری بدهید.
[عکاسی سیاه و سفید]

عکس منظره بالا یک نمونه عالی است. ترکیب بندی آن بسیار ساده است. این عکس خوب است چون من از یک فیلتر کاهنده نور (ND) و سرعت شاتر طولانی ۹۰ ثانیه برای مات کردن آب و ابرها استفاده کردم. نتیجه، یک عکس منظره سیاه و سفید با یک سبک ترکیب بندی مینیمالیستی شد.

این اصل در مورد پرتره نیز کاربرد دارد. سادگی ترکیب بندی را حفظ کنید تا توجه بیننده را بر روی مدل خود متمرکز کنید. یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از یک لنز تله کوتاه با دیافراگم حدود f/2.8 است. به سوژه نزدیک شده و مطمئن شوید که هیچ گونه حواس پرتی در پس زمینه وجود نداشته باشد که توجه بیننده را از شخصی که دارید از او عکس می گیرید دور کند.

لنزک: روی دوربین های فول فریم، لنز هایی با فاصله کانونی ۸۵ تا ۱۳۵ میلیمتر تله فوتو کوتاه، کمی بزرگتر از معمول، نامیده می شوند.
[عکاسی سیاه و سفید]
۲
بافت

یکی از چیزهای جالب در مورد عکاسی سیاه و سفید این است که بافت های جالب در سوژه شما را برجسته و نمایان می کند. شما می توانید از این ویژگی برای جالب تر کردن عکس های سیاه و سفید خود استفاده کنید.

این عکس از چند جعبه چوبی قدیمی نمونه خوبی است.
[عکاسی سیاه و سفید]

دو چیز جالب در مورد ترکیب بندی این تصویر وجود دارد. اولی الگوی ایجاد شده توسط اَشکال تکراری جعبه ها، و دومی بافت چوب است.

عدم وجود رنگ در تصاویر سیاه و سفید به تاکید بر بافت کمک می کند. همچنین می توانید در پس پردازش با استفاده از Clarity یا ابزارهای دیگری که برای برجسته کردن بافت طراحی شده اند (مانند اسلایدرهای Structure در Silver Efex Pro 2) این تاکید بر بافت را بیشتر کنید.
بافت و کنتراست

شما می توانید با استفاده از کنتراست (تضاد) بین سطوح نرم و زبر این ایده را فراتر ببرید. برخی از اجسام بیشتر از بقیه قابل لمس هستند و بافت زیادی دارند. برخی دیگر نرم هستند و بافت بسیار کمی دارند.

این تکنیک در عکاسی با نوردهی طولانی زیاد استفاده می شود، که در آن شما می توانید از مزیت مجاورت سوژه ای با بافت زیاد، مانند یک اسکله بتونی، و سوژه ای با بافت کم، مانند آب مات شده با استفاده از یک فیلتر ND و یک نوردهی طولانی، بهره ببرید. عکس قبلی از آن دو تخته سنگ نمونه خوبی است.

این یک نمونه دیگر است. من از سرعت شاتر ۳ دقیقه برای مات کردن ابرها و آب استفاده کردم. در نتیجه، یک کنتراست قوی بین بتون در پیش زمینه، اسکله در دوردست، و آب و ابرهای اطراف وجود دارد.
[عکاسی سیاه و سفید]

کتاب: کتاب «آهسته» (اینجا کلیک کنید) مبانی عکاسی با سرعت شاتر آهسته و نوردهی طولانی را به شما آموزش خواهد داد.
۳
کنتراست تُن ها

کنتراست یا تضاد مربوط به تُن ها جایی است که شما تُن های روشن و تیره را در کنار یکدیگر دارید. اکنون ما داریم به قلب عکاسی سیاه و سفید می رسیم! این تکنیک به همین اندازه در عکاسی رنگی موثر نیست، چون برخی از رنگ ها از لحاظ تُن مشابه هستند، مانند قرمز و سبز، اما هنوز هم یک کنتراست قوی ایجاد می کند. کنتراست تُن ها عامل اصلی ای است که عکاسی سیاه و سفید را از عکاسی رنگی متمایز می کند.
ساده ترین راه برای توضیح نحوه کار کنتراست تُن ها، نشان دادن چند نمونه است

در نمونه اول (در زیر) یک کنتراست تُن قوی بین سنگ های سیاه و سفید وجود دارد. نگاه شما به سمت سنگ های سفید کشیده می شود، چون آنها در مرکز کادر قرار دارند و یک کنتراست قوی در برابر سنگ های سیاه زیر آنها ارائه می دهند.
[عکاسی سیاه و سفید]

نمونه دیگری که در آن از کنتراست تُن ها برای ایجاد یک جلوه خوب استفاده می شود، عکاسی پرتره است. در پرتره زیر پوست روشن مدل با پس زمینه تاریک در تضاد است. کلید عملی ساختن این تکنیک این است که مطمئن شوید پس زمینه در سایه باشد و هیچ هایلایت (قسمت روشن) حواس پرت کننده ای نداشته باشد.
[عکاسی سیاه و سفید]

تا اینجا هر دو نمونه سوژه ای با تُن روشن را در برابر یک پس زمینه تیره نشان داده اند. اما شما می توانید عکس این کار را انجام دهید و یک سوژه تیره را در برابر یک پس زمینه سفید قرار دهید.

این تکنیکی است که من در پرتره زیر استفاده کردم. من از این مرد در کارناوالی در اسپانیا عکس گرفتم. او برای این مناسبت لباس پوشیده بود و حتی صورتش را هم نقاشی کرده بود. من او را در مقابل یک ساختمان روشن شده با نور آفتاب قرار دادم تا از مزیت کنتراست تُن بین پوست تیره او و دیوار سفید بهره ببرم.
[عکاسی سیاه و سفید]
نتیجه گیری

عوامل زیادی وجود دارند که یک عکس سیاه و سفید خوب را می سازند، اما ترکیب بندی یکی از مهم ترین آنهاست. اگر می خواهید یک عکس سیاه و سفید قوی ایجاد کنید، تمرکز بر روی این عوامل کلیدی – سادگی، بافت، و کنتراست تُن ها – جای خوبی برای شروع است.

نویسنده: اندرو گیبسون (Andrew S. Gibson)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:03
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 در این مقاله، سه تمرین ساده آموزش داده می شود که به شما کمک می کند تا عکاسی خود را بهبود بخشید.
چگونه به عنوان یک عکاس رشد کنیم؟

هر عکاس، از مبتدی گرفته تا حرفه ای، به دنبال بهبود عکاسی خود است. با این حال، ما اغلب برای انجام این کار تقلا می کنیم، و به طور مکرر این سوال را می پرسیم که «چطور می توانم به طور موثر عکاسی خود را بهبود بخشم؟»
[تمرین عکاسی]

یادگیری گرفتن عکس های درجه یک مانند یادگیری یک ساز موسیقی نیست، که در آن می توانید کار با انگشت و مقیاس ها را تمرین کنید، در حالیکه به آرامی مهارت پیدا می کنید. زمانی که بحث بهبود عکاسی مطرح باشد، مسیر اغلب مبهم و دشوار به نظر می رسد.

اما نیازی نیست این گونه باشد. راه های متمرکزتری برای بهبود عکاسی شما وجود دارد. در ادامه، من درباره ۳ مورد از این تمرینات بحث می کنم، که اگر به طور مداوم انجام شوند، به شما کمک خواهند کرد تا عکاسی خود را به سرعت بهبود بخشید.
۱
تمرین اول: به مدت یک ماه هر روز عکس بگیرید

تمرین اول ساده است؛ هر روز عکس بگیرید. این کار ممکن است ساده به نظر برسد، اما اغلب اینطور نیست. با وجود شغل و خانواده و زندگی، بیرون رفتن و عکاسی کردن به طرز شگفت آوری سخت است.

اما من می خواهم تاکید کنم که اگر در مورد بهبود عکاسی کودک در آتلیه کودک خود جدی هستید، از اینجا شروع کنید. مطمئن شوید که هر روز از دوربین خود استفاده کنید، حتی اگر تنها یک عکس می گیرید. زمان خاصی از روز را که مناسب است مشخص کنید. یا اگر برای شما راحت تر است، یک دوربین در داخل کیف، کوله پشتی یا سامسونت خود به همراه داشته باشید و در طول زمان ناهار آن را بیرون بیاورید.
[تمرین عکاسی]

من متوجه شده ام که یک نوع جادو وجود دارد که از عکاسی – نه تنها به طور مداوم، بلکه به صورت روزانه – می آید. دوربین به یک ابزار آشنا در دستان شما تبدیل می شود. شما کم کم ترکیب بندی ها را در همه جا می بینید. رسانه عکاسی کم کم معنا پیدا می کند.

به من اعتماد کنید، اگر این کار را انجام دهید، کارتان خیلی سریع بهبود خواهد یافت.
۲
تمرین دوم: ۱۰ تصویر منحصر به فرد از یک سوژه یکسان بگیرید

یکی از موانع اصلی بهبود عکاسی، تکنیک نیست بلکه توانایی دیدن است.

یک عکاس خوب اغلب یک سوژه را می بیند و شروع به تجسم کردن بسیاری از احتمالات می کند، به سرعت آنهایی که کارساز نیستند را رد می کند، و آنهایی که مناسب اند را انتخاب می کند.
[تمرین عکاسی]

بنابراین، یک سوژه را انتخاب کرده و با گرفتن عکس های واضح شروع کنید.

سپس، به جای جابجا کردن آن، خودتان را وادار کنید که بیشتر در آن کاوش کنید. نزدیک شوید و چند عکس انتزاعی یا با جزئیات دیگر بگیرید. به عقب برگردید و تصاویر محیطی بیشتری بگیرید. پس زمینه، زاویه، و/یا نورپردازی را تغییر دهید. اگر به طور معمول از سه پایه استفاده می کنید، کار به صورت دستی را امتحان کنید، یا برعکس.
[تمرین عکاسی]

این تمرین به منظور بهبود توانایی دیدن شماست، و قرار است شما را از منطقه امنتان خارج کند، تا فراتر از بدیهیات بروید، و کم کم عمیق تر به سوژه خود نگاه کنید. هنگامی که این عادت تثبیت شد، فرصت های عکاسی به شما روی می آورند، و تصاویرتان منحصر به فرد و رضایت بخش تر خواهند شد.
[تمرین عکاسی]
۳
تمرین سوم: در یک ژانر دیگر عکاسی کار کنید

این تمرین برای کسانی است که خودشان را عکاس متوسط یا پیشرفته می دانند. اگر در ابتدای سفر عکاسی خود هستید، توصیه می کنم تمرکز خود را تنها بر روی یک ژانر و بهبود در آن ژانر بگذارید.
[تمرین عکاسی]

من به طور موقت عکاسی ماکرو را کنار گذاشتم تا بر روی مهارت های عکاسی خیابانی ام کار کنم.

با این حال، من متوجه شده ام هنگامی که شما میزان تجربه خوبی داشته باشید، خارج شدن از منطقه امنتان با کار کردن در یک ژانر عکاسی دیگر واقعا مفید است (هرچه سخت تر، بهتر!). به مدت یک ماه کامل بر روی این ژانر کار کنید.
[تمرین عکاسی]

این کار شما را وادار می سازد تا دید عکاسی خود را گسترش داده و به شیوه ای جدید فکر کنید. این اغلب می تواند ایده های منحصر به فردی ایجاد کند که می توانید آنها را در حوزه اصلی عکاسی خود به کار ببرید. و وقتی یک ماه تمام شد و دوباره به سراغ ژانر عکاسی مورد علاقه خود برگشتید، احتمالا متوجه خواهید شد که دنیا را با دید کاملا جدیدی می بینید.
[تمرین عکاسی]
ن
نتیجه گیری

اگر می خواهید عکاسی خود را بهبود بخشید، تمرینات بالا را دنبال کنید.

اگر هر روز عکس بگیرید، بر روی گسترش دید عکاسی خود تمرکز کنید و افق عکاسی خود را بسط دهید – خیلی زود به سطوج بالاتر عکاسی خواهید رسید. برای شما آرزوی موفقیت می کنم!
[تمرین عکاسی]

شما تمریناتی انجام داده اید که در بهبود عکاسیتان مفید بوده باشند؟ آنها را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید!

نویسنده: جیمیز دمپسی (Jaymes Dempsey)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:02
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 عکاسی از ماه می تواند بُعد جدیدی به مهارت های عکاسی شما اضافه کند. اما چگونه و چه موقع باید از ماه عکس بگیرید؟ در این آموزش عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد از ماه به شما خواهیم گفت.

ماه یکی از شگفتی های طبیعت است، اما برای عکاسی موفقیت آمیز از ماه شما اول باید آن را درک کنید.

اگرچه عکاسان نجومی متخصص در زمینه ماه معمولا از طریق یک تلسکوپ قوی از آن عکس می گیرند، اما یک لنز تله با تقریبا هر فاصله کانونی آنقدر خوب هست که یک عکس خوب از ماه بگیرد. با این حال، این که ماه تنها نقطه تمرکز عکس باشد، تنها یکی از راه های عکاسی از ماه است؛ یک راه دیگر جای دادن یک منظره در عکس است، که می تواند یک تصویر واید را قوی تر کند.

تجهیزات
[عکاسی از ماه]

تجهیزاتی که شما نیاز دارید درست مانند عکاسی منظره است: یک DSLR، دوربین بدون آینه یا بریج (bridge) بر روی یک سه پایه محکم، و یک لنز واید یا هر لنز تله معمولی، مانند لنزی با محدوده کانونی ۷۰-۳۰۰mm. یک کابل ریموت کنترل شاتر نیز مفید خواهد بود، زیرا دوربین دچار لرزش نمی شود، هرچند می توانید از تایمر دوربین خود نیز استفاده کنید.
[عکاسی از ماه]

یک لنز تله ۴۰۰mm می تواند عکس کلوزآپ خوبی از ماه بگیرد.

ماه یک هدف متحرک است؛ ترکیب دوران ۲۲۸۸ مایل در ساعت ماه و چرخش ۱۰۰۰ مایل در ساعت زمین، ماه را به یک هدف به سرعت در حال حرکت تبدیل می کند. با این حال، به طور معمول برای یک سرعت شاتر نسبتا سریع جهت به دست آوردن نتایج خوب، به اندازه کافی روشن است.
چگونه بر روی ماه فوکوس کنیم

اگرچه می توانید همانطور که ماه بالا می آید، یا همانطور که درست قبل از غروب آفتاب قابل دیدن می شود، بر روی آن فوکوس خودکار کنید، اما ایده خوبی است که به صورت دستی فوکوس کنید. لنز خود را بر روی فوکوس دستی، و حلقه فوکوس را بر روی بینهایت تنظیم کنید. این کار به کمی تمرین نیاز دارد، چون برخی از دوربین ها می توانند فراتر از بی نهایت فوکوس کنند، و پیدا کردن نقطه دقیق که برای لنز شما مناسب باشد، نیازمند آزمون و خطاست.

چند عکس آزمایشی بگیرید و بر روی نتایج در صفحه نمایش LCD دوربین خود زوم کنید تا ببینید کدام یک از آنها بهتر شده است. این مرحله را از قلم نیاندازید؛ تنها زمانی که آن را به درستی انجام دهید عکس های ماه شما واقعا واضح و شارپ خواهند شد.
چگونه ماه را نوردهی کنیم

ماه را زیاد نوردهی نکنید – خودش روشن تر از چیزی است که احتمالا انتظار دارید. با این حال، این مسئله بستگی به این دارد که شما تنها از ماه عکس می گیرید، یا یک پیش زمینه نیز می خواهید.

برای گرفتن یک عکس عالی از ماه، دوربین خود را بر روی ایزو ۱۰۰ یا ایزو ۲۰۰، و دیافراگم را بین f/5.6 و f/11، و سرعت شاتر خود را بین ۱/۱۲۵ و ۱/۲۵۰ ثانیه تنظیم کنید. تنظیمات دقیق بسته به دوربین شما و روشنایی ماه متفاوت است، که به فاز دقیق آن بستگی دارد، اما این تنظیمات پایه در شروع کار به شما کمک خواهند کرد.
[عکاسی از ماه]

درست بعد از ماه نو (گرگ و میش) وقت مناسبی برای ثبت زمین تاب (روشنایی ضعیف نیمه تاریک ماه در اثر بازتاب نور خورشید از زمین) است.

گرفتن یک عکس منظره که شامل ماه باشد سخت تر است، چون در طول آن «ساعت آبی» بعد از غروب آفتاب ماه بسیار روشن است. بنابراین، اگر نوردهی طولانی تری برای منظره در نظر بگیرید، ماه زیاد نوردهی می شود، و اگر ماه را نوردهی کنید، منظره کم نوردهی می شود. پس باید چه کار کنید؟

پاسخ این است که یا درست قبل از غروب آفتاب زمانی که سطح نور بیشتر است (نور به سرعت در نقطه غروب آفتاب کم می شود) از ماه عکس بگیرید، یا دو نوردهی بگیرید و آنها را در نرم افزار ویرایش عکس با هم ترکیب کنید. با این حال، روش دوم اغلب مصنوعی به نظر می رسد. یک راه دیگر نوردهی کردن ماه، و استفاده از یک فلاش برای روشن کردن پیش زمینه است.
چه موقع از ماه عکس بگیریم

برخی از عکاسان به شما می گویند که همیشه از ماه کامل عکس بگیرید، اما این یک اشتباه ناشیانه و آماتوری است. نه تنها نور شدید ماه کامل یک چالش واقعی است که باید بر آن غلبه کنید، بلکه یک ماه کامل عالی و بی نقص از لحاظ بصری نیز غیر جذاب و کلیشه ای است.

در عوض، به دنبال فازهای دیگر ماه بروید، زمانی که می توانید خطی بین دو طرف روشن و تاریک ببینید. این خط سایه‌مرز نامیده می شود، که زمانی است که دهانه کوه های روی ماه، به خصوص در نزدیکی قطب جنوب آن، سایه ایجاد می کنند. شما اغلب شب ها می توانید این پدیده را ببینید، اما شاید باارزش ترین نوع ماه تنها چند روز قبل و بعد از ماه نو قابل رویت باشد. در این زمان، شما یک هلال ماه رو به افزایش یا رو به کاهش نزدیک به خط افق نیز خواهید دید، و مزیت اضافی زمین‌تاب را به همراه دارد.
چگونه از زمین‌تاب روی ماه عکس بگیریم

اگرچه ۵۰% ماه به طور مداوم توسط خورشید روشن می شود، اما چند روز در هر ماه وجود دارد که زمین نیز با خورشید همراه می شود – و این رویداد زیبایی برای ثبت کردن است.

زمین‌تاب یک تابش ضعیف بر روی ناحیه روشن نشده ماه است که نتیجه بازتاب نور خورشید از سطح زمین به سطح ماه می باشد. این نور ظریف و مسحور کننده است، و اگر زمانبندی شما درست باشد، ثبت آن آسان است.

برای اولین (یا به احتمال بیشتر دومین) غروب آفتاب بعد از ماه نو آماده شوید. از لنزی با طولانی ترین فاصله کانونی ممکن استفاده کنید، و دوربین خود را بر روی یک سه پایه قرار دهید، حساسیت ایزو را بر روی ۴۰۰، و دیافراگم را بر روی f/2.8 (یا کمترین میزانی که دوربین شما اجازه می دهد) تنظیم کرده، و شاتر را بین یک و چهار ثانیه باز کنید.
[عکاسی از ماه]

یک طلوع ماه کامل زمان مناسبی برای ثبت ماه با یک پیش زمینه است.

در واقع، زمین‌تاب همیشه تا حدودی بر روی ماه بازتاب می شود، اما تنها حول و حوش ماه نو است که هلال ماه روشن شده با نور خورشید به اندازه کافی برای دوربین کوچک است تا بتواند هم برای قسمت های روشن شده و هم قسمت های روشن نشده نوردهی کند.

این زمان همچنین وقت خوبی برای ترکیب عکاسی از ماه و عکاسی از آسمان شب است، چون ماه خیلی زود بعد از این که از آن عکس گرفتید غروب خواهد کرد. سپس می توانید به سراغ ستاره ها و راه شیری بروید.
چگونه طلوع یا غروب ماه را ثبت کنیم

دو استثنا در مورد توصیه به عکاسی نکردن از ماه کامل وجود دارد.

اولی وقتی است که یک ماه گرفتگی کامل وجود دارد، و دومی وقتی است که ماه کامل در حین طلوع یا غروب است. منظره ماه کامل که در حین گرگ و میش از خط افق سر بر می آورد و از نارنجی پررنگ به زرد کمرنگ و سپس به سفید روشن تبدیل می شود، منظره جذابی است. همچنین فرصتی برای ثبت ماه در پس زمینه یک منظره زیبا فراهم می کند.

این نمایش رنگارنگ تنها چند دقیقه طول می کشد و به راحتی ممکن است آن را از دست بدهید، اما مانند هر چیز دیگری در آسمان شب، یک ماه کامل در حال طلوع نیز قابل پیش بینی است. تنها باید بفهمید که دقیقا در چه روزی ماه کامل بعدی در جایی که شما هستید خواهد بود، و دقیقا چه زمانی در آن تاریخ آفتاب غروب می کند، سپس برای دیدن طلوع ماه به سمت شرق نگاه کنید. برای شروع دوربین خود را بر روی ایزو ۱۰۰، f10 و ۱/۱۲۵ تنظیم کنید.

لنزک: سایت www.timeanddate.com/moon نیز می تواند به شما بگوید که ماه کامل بعدی چه موقع است، و با چه زاویه ای طلوع یا غروب خواهد کرد – کافیست شهر مورد نظرتان را در کادر سفید تایپ و سپس جستجو (search) نمایید. سایت mooncalc نیز یک گزینه دیگر می باشد.
[عکاسی از ماه]

در طول روز نیز می توان از ماه عکس گرفت.

اگر تا به حال عکس هایی از کسی یا چیزی که در مقابل یک ماه ظاهرا غول پیکر سیلوئت شده را دیده باشید، شاید در حالیکه بالای یک تپه ایستاده اند، آن عکس ها در طول طلوع ماه گرفته شده اند. همچنین آنها بسیار دقیق برنامه ریزی شده اند؛ اپلیکیشن های The Photographer’s Ephemeris و PhotoPills برای این نوع پروژه ها ایده آل هستند.

برای این که ماه در پس زمینه اینقدر بزرگ به نظر برسد، عکاسان باید از لنزهای تله سوپرزوم حداقل ۱۰۰۰mm استفاده کنند، در حالیکه یک مایل یا بیشتر از سوژه اصلی پیش زمینه، که آن حس مقیاس را نشان می دهد، دورتر قرار داده شوند.

نویسنده: جیمی کارتر (Jamie Carter)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:01
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

در این مطلب یک ترفند کارآمد، در زمینه عکاسی با رفلکتور، که ممکن است برای عکاسان تازه کار مفید باشد آموزش داده می شود: آیا می دانستید شما می توانید با خم کردن رفلکتور، کیفیت نور روی سوژه را تغییر دهید؟
عکاسی بارداری در آتلیه بارداری
رفلکتور را در حالت مقعر بگیرید، نور متمرکز تر می شود – این به عکس یک حس ادیتوریال می دهد.


رفلکتور را در حالت محدب بگیرید، این گزینه تاثیر نور نرم پنجره را به شما نتیجه خواهد داد – محیط آرام و دوستانه ای را ایجاد می کند.
[رفلکتور عکاسی] [رفلکتور عکاسی]

اگر در حالت خنثی (معمولی – تخت) نگهداشته شود، این گزینه یک احساس طبیعی یک منبع نور متعادل را ایجاد می کند – انتقال تدریجی تُنی (tonal gradation) خوبی را ارائه خواهد داد.
[رفلکتور عکاسی] [رفلکتور عکاسی]

این هم مقایسه پهلو به پهلو سه ظاهر مختلف:
[رفلکتور عکاسی]

نویسنده: برت فلورنس (Brett Florens)

منبع:

نویسنده: برت فلورنس (Brett Florens)


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 1:00
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 یکی از چیزهای مورد علاقه من در مورد عکاسی در سفر، فرصت هایی است که برای ملاقات با افراد جالب در خیابان و گرفتن پرتره از آنها فراهم می کند. اینها برخی از چیزهایی هستند که من یاد گرفته ام، که می توانید در هنگام سفر آنها را به کار ببرید و پرتره های خیابانی بگیرید.
[عکاسی خیابانی]
۱
از افراد اجازه بگیرید

عجیب است که وقتی از افراد برای گرفتن پرتره آنها اجازه می گیرید، اغلب بهترین نتایج را به دست می آورید. البته این مسئله همیشه صادق نیست – ممکن است شخص جالب توجهی را ببینید که متوجه حضور شما نمی شود و شما فرصت پیدا می کنید تا یک پرتره کاندید (بی هوا) عالی از او بگیرید.

اما اغلب اوقات با نزدیک شدن به افراد و اجازه گرفتن از آنها می توانید نتایج بهتری به دست آورید. یک نکته خوب در مورد این رویکرد این است که بهانه خوبی به شما می دهد تا به سراغ کسی بروید و از او بپرسید که آیا می توانید یک پرتره از او بگیرید. یک راه خوب برای بیان این درخواست این است که توضیح دهید در حال انجام پروژه ای هستید که از افراد جالب می خواهید برای شما ژست بگیرند.

این روش می تواند مشکلاتی به وجود آورد اگر زبان محلی آنها را بلد نباشید. اما این مسئله باعث نمی شود که نتوانید با یک زبان بدن خوب و لبخند ارتباط برقرار کنید. شما می توانید به دوربین خود اشاره کنید تا نشان دهید که دارید از آنها برای گرفتن پرتره درخواست می کنید.
غلبه بر چالش ها ارزشش را دارد

یک روش دیگر این است که با یک شخص محلی کار کنید که می تواند برای شما ترجمه کند. این شخص ممکن است یک عکاس محلی باشد که شما با او ارتباط برقرار کرده اید و به کمک کردن به شما علاقه مند است. یا ممکن است یک دلال باشد که به او پول می دهید تا به شما در برقراری ارتباط با افراد محلی و پیدا کردن فرصت های عکاسی که بعید است خودتان به تنهایی بتوانید به آنها دست یابید، کمک کند.

زمانی که شما اجازه یک نفر را داشته باشید، یک مزیت فوری دارید که می توانید با آنها کمی وقت بگذرانید تا بر روی گرفتن یک پرتره خیابانی خوب کار کنید. به عنوان مثال، فرض کنیم که شما یک شخص جالب را می بینید که در نور خورشید ایستاده و در نتیجه، نور برای گرفتن یک پرتره خوب بیش از حد شدید است. اگر به او نزدیک شوید تا اجازه بگیرید، می توانید از او بخواهید در سایه بایستد تا بهترین نور را به دست آورید.
[عکاسی خیابانی]

این روشی است که من در مورد پرتره بالا به کار بردم، که در مسجدی در دهلی نو گرفته شد. این مرد در مسجد به ما نزدیک شد و در مورد آنچه که می دیدیم توضیح داد. هنگامی که ما او را ملاقات کردیم در نور خورشید ایستاده بود. بعد از چند دقیقه گفتگو، از او پرسیدیم که آیا می توانیم یک پرتره از او بگیریم و او جواب مثبت داد. پیدا کردن یک مکان سایه دار که او در آنجا بایستد آسان بود.
۲
سیرت را به تصویر بکشید، نه زیبایی را

گشتن به دنبال افراد زیبا یا خوش تیپ برای عکس گرفتن از آنها ممکن است وسوسه انگیز باشد. و چه کسی می تواند شما را سرزنش کند؟ اما اگر افراد جالب پیدا کنید، پرتره های خیابانی جالب تری ایجاد خواهید کرد. منظور، افرادی از هر دو جنسیت و با هر سنی است (به جز کودکان، نکته بعدی را ببینید).

به عنوان مثال، من پرتره زیر را در شهر سن آنتونیو دی آرکو در آرژانتین گرفتم. این شهر برای کافه های زیبا و اسب سواران ماهرش مشهور است. در حین گرفتن عکس در یکی از کافه ها کسی به من گفت که یک زوج سالخورده در پایین جاده هستند که دوست دارند با مردم صحبت کنند و از آنها عکس گرفته شود. ما رفتیم تا وضعیت را بررسی کنیم و آن زوج را دیدیم که در کنار خیابان نشسته بودند. ما گفتگوی جالبی با هم داشتیم و من این پرتره را گرفتم.
[عکاسی  کودک در آتلیه کودک

همچنین این مسئله نشان می دهد که چطور شما باید فرصت ها را دریابید. اگر مردم با شما رفتار دوستانه ای دارند و پیشنهاداتی مانند این می دهند، با جریان پیش بروید و ببینید شما را کجا می برد. چیزهای جالب اغلب این گونه اتفاق می افتند.
۳
از بچه ها زیاد عکس نگیرید

چند سال پیش من به شهر توپیزا در جنوب بولیوی سفر کردم. ما داشتیم در میدان اصلی شهر قدم می زدیم و متوجه شدیم که بچه های زیادی آنجا هستند. معلوم شد که روز ملی ورزش بود و به عنوان بخشی از این رویداد، کودکان مدرسه محلی به میدان آمده بودند تا در فعالیت های ورزشی شرکت کنند.

بالاخره یکی از بچه ها متوجه شد که من دوربین دارم و جلوی من شروع به بالا و پایین پریدن کرد، و از من خواست تا از او عکس بگیرم. البته، پس از آن بچه های دیگر هم به او ملحق شدند و خیلی زود تعداد زیادی کودک در مقابل من بودند که همه می خواستند از آنها عکس گرفته شود. که من هم این کار را کردم، و خاطره خوبی از آن در ذهن دارم.
[عکاسی خیابانی]

خوشبختانه یک معلم آمد و بچه ها را از آنجا دور کرد. نکته این داستان این است که اغلب عکس گرفتن از بچه ها آسان است، به خصوص در مکان هایی که وقتی یک خارجی می بینند هیجان زده می شوند. اما آنها احتمالا در جالب ترین یا خاطره انگیزترین عکس های شما حضور ندارند.

به عنوان سوژه، عکاسی از آنها خیلی آسان است. به علاوه، شما باید توجه داشته باشید که در برخی از کشورها افراد محلی ممکن است عکس گرفتن غریبه ها از کودکان را مشکوک بدانند. شما با اجتناب از کودکان و پیدا کردن بزرگسالان جالب، نتایج بهتری به دست خواهید آورد.
۴
به دنبال پس زمینه های جالب بگردید

نکته آخر این است که به دنبال پس زمینه ها یا مکان های جالب بگردید و با دوربین خود منتظر بمانید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. آیا متوجه شده اید که چطور برخی از عکاسان به سرعت از یک مکان به مکان دیگر می روند، و از هر چیزی که چشمشان را می گیرد عکس می گیرند؟ هدف این تمرین این است که به شما بگوید آرام باشید و خودتان را با ریتم جایی که در آن هستید، وفق دهید.

اگر پس زمینه به اندازه کافی جالب باشد، می توانید منتظر بمانید تا کسی از آنجا بگذرد و یک المان انسانی جالب به آن اضافه کنید. افراد معمولا فکر می کنند که شما در حال عکاسی از پس زمینه هستید و احتمالا حتی متوجه نمی شوند که خودشان در عکس هستند.

این یک نمونه از آن است. من این صحنه زیبا را در گواتمالا پیدا کردم و منتظر ماندم تا ببینم چه اتفاقی می افتد. در نهایت، یک مرد دوچرخه سوار آمد و من توانستم این عکس را بگیرم.
[عکاسی خیابانی]
ن
نتیجه گیری

هنگامی که شما با قصد گرفتن پرتره های خیابانی سفر می کنید، به دست آوردن بهترین نتایج به کار و تلاش نیاز دارد. دنبال کردن نکات این مقاله، و نزدیک شدن به افراد برای این که بپرسید آیا می توانید از آنها پرتره بگیرید، در این روند کمک زیادی به شما خواهد کرد.

نویسنده: اندرو گیبسون (Andrew S. Gibson)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 0:59
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 ملیندا اسمیت: «مردم سوژه مورد علاقه من برای عکاسی هستند، و یکی از روش های مورد علاقه من برای ثبت آنها از طریق عکاسی سبک زندگی (lifestyle photography) است. من عاشق مستندسازی کردن یک روز از زندگی یک خانواده، دانش آموز، یا کودک هستم. من عاشق ایجاد عکس های زیبا از اتفاقات زندگی واقعی هستم؛ مسائل روزمره ای که ما فراموش می کنیم آنها را گرامی بداریم. برخی از لحظات کامل و پرجلوه اند، و لحظات دیگر عادتی تر هستند، و گاهی اوقات حتی غیر جذاب می شوند؛ اما من عاشق تک تک آن لحظات هستم، و شادی را در جستجوی زیبایی در هر چیزی پیدا کرده ام». در ادامه این مطلب ، ملیندا نکاتی را برای شروع عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد  پرتره سبک زندگی با شما عزیزان به اشتراک خواهد گذاشت.

اگر دوست دارید با عکاسی پرتره سبک زندگی شروع کنید، شاید این نکات و عکس ها الهام بخش شما برای انجام هر چه سریع تر این کار باشند. این عکس ها یک روز از زندگی یک خانواده دوست داشتنی هستند. من می خواستم یک روز عادی و معمولی را برای آنها مستندسازی کنم، و عکس هایی به آنها بدهم که همیشه برای آنها مثل یک گنج باشند. ما اوقات خوبی با هم داشتیم، و نه تنها آنها عاشق عکس ها شدند، بلکه از آنجا که کمی وقت صرف شناختن آنها کردم، در آخر از آنها الهام گرفتم.
۱
خودتان را برای موفقیت آماده کنید
[عکاسی سبک زندگی]

اگر تصمیم دارید به یک جلسه عکاسی سبک زندگی بروید و بدون برنامه به آنجا می روید، احتمالا به همان چیزی که برایش برنامه ریزی کرده اید می رسید – هیچ چیز. من از خانواده B خواستم تا بعضی از کارهایی که دوست دارند با هم به صورت گروهی انجام دهند را به من بگویند، و چند مورد از آنها که خوب می توان از آنها عکس گرفت، و نشان دهنده زندگی آنها در همین لحظه هستند را انتخاب کردیم.

ما از زمان میان وعده، با بچه ها که به آماده سازی و خوردن کره بادام زمینی و سیب کمک می کردند، عکس گرفتیم. چند عکس از آنها که بر روی ترامپولین می پریدند گرفتیم، و سپس درحالیکه آنها با هم بازی می کردند، به داخل خانه آمدیم. ما جلسه را با کاری که آنها هر روز انجام می دهند، و بخش عظیمی از سبک خانواده آنهاست، به پایان رساندیم. آنها با هم کتاب مقدس خواندند، و به عنوان یک خانواده دعا کردند. برای من مهم بود که از ماهیت خانواده آنها عکس بگیرم، بنابراین ما از قبل چیزهایی که بهتر نشان می دادند آنها چه کسانی هستند را برنامه ریزی کردیم.

سناریوهای بسیار زیادی وجود دارد که می توان آنها را برنامه ریزی و آماده کرد. خانواده ها سرگرم کننده هستند، چون تعامل با آنها زیاد است. آنها با هم شیرینی می پزند یا برای پیک نیک به پارک می روند. اگر اعضای خانواده عاشق فضای باز باشند، پیاده روی ممکن است چیز مناسبی برای عکاسی باشد.
[عکاسی سبک زندگی]

اگرچه خانواده ها سرگرم کننده هستند، قطعا تنها گروهی از افراد نیستند که عکاسی سبک زندگی مختص آنهاست. گروهی از دو قلوها که با انگشت با هم نقاشی می کشند، یا بچه هایی که بسکتبال بازی می کنند، می توانند جلسات عکاسی سبک زندگی خوبی باشند. یک روز در زندگی یک دانشجوی کالج، یا جلسه سبک مستند با یک معلم مدرسه ابتدایی نیز می تواند فوق العاده باشد. مردم در چیزهای عالی زیادی شرکت می کنند، خواه سرگرمی، کار، یا تفریح آنها باشد. عکس گرفتن از آنها در عمل، هنگامی که مشغول انجام کارهایی که دوست دارند هستند، تجربه فوق العاده ای است.

ایجاد یک لیست عکس، تا وقتی که زیاد به آن وابسته نشوید، می تواند مفید باشد. این می تواند لیستی از تمام عکس هایی باشد که امیدوارید بتوانید در طول جلسه عکاسی خود با هم بگیرید. اگر همه موارد لیست شما اتفاق نیفتادند، در مورد آن بدخلقی نکنید، چون می تواند ایده هایی برای ادامه این کار به شما بدهد.
۲
برای چیزهای غیرمنتظره آماده باشید

اکنون که شما برنامه ریزی کرده اید و برای موفقیت آماده شده اید، خودتان را رها کرده و با جریان پیش بروید. اگر سعی کنید هر لحظه را مدیریت کنید، یا حتی بیش از حد امر و نهی کنید، واقعی بودن یک جلسه سبک زندگی را از دست می دهید. همه چیز درست در طول زمان با هم بودن شما اتفاق می افتد، و گاهی اوقات آن اتفاقات همان چیزهایی هستند که به یاد ماندنی ترین عکس های شما را به وجود می آورند.
[عکاسی سبک زندگی]

در عکس سمت راست، این کودک از اتفاقی که در بازی افتاده بود خیلی ناراحت بود، و دقیقا می دانست کجا باید برود، و چه کاری باید انجام دهد؛ ایستادن با بینی خود در آن گوشه، روش متداول در خانواده او بود. اگرچه این بهترین لحظه او نبود، و او احتمالا زیاد از آن لذت نمی برد، اما من کاملا مطمئنم که وقتی بزرگ شود، عاشق این عکس خواهد شد، و برای والدینش همیشه عزیز خواهد بود.

این لحظات، لحظاتی هستند که در لیست عکس شما نیستند، چون شما نمی توانید وقوع آنها را پیش بینی کنید، اما باید برای ثبت آنها آماده باشید و آنها را در داستانی که دارید تعریف می کنید بگنجانید. شما حتی ممکن است روزهایی داشته باشید که در آن حتی از یکی از مواردی که برنامه ریزی کرده بودید هم عکس نگیرید، و هیچ چیزی در لیست عکس شما برای عکاسی در دسترس نباشد. اگر این اتفاق افتاد، فقط با آن پیش بروید، و بدانید که ممکن است چیزی حتی بهتر از آنچه که برنامه ریزی کرده بودید به تصویر بکشید. اگر ذهن آرامی دارید، بدانید که آماده اید، اما اگر آماده اید که خود را با هر شرایطی وفق دهید، در این صورت عالی خواهید بود.
۳
ثبت جزئیات داستان
[عکاسی سبک زندگی]

برخی از عکس های شما ممکن است حتی سوژه های انسانی در خود نداشته باشند. بسیاری از عکس ها ممکن است هیچ چهره یا حالتی را نشان ندهند. اینگونه عکس ها می توانند روایتگر داستان خانواده باشند، و داستان را حتی عمیق تر از تمام عکس های چهره های آنها بیان کنند.

برای هر صحنه ای که عکس می گیرید، ممکن است گرفتن «تصویر بزرگ» با مقدار زیادی از محیط اطراف آن را نیز در نظر بگیرید، و همه شرکت کنندگان در عکس دیده شوند. این کار به عکس شما زمینه می دهد، و به بیننده شما کمک می کند تا محیط، و دقیقا آنچه را که در جریان است درک کند. سپس شما ممکن است بخواهید آن را کمی بیشتر تفکیک و یک کلوزآپ از یک یا دو نفر از افراد بگیرید و یا ثبت یک کلوزآپ (عکس نزدیک) از دست ها، یا فعالیت آنها. سپس می توانید آن را حتی بیشتر تفکیک کنید، و عکس هایی با جزئیات از آنچه در جریان است، و اشیائی که بخشی از داستان سوژه شما هستند، بگیرید.
[عکاسی سبک زندگی]

همانطور که این جزئیات کوچک را تفکیک می کنید، داستان خود را با نشان دادن احساسات، تعامل، و چیزهایی که برای سوژه شما از همه مهمتر هستند، غنی خواهید کرد. مراقب باشید که زیاد از هدف اصلی منحرف نشوید. اگر شروع کنید از هر چیزی که در اتاق است عکس بگیرید، داستان شما گل آلود (درهم و برهم) می شود، و واضح نخواهد بود که سعی دارید چه چیزی را به تصویر بکشید. چشم انداز روشنی از داستانی که دارید تعریف می کنید داشته باشید، و وقتی عکس می گیرید بر روی آن تمرکز کنید.
۴
پرسپکتیو های مختلف را در نظر داشته باشید
[عکاسی سبک زندگی]

در کشف این که چطور داستانی که سعی دارید به تصویر بکشید را به بهترین شکل بازگو کنید، خلاق باشید. پرسپکتیو یک راه عالی برای اضافه کردن جذابیت به عکس های شما با به تصویر کشیدن یک نقطه دید منحصر به فرد است. در اینجا دو نوع مختلف پرسپکتیو برای بررسی وجود دارد.

پرسپکتیو شما

شما زمانی که دارید عکس می گیرید در کجا قرار دارید؟ عکاسی از بالا یا پایین را امتحان کنید. عکاسی از پشت پرده، یا نرده پله ها را امتحان کنید. گاهی اوقات داشتن چیزی در پیش زمینه باعث می شود بیننده احساس کند که واقعا دارد در قلب زندگی یک نفر را می بیند، و چیزی را می بیند که آنها به طور معمول نمی بینند. نزدیک تر شوید، به عقب بروید، به اطراف بروید. خلاق باشید.

لنزک: این یک حقیقت است که متداول ترین روش برای گرفتن یک عکس از ارتفاع ۱۷۰ سانتیمتری بالای سطح زمین (سطح چشم) است. اگر به سمت چپ یا راست جا به جا شوید، زانو بزنید، یا نقطه ای مرتفع تر برای عکس گرفتن از سوژه بیابید، پرسپکتیو تغییر می کند. تنها چند قدم می تواند تاثیر زیادی روی ترکیب بندی شما داشته باشد. (تغییر نقطه دید توسط جا به جا کردن دوربین یکی از روش های تغییر پرسپکتیو است – روش دیگر استفاده از لنز ها با فواصل کانونی مختلف است). پرسپکتیو ها معمولا اینگونه خطاب می شوند: هم سطح با چشم یا نمای چشم (Eye view)، دید پرنده یا نمای چشم پرنده (عکس با زاویه مرتفع) و دید کِرم یا نمای چشم کِرم (عکس با زاویه پایین). تاکید این شماره روی تغییر نقطه دید و عکاسی با پرسپکتیو های خلاقانه است.

پرسپکتیو آنها

سوژه شما این فعالیت را چگونه می بیند؟ دختر کوچک چه احساسی خواهد داشت؟ شما چطور می توانید آن احساس را در یک عکس به تصویر بکشید؟ مادر وقتی که به خانواده اش نگاه می کند چه می بیند؟ آیا شما می توانید احساسات و پرسپکتیو او را ثبت کنید؟ وقتی دارید پرتره های سبک زندگی خلق می کنید، دید شما قطعا بخشی از این روند خواهد بود، اما تلاش برای ثبت دید یا پرسپکتیو سوژه تان می تواند یک بُعد کاملا جدید به عکس هایتان ببخشد.
[عکاسی سبک زندگی]

یکی از بهترین چیزها در مورد عکاسی پرتره سبک زندگی این است که واقعا هیچ قانونی ندارد. این مسئله فضای بسیار بیشتری برای سرگرمی و خلاقیت به روی شما باز می کند، و استرس زیادی را به عنوان یک عکاس از دوش شما بر می دارد. از آن لذت ببرید، و با دوربینتان بیرون بروید تا یک داستان واقعا عالی بگویید.

نویسنده: ملیندا اسمیت (Melinda Smith)

برگرفته از: digital-photography-school

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت 0:58
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 افزایش محبوبیت دوربین  دیجیتال طی دهه گذشته با ظهور یک ژانر جدید عکاسی، یعنی عکاسی با نوردهی طولانی همزمان شده است. عکاسی بارداری در آتلیه بارداری با نوردهی طولانی شامل استفاده از سرعت شاترهای بین یک ثانیه تا پنج دقیقه یا بیشتر در حین استفاده از سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین است. نتیجه یک منظره یا تصویر معماری است که با المان های ثابت مانند سنگ ها یا یک ساختمان مشخص می شود، و با المان های در حال حرکت مانند آب یا ابرها در آسمان در تضاد است. اکثر عکاسان نوردهی طولانی از فیلترهای ND برای به دست آوردن سرعت شاترهای طولانی استفاده می کنند و احتمالا هدف آنها استفاده از یک سرعت شاتر حداقل سی ثانیه برای به دست آوردن افکت های مورد نظر است.

دوربین های دیجیتال تا حد زیادی به عکاسی با نوردهی طولانی کمک می کنند، چرا که صفحه نمایش LCD به عکاسان اجازه می دهد فورا ببینند که ترکیب بندی چقدر موثر است.
[عکاسی با نوردهی طولانی]

اگر با کار برخی از عکاسان نوردهی طولانی شناخته شده تر آشنا باشید، بدون شک متوجه شده اید که بسیاری از آنها تصمیم می گیرند هم به صورت سیاه و سفید و هم با فرمت مربعی کار کنند. چرا چنین است؟

بیشتر بخوانید: ۶ درسی که عکاسی با فرمت مربعی می تواند در مورد ترکیب بندی به شما یاد بدهد

بیایید با سیاه و سفید شروع کنیم. عکس تک رنگ انتخاب بسیاری از عکاسان فاین آرت است. این نوع عکس ها احساسی، بی انتها، فراموش نشدنی و بیانگر هستند. حذف رنگ از ترکیب بندی توجه بیننده را بر بافت، کنتراست، خطوط و نور – بلوک های ساختمان بصری تصاویر قدرتمند – متمرکز می کند.

فرمت مربعی به دلیل شکل متعادل خود با دیگر نسبت های ابعاد متفاوت است. چهار طرف یک مربع از نظر طول برابرند و نگاه بیننده را ترغیب می کنند تا به صورت یک دایره در اطراف کادر حرکت کند، نه از یک سمت به سمت دیگر یا از بالا به پایین. کادر مربعی برای ترکیب بندی هایی مناسب است که شامل اَشکال قوی، خطوط یا سایر المان های گرافیکی باشند. به نظر می رسد که شکل قوی کادر مربعی بر اَشکال دیگری که در آن ظاهر می شوند، تاکید می کند.

همه عکاسان نوردهی طولانی منحصرا به صورت سیاه و سفید یا با فرمت مربعی کار نمی کنند، اما بسیاری از آنها این کار را انجام می دهند. تاکید شدید بر سادگی باعث می شود که ترکیب بندی در ژانر عکاسی با نوردهی طولانی به خوبی با نقاط قوت ترکیب بندی فرمت مربعی وفق داده شود.
[عکاسی با نوردهی طولانی]
عکاسان نوردهی طولانی

نگاه کردن به کارهای عکاسان دیگر راهی عالی برای یادگیری بیشتر در مورد جنبه خلاقانه عکاسی است. در زیر لیستی از برخی از عکاسان نوردهی طولانی مورد علاقه من ارائه شده است. همه عکاسان این لیست عمدتا به صورت سیاه و سفید و با فرمت مربعی کار می کنند. شما از کار آنها چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

Joel Tjintjelaar

Moises Levy

Keith Aggett

Julia-Anna Gospodarou

Hengki Koentjoro

Spencer Brown

Didier Demaret

Thomas Leong

Andy Brown

Will Le

Maria Strömvik

Nathan Wirth

Steve Landeros

Paul Wheeler

Gavin Dunbar

Håkan Strand

Josef Hoflehner

Michael Kenna

Jeff Gaydash

Michael Diblicek

Xavi Fuentes

نتیجه گیری

امیدوارم از نگاه کردن به کار عکاسان لیست شده در بالا لذت برده باشید. اگر دوست دارید بیشتر در مورد عکاسی با نوردهی طولانی بدانید، کتاب «آهسته» برای شروع عالیست.

نویسنده: اندرو گیبسون (Andrew S. Gibson)

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ساعت 3:12
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

من قبلا از ستاره ها در بالای طوفان های رعد و برق در دوردست عکس گرفته ام، اما هیچ وقت تصور نمی کردم که بتوانم از کهکشان راه شیری در بالای یک طوفان همراه با رعد و برق نزدیک عکاسی کنم. در حالیکه من در چهارم ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ در شرق مونتانا به دنبال طوفان بودم، دقیقا این اتفاق افتاد.

ما حدود ساعت ۱۱ صبح خانه را ترک کردیم و حدود ۳ ساعت بعد به شهر مقصد رسیدیم و در آنجا غذا خوردیم و صبورانه منتظر ماندیم تا طوفان شروع شود. برخی از اولین طوفان ها حدود ساعت ۵-۴ بعد از ظهر شروع شدند، اما چیز چندان تاثیرگذاری که ارزش توجه داشته باشد وجود نداشت. ما تلاش کردیم تا در آن بعد از ظهر کمی از برق طوفان های اولیه را ثبت کنیم و چند عکس گرفتیم، اما هیچ چیزی زیاد هیجان انگیز نبود. در نهایت یک طوفان قوی تر در جنوب محل ما شروع شد و ما یک ساعت یا بیشتر به سمت جنوب رانندگی کردیم تا به آن موقعیت برسیم.

زمانی که به طوفان رسیدیم، فروکش کرده بود. هیچ چرخشی دیده نمی شد و داشت از شدت طوفان کاسته می شد. ما چند عکس از ساختار جالب طوفان گرفتیم و سپس به این نتیجه رسیدیم که دیگر رفتن به دنبال طوفان ارزشش را ندارد و وقت رانندگی چند ساعته به سمت خانه است.

ساختار جالب در پشت یک طوفان که در حال دور/تضعیف شدن بود.

همانطور که داشتیم سوخت گیری می کردیم، متوجه یک خط طوفان شدیم که به سمت شرق می رفت، و در نهایت از مسیر برگشت ما به خانه می گذشت. ما تصمیم گرفتیم به جای این که در جایی برای خوردن شام توقف کنیم، به طرف شمال برویم و سعی کنیم قبل از این طوفان به آن موقعیت برسیم تا بتوانیم چند عکس از رعد و برق بگیریم. متاسفانه، نتوانستیم به موقع به آن جای دور در شمال برسیم، بنابراین زمانی رسیدیم که باران شروع به باریدن کرده بود. با وجود این که نیمه شب بود، ما تصمیم گرفتیم ۳۰ دقیقه یا بیشتر منتظر بمانیم تا باران بند بیاید و بتوانیم چند عکس از رعد و برق بگیریم.

ما روی یک جاده خاکی/شنی زیر باران نشسته بودیم و صبورانه انتظار می کشیدیم. به محض این که باران بند آمد، بالا پریدیم و سه پایه هایمان را نصب کردیم. بعد از حدود ۱۰ دقیقه عکاسی، متوجه شدیم که ستاره ها دارند در آسمان صاف پشت طوفان نمایان می شوند. چند دقیقه بعد طوفان به اندازه کافی دور شد و آسمان صاف بالای سر ما نمایان شد. من بلافاصله شروع کردم چند عکس با آسمان شب و رعد و برق بگیرم، و هیچ خبر نداشتم که قرار بود در پشت دوربینم چه چیزی ببینم. چند عکس اول افتضاح از آب درآمدند (تصاویر زیر را ببینید)، چون من هنوز داشتم تلاش می کردم تا بهترین نوردهی را برای ثبت آسمان شب همراه با جزئیات پیدا کنم، در حالیکه از رعد و برق نیز عکس می گرفتم بدون این که بیش از حد آن را روشن کنم.

 

 

بعد از چندین عکس، متوجه شدم که بهترین کاری که می توانم بکنم عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد باایزو ۲۵۰۰ با یک نوردهی ۲۵ ثانیه ای در f/2.8 (با استفاده از لنز Tamron 15-30mm و دوربینم Nikon D610 خودم) بود. همچنین نیاز داشتم که تنها یک اصابت رعد و برق در عرض آن ۲۵ ثانیه اتفاق بیفتد، در غیر این صورت طوفان بیش از حد روشن می شد. من بی وقفه با آن تنظیمات عکس می گرفتم، تا وقتی که دیگر رعد و برق ها از دید ما خارج شدند. با هر عکسی که می گرفتم، کهکشان راه شیری بیشتر و بیشتر قابل مشاهده می شد.

تصویر حاصل چیزی بود که من حتی تصور نمی کردم بتوانم آن را بگیرم. اگرچه من عاشق ثبت زیبایی طوفان های همراه با رعد و برق و کهکشان راه شیری هستم، اما هرگز فکر نمی کردم بتوانم از هر دو با هم در یک تصویر عکس بگیرم. من عکس را تقریبا به طور کامل در لایت روم ویرایش کردم، همانطور که عموما در مورد تمام عکس های نجومی تک نوردهی ام انجام می دهم، و از فتوشاپ تنها برای کلون کردن برخی مشکلات نویز جزئی در پیش زمینه استفاده کردم.

منبع:

لنزک

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ساعت 3:11
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,
آخرين مطالب ارسالي
» آموزش جامع نکات عکاسی از کودکان و نوزادان قسمت سوم (پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۴)
» آموزش جامع نکات عکاسی از کودکان و نوزادان قسمت دوم (پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۳)
» آموزش جامع نکات عکاسی از کودکان و نوزادان قسمت اول (پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۲)
» آتلیه عکاسی قسمت سوم (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۳)
» آتلیه عکاسی قسمت دوم (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۲)
» آتلیه عکاسی قسمت اول (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۱)
» حقایق مهم در مورد نورپردازی در عکاسی قسمت سوم (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۳)
» حقایق مهم در مورد نورپردازی در عکاسی قسمت دوم (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۲)
» حقایق مهم در مورد نورپردازی در عکاسی قسمت اول (سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۱)
» تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی قسمت آخر (دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۲)
» تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی قسمت اول (دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۱)
» عکاسی با نوردهی طولانی قسمت آخر (دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۰)
» عکاسی با نوردهی طولانی قسمت سوم (یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۱)
» عکاسی با نوردهی طولانی قسمت دوم (یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۵۰)
» عکاسی با نوردهی طولانی قسمت اول (یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۴۹)
» راهنمای خرید دوربین قسمت سوم (جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۲)
» راهنمای خرید دوربین قسمت دوم (جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۱)
» راهنمای خرید دوربین قسمت اول (جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۰)
» تاثیر عکاسی در افزایش فروش قسمت سوم (پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۱۷)
» تاثیر عکاسی در افزایش فروش قسمت دوم (پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۱۶)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
» بازديد امروز : 22
» بازديد ديرور : 5
» بازديد ماه گذشته : 490
» بازديد سال گذشته : 3292
» كل بازديد : 3292

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 755
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 54.234.75.144
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
بازی