آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

 هنگام انتخاب پس زمینه برای عکس های پرتره تان گزینه های زیادی وجود دارد. شما می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید. هرچند نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید نورپردازی و تعیین موقعیت سوژه ها نسبت به آن پس زمینه است. در این مقاله ۶ نوع پس زمینه مختلف برای عکاسی پرتره را به شما عزیزان آموزش می دهیم. عکاسی کودک
سالن تولد کودک
نورپردازی چه طبیعی باشد و چه مصنوعی، چه در فضای باز باشد و چه در فضای داخلی، بسیار مهم است که بدانید نور چگونه علاوه بر سوژه پرتره، بر پس زمینه شما نیز تاثیر می گذارد.
۱
پس زمینه شلوغ یا الگودار
[پس زمینه عکاسی پرتره]

قبل از این که به انواع مختلف پس زمینه نگاهی بیاندازیم، به شما توصیه می کنم که آزمایش کنید. از اشتباه کردن یا امتحان کردن ایده هایتان نترسید. این همان کاری بود که من با پرتره های بالا انجام دادم. من می خواستم ببینم یک پرتره با استفاده از یک پس زمینه شلوغ در خانه خودم چطور به نظر می رسد. من تصمیم گرفتم از نورپردازی LED برای این کار استفاده کنم و بسته به این که می خواهم پس زمینه چطور به نظر برسد، سوژه یا نور را جابجا کنم.

پس زمینه ها می توانند با هدایت تمرکز بیننده به سمت سوژه پرتره های شما را تقویت کنند، یا بالعکس. اگر پس زمینه مانند عکس بالا سمت راست خیلی شلوغ باشد، (من احساس می کنم تمرکز ضعیف تری بر روی دختر وجود دارد) مطمئن شوید که نور شما توجه بیننده را به سمت سوژه جلب می کند، به جای این که پس زمینه را بیش از حد روشن کند.

از آنجا که می خواستم آن نورهای افسانه ای در شومینه و همچنین جزئیات کاغذ دیواری و بقیه دکوراسیون را ثبت کنم، با یک دیافراگم کوچک (ضریب اف بزرگ) عکس گرفتم تا عمق میدان بیشتری به دست آورم و سوژه را به پس زمینه نزدیکتر کردم.

عکس سمت چپ نیز پس زمینه بسیار شلوغی داشت – یک کاغذ دیواری الگودار. با این حال، برخلاف عکس شلوغ سمت راست، من نمی خواستم بر الگو تاکید کنم، بلکه قصد داشتم از آن به عنوان یک پس زمینه تار استفاده کنم. برای رسیدن به این جلوه، من با یک دیافراگم کم عمق (ضریب اف کوچک) عکس گرفتم و سوژه ام را دور از دیوار قرار دادم.

پس زمینه بافت دار تیره
[پس زمینه عکاسی پرتره]

مجموعه بالا یکی دیگر از آزمایش های من است. این بار می خواستم از پارچه های بافت دار به شیوه ای طبیعی به عنوان پس زمینه استفاده کنم.

نورپردازی که من برای این پرتره ها استفاده کردم، نور یک پنجره ساده بود که از کنار می تابید. انتخاب پارچه های تیره به این دلیل بود که من می خواستم توجه بیننده را به سمت چهره جلب کنم و تمام چیزهای دیگر حداقل (مینیمال) اما از نظر بافت غنی باشند.

در مقایسه با پس زمینه الگودار شلوغ قبلی، در اینجا من فقط بر روی رنگ های قهوه ای و تُن پوست مانور دادم. اینها پرتره های ساده ای هستند، اما بافتی بسیار غنی دارند.
۳
پس زمینه روشن
[پس زمینه عکاسی پرتره]

زمانی که من در فضای باز عکس های خانوادگی می گیرم، این یکی از پس زمینه های مورد علاقه من است. من به دنبال فضاهای روشنی می گردم که آسمان نیستند، اما روشن تر از سوژه هستند، مانند شاخ و برگ، درختان، و برگ هایی که آسمان روشن در پشت آنها پیداست.

تا زمانی که پس زمینه روشن باشد اما آسمان نباشد، برای استفاده خوب است. مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که سوژه های خود را در جلوی پس زمینه روشن قرار دهید و بر اساس چهره آنها نوردهی کنید. این به این معنی است که پس زمینه روشن تر شده و چهره به درستی نوردهی می شود. اگر بخواهید می توانید از یک فلاش برای روشن کردن چهره استفاده کنید، اما تا زمانی که چهره را به درستی نوردهی کنید، تصویر درست به نظر می رسد.
[پس زمینه عکاسی پرتره]

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که از وجود هر گونه نور لکه دار (نقطه نقطه) بر روی چهره سوژه اجتناب کنید. پس زمینه می تواند لکه دار باشد، مانند درختان تصویر بالا که نور از میان آنها می تابد، اما هیچ وقت نور روی چهره نباید اینگونه باشد. چنین نوری در اغلب موارد تصویر شما را خراب می کند، مگر این که این کار را به طور عمد مثلا در یک عکس هنری انجام دهید.
۴
پس زمینه تیره یا روشن ساده
[پس زمینه عکاسی پرتره]

پس زمینه های ساده چه دارای رنگ روشن باشند و چه رنگ تیره و چه تُن میانی، عکس های پرتره کلاسیک ایجاد می کنند. شما تا زمانی که بدانید چه کاری می خواهید با نورپردازی خود انجام دهید، با این پس زمینه ها دچار اشتباه نمی شوید.

در پرتره های بالا، من تنها از یک دیوار تیره و نور پنجره برای نور اصلی استفاده کردم. یک رفلکتور نیز در سمت راست دوربین قرار دادم تا کمی از نور را بازتاب کند. همین.
[پس زمینه عکاسی پرتره]

پرتره های بالا در آشپزخانه مشتری گرفته شدند که در آنجا یک نیمکت در کنار دیوار قرار داشت. این نیمکت برای گرفتن پرتره های طبیعی سریع و جالب از بچه ها عالی بود، البته تا زمانی که آنها بی حرکت می نشستند! نورپردازی در اینجا صرفا از طریق پنجره و نور آسمان در سمت راست بود و یک فلاش پرکننده با بازتاب ضعیف در پشت سر من در سمت چپ دوربین قرار داشت.

نکته اصلی در هنگام عکاسی از پس زمینه های ساده این است که نور را با پس زمینه تطابق دهید، به طوری که اگر پس زمینه روشن است، سوژه ها نیز با همان قوت روشن شوند. به طور مشابه، هنگامی که پس زمینه تاریک است، من معمولا سوژه را با یک تُن حالت دارتر (مودی تر) روشن می کنم.
[پس زمینه عکاسی پرتره]

اگرچه این بستگی به ترجیح شخصی شما دارد، اما از لحاظ تکنیکی من یک کنتراست (تضاد بین روشنایی و تاریکی) یکنواخت بین سوژه و پس زمینه را ترجیح می دهم.
۵
پس زمینه یکپارچه سفید
[پس زمینه عکاسی پرتره]

برخلاف آنچه که بسیاری از افراد اعتقاد دارند، به دست آوردن یک پس زمینه سفید خالص چندان آسان نیست. منظور من این است که شما نمی توانید سوژه خود را در مقابل یک پس زمینه سفید قرار دهید، یک عکس بگیرید، و یک پس زمینه یکپارچه سفید تمیز و خوب به دست آورید. اگر این کار را انجام دهید، در نهایت یک پس زمینه نسبتا کدر به رنگ خاکستری روشن به دست خواهید آورد.

در واقع، برای به دست آوردن آن پس زمینه سفید روشن، شما باید پس زمینه را روشن کرده و و سوژه خود را نیز روشن کنید.

پس زمینه ساختگی
[پس زمینه عکاسی پرتره]

بله، شما می توانید در فتوشاپ یک پس زمینه بسازید!

عکس های بالا در مقابل یک دیوار تیره ساده شبیه به #۴ گرفته شدند و سپس من در فتوشاپ به آن بافت اضافه کردم. شما به یک تصویر جداگانه از یک بافت نیاز دارید تا آن را روی دیوار تیره قرار دهید.

یکی دیگر از روش های ساختن پس زمینه در فتوشاپ، اضافه کردن یک اشعه خورشید است. پس زمینه در اینجا تنها یک دیوار سفید ساده بود، اما عکس در یک اتاق بدون پنجره با نور محیط بسیار کم گرفته شد. من از یک فلاش در سمت چپ دوربین برای شبیه سازی نور پنجره استفاده کردم. در پس پردازش، اشعه های خورشید را اضافه کردم، بنابراین به نظر می رسد که دختر نزدیک یک پنجره نشسته است.

امیدوارم این مقاله در انتخاب پس زمینه برای پرتره هایتان به شما کمک کرده باشد. اگر هر ایده دیگری دارید که مایل هستید به اشتراک بگذارید، لطفا آن را در قسمت نظرات مطرح کنید.

نویسنده: لیلی ساویر (Lily Sawyer)

منبع:

لنزک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:21
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

در این پست میخواهیم یکی دیگر از محصولات کانن را معرفی و بررسی کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.دوربینی که قصد معرفی داریم دوربین کانن جدید IXUS 175 دوربینی با بدنه ی ای کوچک و سبک و کیفیت عکسی مناسب و ایده آل است که حسگر CCD 20 مگاپیکسلی دارد و کیفیت فیلمبرداری آن HD 720 است. این دوربین صفحه نمایش ثابت ۲٫۷ اینچی دارد .سالن تولد کودک

 همانطور که گفتیم دوربین «LXUS 175» محصول شرکت «کانن» است. این شرکت تولیدکننده‌ی انواع دوربین عکاسی و فیلم‌برداری و لوازم جانبی آن است. این دوربین کوچک و جمع‌وجور ۱۲۶ گرم وزن دارد و در ابعاد ۹۵٫۲ × ۵۴٫۳ × ۲۲٫۱ طراحی شده است. با روشن‌شدن دوربین لنز آن به سمت بیرون باز می‌شود. در پشت دوربین صفحه‌نمایش LCD در سایز ۲٫۷ اینچ با دقت ۲۳۰۰۰۰ نقطه قرار دارد. عکاسی نوزاد


همانطور که گفتیم دوربین کانن Canon IXUS 175 از جمله دوربین های کامپکت ارزان قیمت و میان رده ای است که در ژانویه ی ۲۰۱۶ معرفی شده است . همچنین در کنار این صفحه‌نمایش دکمه‌های تنظیمات و منو قرارگرفته و در بالای دوربین دکمه‌ی شاتر و دکمه خاموش و روشن قرار دارد. حسگر این دوربین از نوع CCD با دقت ۲۰ مگاپیکسل است. لنز دوربین LXUS 175 با فاصله‌ی کانونی ۲۲۴-۲۸ میلی‌متر، دارای بزرگ‌نمایی ۸ برابر اپتیکال است. اگر بخواهیم بیشتر درباره مشخصات فنی این دوربین بگوییم با توجه به پردازشگر تصویر DIGIC 4 این دوربین ، حداکثر رزولوشن عکاسی آن ۵۱۵۲×۳۸۶۴  است و دامنه ی حساسیت آن نیز ۱۰۰-۱۶۰۰  می باشد. که با این دوربین کیفیت تصاویر عالی را تجربه خواهید کرد.

از بابت فیلمبرداری باید بگوییم که این دوربین باکیفیت HD با حداکثر سرعت فیلم ۲۵ فریم‌برثانیه فیلم‌برداری می‌کند. حساسیت این دوربین از ۱۰۰ شروع می‌شود و تا ۱۶۰۰ قابل ‌تغییر است. همچنین باید بگوییم که وزن اندک این دوربین که تنها ۱۲۶ گرم است و ابعاد آن که بینهایت کوچک است  آن را در میان دوربین های کامپکت دوربینی بسیار سبک و ساده ساخته است که به راحتی در جیب جا می شود و می توان آن را با خود همه جا برد و به آسانی مورد استفاده قرار داد.

همچنین این دوربین دارای زمان‌سنج خودکار و فلاش است. گفتنی است که تصاویر ضبط‌شده با این دوربین روی کارت حافظه  SD, SDHC, SDXC ذخیره می‌شود.  همانطور که گفتیم این دوربین از حالت های عملکرد خودکار هوشمند، حالت تشخیص صحنه، حالت اقتصادی و کم مصرف برای حفظ باتری برخوردار است. اینها مشخصات بسیار خوبی است. همچنین باید بگوییم  این دوربین همچنین به حالت زوم خودکار نیز مجهز است که کار زوم کردن روی سوژه و حفظ فوکوس آن را راحت می سازد.

    باید یادآوری کنیم که با توجه به پردازشگر تصویر DIGIC 4 این دوربین ، حداکثر رزولوشن عکاسی آن ۵۱۵۲×۳۸۶۴  است و دامنه ی حساسیت آن نیز ۱۰۰-۱۶۰۰  می باشد. اما باید بگوییم که متاسفانه این دوربین قابلیت عکسبرداری با فورمت Row  را ندارد.

اتصالات، حافظه و باتری

از بابت اتصالات و رابط های این دوربین نگرانی نداشته باشید. در این دوربین امکان اتصال به WiFi و NFC ندارد و برای انتقال فایل ها به رایانه می توان دوربین را کابل USB 2.0  به رایانه متصل نمود . عمر باتری این دوربین با توجه به استانداردهای CIPA 220 عکس است . حال آنکه حداقل عمر باتزی در دوربین های کامپکت ۲۴۳ عکس است که دوربین۵  IXUS 17 باز هم در این امر ضعیف تر است.
قابلیت های  Canon LXUS 175 :

    دارای حسگر CCD به اندازه ی ۱/ ۲٫۳ اینچ با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل

    دارای حساسیت ۱۶۰۰-۱۰۰

    توانایی لنز زوم ۲۲۴-۲۸ میلیمتری با دیافراگم F3.2- F6.9

    دارای لرزشگیری نوری تصویر

    دارای صفحه نمایش ثابت ۲٫۷ اینچی

    دارای ۰٫۸ فریم بر ثانیه عکاسی پی در پی

    دارای ۱۲۸۰×۷۲۰  رزولوشن ویدیو

    دارای ۱۲۶ گرم وزن با اندازه ی ۹۵x54x22  میلیمتر


منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:58
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

احتمالا شما هم درباره شهرت دوربین های المپوس شنیده اید. امروز میخواهیم یکی از جدید ترین دوربین معرفی شده توسط این شرکت معتبر را برسی کنیم. بیشک امروز یکی از روزهای بزرگ برای علاقمندان به صنعت عکاسی است. عکاسی بارداری

سالن تولد کودک


همگی میدانیم که شرکت‌های بزرگ جدیدترین دستاوردهای خود را به نمایشگاه فتوکنیا ۲۰۱۶ آورده‌اند. شرکت محبوب المپیوس نیز به عنوان یکی از کمپانی‌های فعال در زمینه‌ی تولید دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، چندین محصول جدید را به این نمایشگاه فتوکنیا ۲۰۱۶ معرفی کرده است. دوربین بدون آیینه و در رده میاننه المپوس PEN E-PL8 محصول جدید این شرکت است که قابلیت تعویض لنز را دارد. این دوربین از سنسور ۱۶ مگاپیکسلی بهره می‌برد و جالب است که خود بدنه‌ی دوربین دارای لرزش‌گیر داخلی است.
باید اقرار کنیم که از لحاظ طراحی هرچند سخت‌افزار دوربینِ المپوس PEN E-PL8 شباهت زیادی به E-PL7 دارد، اما بدنه‌ی دوربین بازطراحی شده است. حالا دوربین بهتر در دست جای می‌گیرد و عکاسی با آن ساده‌تر شده است.
مشخصات فنی Olympus E-PL8
    جنس بنده : فلزی
    دهانه لنز: سه چهارم
    نوع سنسور: ۴/۳′ Live MOS sensor
    پیکسل های موثر: ۱۶٫۱ Megapixels
    فیلتر های بکاررفته Primary colour filter (RGB)
    سرعت عکاسی: ۸ فریم در ثانیه
    دارای لرزشگیر: ۳-axis
    دارای ال سی دی چرخان و وای فای داخلی
بزودی معرفی کاملی از این محصول المپوس ارائه خواهیم داد.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:57
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

شاید شما هم طرفدار عکس‌های با کیفیت و هنری باشید اما کیفیت عکس‌برداری تلفن همراه نا‌امیدتان کرده است. از طرفی شنیده‌اید که دوربین‌های کوچک و جیبی برای گذشته‌ها بوده چندان کیفیت عکاسی بالایی را ارائه نمی‌دهند، اما نمی‌توانید زیر بار خرید حمل یک دوربین لنزدار و سنگین بروید. اگر چنین است چه دوربینی را باید انتخاب بکنید؟ آیا هرکس که به دنبال عکاسی با کیفیت و زیبا باشد باید یک دوربین بزرگ DSLR خریداری کند و زحمت حمل آن را با کیف و دیگر لوازم جانبی به خود بدهد؟ تکنولوژی می‌گوید خیر و دوربین‌های بدون آینه را به شما معرفی می‌کند.. عکاسی کودک

سالن تولد کودک

اما اگر جستجوی کمی درباره برندهای مطرح در این نوع دوربین کرده باشید, بی تردید اسم دوربین‌های بدون آینه با دو برند مشهور Sony و Fuji گره خورده است. این دو کمپانی که در طول چند سال قبلی دوربین‌های DSLR خوبی را نیز روانه مارکت کرده‌اند با درک صحیح از روند جهان تصویرگری دیجیتال، تمرکز فراوانی را روی دوربین‌های بدون آینه و تولید تولیدات کوچک با کارآیی و کیفیتی در حد دوربین‌های DSLR گذاشتند تا امروز با دوربین‌های پیشرفته‌ای مانند Sony A6300 و Fujifilm X-T20 قادر باشند مارکت را برای دوربین‌های بدون آینه تنگ کنند. به دلیل آنکه این دو دوربین از جهت هزینه به هم نزدیک بوده و به نحوی رقیب مستقیم یکدیگر به شمار می‌آیند، قصد دارم این دو دوربین را مستقیماً در مقابل یکدیگر قرار دهم تا ببینیم آیا می‌توان آن‌ها را به جای دوربین‌های DSLR رده متوسط با هزینه‌هایی در همین حدود قرار داد یا نه؟

 
چرا هیچ‌یک از این دوربین‌ها را نخریم؟

یکی از جدی ترین دلایل برای خرید این دوربین‌ها بدنه کوچک و سبک آن‌هاست. با اینحال این بدنه کوچک در مقایسه با دوربین‌های DSLR است و به‌هیچ‌وجه نباید آن‌ها را با دوربین‌های کوچکی مانند Sony RX100 V یا Canon PowerShot G9 X هم‌طراز کنید. این دوربین‌ها با لنز‌های قابل تعویض دیزاین می‌شوند و حتی با یک لنز کوچک نیز در جیب جا نمی‌شوند! اصولاً این دوربین‌ها همان دوربین‌های DSLR عادی هستند که با حذف آینه از داخل بدنه، کمی کوچک‌تر و جمع و جورتر شده‌اند. از این جهت اگر می‌خواهید از آن‌ها در مهمانی‌های خانگی و سفر‌ها استفاده کنید، ممکن است بهتر باشد یک دوربین کوچک‌تر را همراه ببرید. خصوصاً اینکه به ندرت میتوانید محافظ‌های سیلیکونی برای این دوربین‌ها پیدا کنید و در تمام طول سفر باید مراقب باشید که به نقطه ای نخورند و خراشیده و ساییده نشوند. اگر آن‌قدر حساس هستید که حتی به بدنه عایق‌بندی شده Sony A6300 اطمینان نمی‌کنید، خوب است با کمی چشم‌پوشی از کیفیت، یک دوربین اکشن مانند Gopro Hero5 Black بگیرید که هم ۴K تصویر برداری می‌کند و هم یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی برای ثبت خاطرات سفر دارد.

این دوربین‌ها قادر اند با اسم دوربین اول عکاسان حرفه‌ای هم مورد بهره برداری قرار بگیرند، به این شرط که وابستگی به برند و ابزارهای مخصوصی نداشته باشند. در نتیجهً اگر قبل از این ابزارهای حرفه‌ای مانند فلاش و تریگر یا لنزهای متنوع برای دوربین‌ قبلی‌تان تهیه کرده‌اید، اغلب آن‌ها را نمی‌توانید برای این دوربین‌ها نیز استفاده کنید. این دوربین‌ها نیاز به لنز‌های ویژه خودشان دارند که برای فوجی از سری لنز‌های Fujifilm XF و برای سونی از سری لنز‌های Sony E هستند. متأسفانه حتی فروشگاه‌های مانند پیکسل هم که تنوع کالایی فراوانی دارند، تمامی تنوع لنز‌ها و ابزارهای این دوربین‌ها را موجود ندارند و بسیاری از این ابزارهای را می‌بایست خودشً سفارش دهید. بیشتر اوقات عکاسانی که این دوربین‌ها را تهیه می‌کنند، معمولاً در بیشتر مواقع تنها با یک لنز کار می‌کنند و به ندرت سر وقت خرید و تعویض لنز می‌روند و ممکن است به همین دلیل باشد که پیکسل هم اغلب این دوربین‌ها را با لنز‌های کیت معرفی می‌کند.

باید در اینجا نکته را بگوییم که گاهی اوقات بدنه کوچک نمی‌تواند صرفاً یک مزیت باشد و در عده ای از موارد محدودیت‌هایی را نیز ایجاد می‌کند. از نمونه اینکه باطری دوربین‌های بدون آینه معمولاً حجم کمی دارند و تعداد عکسی که میتوانید با آن‌ها بگیرید محدود است. باطری دوربین‌های Sony a6300 و Fujifilm X-T20 به ترتیب ۴۰۰ و ۳۵۰ تصویر می‌گیرند (براساس استاندارد CIPA). این تعداد تصویر را با تعداد ۱۲۰۰ تصویر‌ که با هر بار شارژ باطری دوربین ارزان‌هزینه Nikon D3400 میتوانید بگیرید مقایسه کنید تا مشاهده نمائید چرا معمولاً با خرید یکی از این دوربین‌ها به یک باطری یدکی هم نیاز پیدا می‌کنید. خصوصاً اینکه بدانید این دوربین‌ها به دلیل بدنه کوچکی که دارند، صفحه نمایش LCD بالای بدنه را ندارند و برای تمام تغییراتی که در تنظیمات آن‌ها می‌خواهید بدهید، باید صفحه نمایش دوربین را روشن کنید.

با اینحال یکی از جدی ترین نقاط ضعف این دوربین‌ها به عدم وجود لرزشگیر در بدنه آن‌ها مرتبط می‌شود. با اینکه برای خریداران دوربین‌های DSLR کانن و نیکون، این یک خصوصیت عمومی تلقی می‌شود، با اینحال خودشً انتظار داشتم که دوربین‌های بدون آینه سونی بدین شکل ضعفی داشته باشند. با این وجود فوجی قبلا اعلام کرده بود که به دلیل محدودیت‌هایی که اندازه مانت دوربین‌های سری X این تولیدکننده دارند، عملاً امکان معرفی لرزشگیر روی سنسور این دوربین‌ها نیست، با اینحال ممکن است دلیل معرفی لرزشگیر روی دوربین Sony a6300 صرفاً برای کاهش هزینه دوربین بوده است، بدلیل آنکه این تولیدکننده بعداً در Sony a6500 لرزشگیر را روی بدنه قرار داد تا نشان دهد مانت E این تولیدکننده خصوصیات بسیار بالاتری دارد.

در نتیجهً فکر نمی‌کنید چنین بدنه‌های کوچکی، حاوی دو اسلات برای کارت حافظه باشند! از این جهت اگر می‌خواهید از تمامی قابلیت ها پیشرفته این دوربین‌ها برخوردار شوید، می بایست از همین ابتدا به فکر یک کارت حافظه پرسرعت با حجم بالا مانند SanDisk 64GB Extreme UHS-I باشید. به علاوه از طرف دیگر از دیگر نقاط ضعف هر دوی این دوربین‌ها می‌توان به عدم وجود صفحه نمایش بازشو (هر دوی آن‌ها صفحه نمایش تاشو دارند)، GPS، بلوتوث و جک هدفون اشاره نمود.
چرا باید یکی از این دوربین‌ها را تهیه کنید؟

فرض کنید یک دوربین DSLR بسیار پیشرفته را در اندازه‌ای بسیار کوچک‌تر در دست بگیرید. سنسور بزرگ APS-C، امکان خدمات رسانی از ابزارهای حرفه‌ای نورپردازی، تنوع لنز‌های بسیار پیشرفته، سرعت فوکوس باورنکردنی و تصویر برداری با رزولوشن ۴K همه و همه، توانایی‌هایی هستند که اگر بخواهید آن‌ها را در دوربین‌های DSLR بیابید یقیناً باید سراغ بدنه‌های گران‌هزینه ای مانند Canon 5D Mark IV یا Nikon D500 بروید. اصولاً این‌همه قابلیت ها را به ندرت می‌توان در یک دوربین DSLR پیدا کرد. ممکن است بدین جهت هم باشد که معمولاً عکاسان سنتی سر وقت این دوربین‌ها نمی‌روند و اغلب خریداران این دوربین‌ها در فروشگاه پیکسل ظاهری شبیه به به برنامه‌نویسان رایانه دارند!

با این وجود بدنه Fuji X-T20 بیش از آنکه به یک دوربین بدون آینه شبیه به باشد، به یک دوربین کلاسیک دهه ۵۰ شبیه به است. بدنه نقره‌ای رنگ سنگین فلزی، دکمه‌های چرخان برای سرعت شاتر، جبران نوردهی و تعیین مود تصویر‌برداری که در بالای بدنه قرار دارند و منظر‌یاب یا چشمی دوربین که با اینکه از نوع الکترونیکی است، با اینحال با همان دیزاین ویزور نوری در دوربین‌های کلاسیک در مرکز بدنه دیزاین شده، احساس سوار شدن به یک کادیلاک کلاسیک را به شما القا می‌کند. باور کنید حتی دکمه انتخاب نوع فوکوس هم به روش مکانیکی در جلو بدنه دیزاین شده است. ممکن است اگر صفحه‌نمایش ۳ اینچی و لمسی این دوربین نبود، سعی می‌کردید حتماً یک فیلم نگاتیوی ۳۶ تایی را در آن جای دهید!

با اینکه بدنه دوربین Sony A6300 این‌قدر کلاسیک دیزاین نشده، با اینحال ارتفاع کم، عمق زیاد با گریپ خوش‌دست و وجود منظر‌یاب الکترونیکی همراه با بدنه، دقیقاً شبیه به به تجربه و تصور ما از دوربین‌های عکاسی قدیمی Rangefinder است.

ممکن است یکی از قوی‌ترین مزایای این دوربین‌ها به قابلیت ها فوکوس آن‌ها ربط بیابد. بدلیل آنکه قابلیت ها فوکوس این دوربین‌ها را به ندرت می‌توان روی دوربین‌های DSLR یا حتی دوربین‌های کامپکت پیشرفته دید. دوربین‌های Fujifilm X-T20 و Sony A6300 به ترتیب حاوی ۳۲۵ و ۴۲۵ نقطه فوکوس در تمامی سطح سنسور هستند. این تعداد نقاط فوکوس قادر اند حدوداً هر سوژه‌ای را در عکس تشخیص داده و دنبال کنند و از این لحاظ حتی حاوی سرعت و دقت فوق‌العاده بیشتری درمقایسه با نقاط فوکوس در دوربین‌های DSLR پیشرفته مانند Nikon D7500 هستند.

در Fujifilm X-T20 نقاط فوکوس را میتوانید از روش تنظیمات سفارشی AF-C تنظیم کنید تا دوربین بتواند در موقعیت‌های مختلف، انواع سوژه‌ها با سرعت‌ حرکت دارای اختلاف را به وسیله این نقاط دنبال کند. برای انتخاب سوژه نیز هم میتوانید از دکمه چهار جهته پشت دوربین استفاده کنید و هم میتوانید روی صفحه‌نمایش، تصویر سوژه را لمس کنید. متأسفانه دوربین Sony a6300 این توانایی لمسی را ندارد، با اینحال تعداد نقاط فوکوس آن بسیار بیشتر است و تمام سطح کادر را پوشش می‌دهند. سریع‌ترین شیوه برای انتخاب نقاط فوکوس در a6300 این است که دکمه مرکزی را فشار دهید و بعد با دکمه‌های چهارجهته یا دکمه چرخان، نقطه فوکوس را روی سوژه ببرید. با این وجود تکنولوژی فوکوس ۴D Focus در این دوربین به حدی قوی‌ است که به محض قرار گرفتن روی سوژه، تمامی نقاط دورتادور سوژه نیز اکتیو مانده و هیچ حرکتی از سوژه از نگاه دقیق این نقاط نادیده نخواهد ماند. به گفته سونی، این تکنولوژی، سریع‌ترین فوکوسی است که تابه‌حال در دوربین‌های عکاسی استفاده شده است. سونی در ورژن بعدی این دوربین یعنی Sony a6500، صفحه لمسی را نیز به دوربین اضافه کرد تا یکی از سریع‌ترین و کامل ترین شیوه‌های فوکوس در دوربین‌های بدون آینه را رقم بزند.

با اینحال قابلیت ها فوکوس در این دوربین‌ها تنها به سرعت بالا ختم نمی‌شود. عکاسان ماکرو و افرادی که با فوکوس دستی کار می‌کنند، قادر اند از توانایی Focus Peaking در هر دوی این دوربین‌ها برخوردار شوند. با این توانایی، نقطه فوکوس با رنگ و کنتراست متفاوتی در عکس قابل مشاهده است تا منطقه فوکوس را به دقت تشخیص دهید.

هر دوی این دوربین‌ها حاوی شاتر مکانیکی و سرعت تصویر‌برداری بالایی هستند. Sony a6300 با ۱۱ فریم بر ثانیه، سریع‌تر از Fujifilm X-T20 است، با اینحال اکتیو کردن شاتر الکترونیکی در X-T20 سرعت تصویر‌برداری پی‌درپی آن را به ۱۴ فریم بر ثانیه می‌رساند. با این وجود تنها Sony a6300 است که می‌تواند تصویر نمایش داده شده در لحظه تصویر‌برداری پی‌درپی را در طول تصویر‌برداری  بدون پرش (Blinking) نگاه دارد. به علاوه از طرف دیگرً بیشترین سرعت شاتر این دوربین در هر دو حالت مکانیکی و الکترونیکی برابر ۱/۴۰۰۰ ثانیه است، همزمان با اینکه سرعت تصویر‌برداری Fujifilm X-T20 در حالت مکانیکی برابر ۱/۸۰۰۰ و در حالت الکترونیکی مقدار باورنکردنی ۱/۳۲۰۰۰ ثانیه می‌باشد.

هر دوی این دوربین‌ها قادر اند ویدئو‌های ۴K را با خروجی ۸-bit 4:2:2 روی کارت حافظه داخلی ضبط کرده یا از روش خروجی HDMI به رکوردر‌های اکسترنال ارسال کنند و به علاوه از طرف دیگرً هر دو امکان ضبط با میکروفون‌های حرفه‌ای از روش جک ۳٫۵mm در سونی و جک ۲٫۵mm در X-T20 دارند.
مزیت‌های دوربین Fujifilm X-T20 به Sony a6300

ممکن است جدی ترین مزیت این دوربین دیزاین شیک آن باشد که بطور کلیً خواست‌ای است و امکان دارد برای شما بی‌ارزش یا فوق‌العاده مهم باشد. از این گزینه (و مواردی که در بالا با اسم اختلاف ذکر شد) که بگذریم، مزیت مهم دیگر X-T20 حذف فیلتر Low-Pass از روی سنسور، به دلیل دیزاین ویژه سنسور این دوربین به وسیله فوجی است که بی توجه به این فیلتر، عکس هایی شارپ و بدون پدیده Moire را ثبت می‌کند. به علاوه از طرف دیگر فوجی با استناد به سابقه‌ای که در تولید نگاتیو‌های عکاسی دارد، ۱۰ تنظیمات شخصی فیلتر رنگی ممتاز از فیلم‌های خودش را در این دوربین قرار داده است که میتوانید از آن‌ها هم روی تصویر و هم روی ویدئو‌ها استفاده کنید.
 مزیت‌های دوربین Sony a6300 به Fujifilm X-T20

مزیت‌های مهم دوربین Sony a6300 به جز اختلاف‌های گفته شده، بیشتر به سرعت بالای پردازشگر و توانایی‌های تصویر برداری این دوربین برمی‌گردد. با اینکه هر دو دوربین حاوی توانایی تصویر برداری ۴K هستند، با اینحال تصویر برداری UHD 4K در a6300 بیشتر شبیه به به ورژن پیشرفته‌تر X-T20 یعنی Fujifilm X-2 است.

 

برخلاف X-T20، سونی از تمامی سطح سنسور برای ضبط ویدئو سود میبرد. در حقیقت عکس ها ویدئویی در این دوربین با رزولوشن ۶K طبیعی سنسور ضبط شده و سپس به ۴K مبدل (Down Sampling) می‌شود. بدین جهت جلوه عکس ها با عمق میدان بالا، بدون زوم و بسیار سینمایی قابل مشاهده است. به علاوه از طرف دیگر تفاوتی نمی‌کند که در حال ضبط Full HD یا ۴K باشید، به‌هرحال لحظه ضبط می‌تواند تا ۳۰ دقیقه پیوسته ادامه داشته باشد، همزمان با اینکه پردازشگر X-T20 تنها اجازه ضبط ۱۰ و ۱۵ دقیقه به ترتیب برای ۴K و Full HD را می‌دهد.

نکته باورنکردنی‌تر اینکه در حالی‌ که Fujifilm X-T20 در هیچ کدام از سرعت‌های ۴K و Full HD، امکان ضبط ویدئو‌های اسلوموشن را ندارد، با اینحال Sony a6300 می‌تواند در رزولوشن Full HD با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه اسلوموشن‌های ممتازی را ضبط کند.

نهایتاً اینکه ۹ تنظیمات شخصی ویژه تصویر برداری در Sony a6300 می باشد که دقیقاً از دوربین‌های تصویر برداری حرفه‌ای سونی CineAlta گرفته شده است. این تنظیمات شخصی‌ها شامل black gamma، knee، عمق رنگ، مد رنگی، مد‌های گاما و S-log2 / S-log3 می‌شوند که برای فیلم‌برداران حرفه‌ای ارزش فراوانی دارند.
نتیجه‌گیری

همان‌طور که دیدید اصلاً تفاوتی ندارد کدامیک از این دو دوربین را انتخاب کنید و ممکن است بیشترین اختلاف‌ آن‌ها در ظاهر و استایل دیزاین‌شان باشد. هر دوی آن‌ها دوربین‌های فوق‌العاده پیشرفته‌ای در این رده هزینه ای هستند، که مزایا و معایب آن‌ها بیشتر نوعی اختلاف به ذهن خطور میکند. لطفاً اگر تجربه بهره برداری از هر یک از این ابزارهای یا دیدگاهی پیرامون مطالب مطرح شده دارید با ما به اشتراک بگذارید و بیاد داشته باشید ما همه چیز را پیکسل به پیکسل با هم مقایسه می‌کنیم.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:56
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 گاهی اوقات عکاسان مبتدی از من می خواهند که عکس هایشان را نگاه کنم و به آنها بگویم که چطور می توانند عکس ها را بهتر کنند. تقریبا هر بار که این اتفاق می افتد من یک جواب به آنها می دهم، «باید از گرفتن عکس ها در وسط روز یا هنگام ظهر خودداری کنید.» در هر صورت اگر مجبور بودید هنگام ظهر یا وسط روز که آفتاب شدید است عکاسی کنید، این آموزش به شما می گوید که چرا تبدیل عکس ها به سیاه و سفید یک انتخاب خوب است. سالن تولد کودک

ما قبلا در مورد این که چرا عکس های گرفته شده در هنگام طلوع و غروب آفتاب (ساعات طلایی) بسیار بهتر از عکس های گرفته شده در میان روز هستند نوشته ایم، بنابراین اینجا دیگر در این مورد توضیحی نمی دهیم. عکاسی نوزاد

اما، ممکن است نتوانید همیشه در هنگام طلوع یا غروب آفتاب عکس بگیرید. تعهدات خانوادگی و کاری همه ما را محدود می کند. بعضی از مکان ها نیز در هنگام سپیده دم باز نیستند. در صورتی که مجبور باشید در وسط روز عکس بگیرید، آیا کار دیگری می توان انجام داد؟

یک راه وجود دارد که هنوز هم می توانید در وسط روز عکس های عالی بگیرید. این روش، تبدیل آن عکس ها به سیاه و سفید است. عکس های سیاه و سفید در این زمینه اغلب بسیار بهتر از عکس های رنگی هستند.
[عکاسی سیاه و سفید]
به کارهای عکاسان قدیمی و کهنه کار نگاه کنید

اگر حرف من را باور ندارید، کارهای عکاسان حرفه ای را ببینید. من اولین بار زمانی متوجه این موضوع شدم که کارهای انسل آدامز را دیدم، که خیلی ها – از جمله خودم – او را بزرگترین عکاس تاریخ می دانند. تعداد زیادی از عکس های او به وضوح در وسط روز گرفته شده اند. به عنوان مثال، Monolith, the Face of Half Dome (1927) (تک سنگ، چهره نیم گنبد)، Yosemite Winter Valley (1940) (دره زمستانی یوسمیتی)، Canyon de Chelly National Monument (1942) (بنای یادبود ملی کانیون دی شی)، Mount Williamson (1944) (کوه ویلیامسون)، Half Moon and Clouds (1968) (نیم ماه و ابرها) را ببینید.

تمام این عکس ها به وضوح در وسط روز گرفته شده اند. از نور روشن و سایه ها می توانید این مسئله را بفهمید. اما آنها هنوز هم تصاویر بسیار خوبی هستند. در واقع، بعضی از آنها جزء بهترین عکس های او می باشند. چرا اینطور است؟
دلیل #۱: کنتراست بالا در تصاویر سیاه و سفید خوب عمل می کند

چرا یک تصویر که در وسط روز گرفته شده در حالت رنگی وحشتناک به نظر می رسد، اما در حالت سیاه و سفید خیلی خوب است؟ یک دلیل آن این است که کنتراست بالا (تضاد بین روشنایی و تاریکی) در تصاویر سیاه و سفید خیلی خوب عمل می کند. اینطور نیست که بگوییم محدوده دینامیکی آنها متفاوت است، بلکه این تصاویر زمانی که کنتراست بالایی داشته باشند خوب به نظر می رسند. در واقع، تصاویر سیاه و سفید به کنتراست بالا نیاز دارند. از طرف دیگر، تصاویر رنگی همیشه با کنتراست های قوی خوب عمل نمی کنند. بنابراین عکاسی در میان روز – با تمام نواحی روشن و سایه های تاریک که کنتراست بالایی ایجاد می کنند – می تواند به عنوان یک عکس سیاه و سفید واقعا خوب عمل کند.
[عکاسی سیاه و سفید]
دلیل #۲: پردازش بیشتر

دلیل دیگر این که چرا عکس های سیاه و سفید گرفته شده در وسط روز هنوز هم می توانند عالی باشند این است که به نظر می رسد پردازش بر روی آنها بهتر از عکس های رنگی عمل می کند. به عبارت دیگر، شما می توانید یک عکس سیاه و سفید را بیشتر پردازش کنید. این مسئله در قدیم در اتاق تاریک درست بود و امروزه با ابزارهای دیجیتال نیز صدق می کند.

چرا اینطور است؟ من فکر می کنم علت آن این است که عکس های سیاه و سفید خودشان غیر طبیعی هستند؛ واضح است که جهان سیاه و سفید نیست. هنگامی که شما به یک عکس سیاه و سفید نگاه می کنید، ذهن شما می داند که این نمایش دقیقی از واقعیت نیست. اگر پردازش کمی بیشتر باشد، ذهن شما راحت تر آن را می پذیرد.

اینطور نیست که بگوییم پردازش بیش از حد و افراطی در عکس های سیاه و سفید وجود ندارد، چرا ممکن است. اما عکس های سیاه و سفید انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهند.
[عکاسی سیاه و سفید]
دلیلی برای HDR؟

شاید به همین دلیل، عکاسی سیاه و سفید زمینه ای است که در آن HDR هنوز هم می تواند یک تکنیک واقعا مفید باشد. این روزها بحث زیادی در مورد پایان دوران HDR و کلیشه ای شدن آن مطرح است. به طور حتم، تقریبا هیچ کس در عکاسی ظاهر HDR را دوست ندارد (به طرز عجیبی، ۱۰۰% از غیر عکاسان این ظاهر را دوست دارند). علاوه بر این، امروزه ابزارهای عالی زیادی برای مقابله با مشکلات محدوده دینامیکی بدون متوسل شدن به HDR وجود دارد. با این وجود، عکاسی سیاه و سفید زمینه ای است که در آن HDR هنوز هم بسیار مفید است. از آنجا که هیچ رنگی وجود ندارد، بخشی از ماهیت سورئال HDR حذف می شود. علاوه بر این، همان پدیده ذکر شده در بالا در مورد امکان پردازش بیشتر در سیاه و سفید اینجا نیز صدق می کند.
[عکاسی سیاه و سفید]
استفاده از فیلتر ND

یک راه دیگر برای بهبود عکس های سیاه و سفید گرفته شده در میان روز، استفاده از فیلتر کاهنده نور (ND) با قدرت ۱۰-stop و نوردهی طولانی می باشد. اگر در تصویر ابر وجود داشته باشد، این کار به آنها حس حرکت می دهد. اگر در تصویر آب وجود داشته باشد، آن را نرم می کند. می توانید یک نمونه از آن را در تصویر بالای این مقاله ببینید، که هم ابر و هم آب دارد. البته، این کار را می توانید برای تصاویر رنگی نیز انجام دهید، اما به نظر می رسد که برای تصاویر سیاه و سفید بهتر جواب می دهد.

نتیجه گیری

من هنوز هم معتقدم که اولین کاری که می توانید برای بهبود عکس های خود انجام دهید، عکاسی در هنگام طلوع و غروب آفتاب یا همان ساعات طلایی است. این کار هیچ هزینه ای ندارد، و حتی نیاز نیست برای پیشرفت های بزرگ، مهارت های خود را افزایش دهید. تنها کافی است صبح زود بیدار شوید، یا کمی بیشتر بیرون از خانه بمانید. اما برای مواقعی که این کار امکان پذیر نیست، سعی کنید برخی از عکس های خود را به سیاه و سفید تبدیل کنید. کنتراست بالا ممکن است در عکس شما خوب به نظر برسد. در هر صورت، می توانید کمی بیشتر پردازش کنید. این ممکن است یک راه آسان برای بهبود عکس های شما باشد.

نویسنده: جیم همل (Jim Hamel)

منبع:

لنزک

 

 

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:55
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

کمپانی بسیار معتبر ژاپنی ریکو از دوربین Pentax KP مجهز به سنسور ۲۴ مگاپیکسل از نوع APS-C و میزان حساسیت ISO تا ۸۱۹۲۰۰ بعنوان جانشین دوربین موفق قبلی خود به نام  Pentax K-3 II رونمایی کرد. این دوربین جدید ریکو دارای یک حسگر ۲۴ مگاپیکسلی جدید و فوق‌العاده حساس است که علاوه بر ISO باورنکردنی، به لرزشگیر داخل بدنه هم مجهز شده است. حسگر CMOS جدید دوربین پنتاکس KP، می‌تواند تا حساسیت ۸۱۹,۰۰۰ ISO عکس‌برداری کند و شاتر الکترونیکی آن توانایی ثبت عکس با سرعت ۱/۲۴۰۰۰ ثانیه را دارد (با شاتر مکانیکی امکان عکاسی با سرعت ۱/۶۰۰۰ ثانیه وجود دارد).

روی این حسگر دوربین پنتاکس KP یک لرزشگیر ۵ محوره با نام  ‘Shake Reduction II’ IBIS system قرار دارد که نخستین بار روی دوربین فول‌فریم و رده بالای K-1 نیز قرار گرفته بود. این لرزشگیر می‌تواند تا ۵ استاپ، لرزش حاصل از دست را در هنگام عکاسی در سرعت‌های شاتر پایین جبران کند. همانند دیگر دوربین‌های پنتاکس، دوربین Pentax KP هم از تکنولوژی‌های پیشرفته و اختصاصی پنتاکس مانند Pixel Shift Resolution و AA Filter Simulation بهره‌مند شده است. ضمنا پنتاکس KP هم مانند پنتاکس K-3 II از سیستم فوکوس SAFOX 11 استفاده می‌کند که دارای ۲۷ نقطه فوکوس (۲۵ نقطه از نوع کراس یا ضربدری) است.
عکاسی کودک در آتلیه کودک
همانطور که گفتیم دوربين Pentax KP داراى يكى از بالاترين نرخهاى ISO در ميان دوربينهاى بازار با قدرتى معادل ۸۱۹,۲۰۰ مى باشد.

پیشتر گفتیم که سرعت شاتر اين دوربين در حالت الكترونيكى ۱/۲۴۰۰۰ است و شاتر مكانيكى آن سرعتى معادل ۱/۶۰۰۰ بر ثانيه دارد كه در هر ثانيه قادر به هفت بار باز و بسته شدن است.  این دوربین دارای بدنه نسبتا کوچک و جمع و جور است و همچنین باید بگوییم که علاوه بر اینکه در برابر گرد و غبار و رطوبت عایق است، می‌تواند در دمای -۱۰ درجه سانتی‌گراد هم عمل کند.پش بسیار مناسب عکاسی طبیعت است و دارای منظره‌یاب چشمی از نوع منشوری با پوشش تقریبا ۱۰۰% و بزرگنمایی x0.63 میباشد. همچنین می‌توانید از نمایشگر ۳ اینچی این دوربین با قابلیت لمسی نیز برای عکاسی با LiveView و فیلم‌برداری استفاده کنید. یک نکته طراحی جالب در بدنه این دوربین، این است که می‌توانید بسته به شرایطی که راحت هستید، دستگیره دوربین را از میان یکی از سه اندازه طراحی شده انتخاب و تعویض کنید.
نمونه تصویر ثبت شده با پنتاکس KP

این دوربین از نظر امکانات نرم‌افزاری نیز بسیار پیشرفته است. امکان سفارشی کردن وضعیت های مختلف عکس‌برداری خودکار با ترکیب حساسیت بالای دوربین با سرعت شاتر و دیافراگم، وضعیت Star Tracking برای عکاسی از ستارگان و کنترل WiFi فلاش‌های پنتاکس، از امکانات پیشرفته پنتاکس KP هستند.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ساعت 23:14
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

آیا دوربین های دیجیتال برای فیلمبرداری مناسب است؟
آیا کیفیت دوربین های دیجیتال برای فیلمبرداری قابل رقابت با دوربین های حرفه ای هستند؟
بهترین دوربین های دیجیتال برای فیلمبرداری در حال حاضر کدام اند؟
شاید این پرسش ها در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد. ما همگی به خوبی میدانیم که دوربین های عکاسی دیجیتال در مرحله نخست برای عکاسی خلق شده اند. و البته عملکرد ضبط تصاویر ویدئویی توسط دوربین‌های عکاسی، ممکن است یکی از مواردی باشد که زیاد با آن سر و کار نداشته‌ اید. دوربین‌های DSLR به صورت اختصاصی برای فیلمبرداری ساخته نشده‌اند ولیشاید دوست داشته باشید بدانید که تعدادی از فیلم‌های سینمایی با بودجه گزاف، مانند انتقام جویان (The Avengers)، دارای سکانس‌هایی هستند که توسط دوربین‌های DSLR فیلمبرداری شده‌اند؟!

با توزیع دوربین‌های DSLR که توانایی تصویر برداری نیز داشتند، فیلم‌سازی آماتور و مستقل برای در بیشتر مواقع دچار تغییر شد. این دوربین‌ها به‌واسطه‌ی بهره برداری از سنسورهای بزرگ فول‌فریم و APS-C قادر اند عمق میدان‌های کمی را معرفی کنند و ظاهری سینمایی به فیلم‌ها ببخشند.

به علاوه از طرف دیگر سنسورهای بزرگ این‌گونه دوربین‌ها کیفیت خوب در نور کم و گستره‌ی دینامیکی نیاز فیلم‌سازی را در دست مصرف کنندگان می‌گذارند. همین مزایا باعث شده‌اند که این دوربین‌ها کم‌کم کارکرد خود را به اشتراک فیلم‌سازان باز کنند و در مواردی حتی در فیلم‌های سینمایی نیز مورد بهره برداری قرار گیرند.

ما هم پیشتر چند نمونه از دوربین‌های DSLR و بدون‌آینه‌ی خوب تصویر برداری را در گروه‌های هزینه ای مختلف معرفی کرده‌ایم. این دوربین‌ها به ترتیب مخصوصی چیده نشده‌اند، حتی همه‌ی آن‌ها دوربین‌هایی هستند که در گروه هزینه ای خود، از بهترین‌ها برای تصویر برداری شمرده می‌شوند.

دوربین عکاسی کانن EOS 5D Mark IV

 

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۳۰٫۴ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۶۱ نقطه‌ای با ۴۱ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی لمسی با رزولوشن ۱،۶۲۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۷ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۴K | ورودی میکروفن و خروجی هدفون

نکات مثبت:

    عملکرد محشر فوکوس Dual Pixel
    ساختار مستحکم و باکیفیت
    صفحه‌نمایش لمسی

نکات منفی:

    در حالت ۴K حاوی فاکتور کراپ ۶۴x است
    تصویر برداری با فرمت MJpeg توانایی‌های ادیت و ذخیره را محدود می‌کند

سری دوربین‌های ۵D کانن حاوی سابقه‌ای درخشان هستند و اولین نمونه ۵D موفق شد عکاسی فول‌فریم را در دست توده‌ی مردم قرار دهد. Mark II نیز اولین دوربین DSLR با توانایی تصویر برداری Full HD بود و Mark III در بین عکاسان و فیلم‌سازان مکان بسیار ویژه‌ای داشت. ۵D Mark IV نیز ورژن‌ای بهبودیافته و بهینه از تمامی نمونه‌های قبلی به‌حساب می‌آید. این دوربین توانایی دارد با رزولوشن ۴K و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه تصویر برداری کند و سیستم فوکوس Dual Pixel لحظه تصویر برداری عملکردی بی‌رقیب را معرفی می‌کند. این سیستم فوکوس به‌قدری خوب است که کانن آن را در سری دوربین‌های سینمایی EOS C نیز مورد بهره برداری قرار داده است.

متأسفانه در حالت ۴K این دوربین از قسمت مرکزی سنسور استفاده می‌کند و حاوی ضریب کراپ ۱٫۶۴x است. این مسئله باعث میگردد کمی از گستره‌ی تصویر کاسته شود و کمی نیز به عمق میدان اضافه شود. به علاوه از طرف دیگر فرمت MJpeg استفاده‌شده در این دوربین سنگین است و ادیت آن نیز سخت است، هرچند که کیفیت بسیار بالایی را معرفی می‌کند.

دوربین عکاسی سونی a7S II

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۱۲٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: تشخیص کنتراست ۱۶۹ نقطه‌ای | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی مفصلی با رزولوشن ۱،۲۲۸،۸۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۴K | ورودی میکروفن و خروجی هدفون

نکات مثبت:

    عملکرد محشر سنسور در نور کم
    لرزشگیر ۵ محوره
    صفحه‌نمایش مفصلی

نکات منفی:

    سیستم فوکوس تشخیص کنتراست می‌تواند در مواردی کند باشد
    نبود صفحه‌نمایش لمسی
    عمر باتری کم

a7S II همان سنسور فوق حساس ۱۲٫۲ مگاپیکسلی فول‌فریم a7S را در نسل دوم دوربین‌های a7 سونی قرار داده است و به آن لرزشگیر ۵ محوره و ضبط ۴K داخلی را اضافه کرده است. این دوربین همراه با a7 II و a7R II قرار می‌گیرد و برای عکاسی در نور کم و تصویر برداری ایدئال است.

سیستم فوکوس این دوربین از نوع تشخیص کنتراست است و در فضاهای تاریک عملکردی کند و غیرقابل‌اعتماد دارد. از این لحاظ a7R II به‌مراتب خوب است، با این وجود a7S II مانند a7S معلومات را از تمام سطح سنسور می‌خواند و تصاویری به‌مراتب شارپ‌تر از a7R II را ثبت می‌کند. به علاوه از طرف دیگر پیکسل‌های بزرگ‌تر و خواندن معلومات از کل سنسور نویز را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده‌اند. در حقیقت اگر در جستجوی اجرای مناسب تری در نور کم هستید تنها در دوربین‌های سینمایی آن را خواهید یافت.

وجود تنظیمات شخصی S-log نیز برای سود‌گیری از گستره‌ی دینامیکی ممتازی این سنسور مقرر کرده شده است و برای فیلم‌سازی بسیار کاربردی است.

دوربین عکاسی کانن EOS 80D

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: تشخیص فاز ۴۵ نقطه‌ای و سیستم Dual Pixel | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۷ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰/۶۰P | ورودی میکروفن و خروجی هدفون

نکات مثبت:

    کیفیت عکاسی خوب و گستره‌ی دینامیکی بهبودیافته
    فوکوس دقیق و سریع در عکس برداری و Live view
نکات منفی:
    نبود عده ای از قابلیت ها خوب فیلم‌سازی
    محدودیت حداکثر رزولوشن تصویر برداری به ۱۰۸۰P

عکاسی کودک در آتلیه کودک

۸۰D تازه ترین دوربین از سری سطح متوسط پرطرفدار کانن است و سنسور آن به‌طور وسیعی تحت بهینه‌سازی قرار گرفته است تا گستره‌ی دینامیکی بیشتری را معرفی کند. سیستم فوکوس Dual Pixel نیز در این دوربین وظیفه‌ی فوکوس در عکس برداری و Live view را بر عهده دارد. عملکرد این سیستم فوکوس فوق‌العاده است و به‌خوبی با لنزهای سری STM کانن سازگار شده است. تنوع این‌گونه لنزها نیز در طول چند سال قبلی به‌خوبی گسترش یافته است و انتخاب‌های فراوانی را در دست مصرف کنندگان می‌گذارد.

۸۰D به علاوه از طرف دیگر به جک هدفون و میکروفن نیز تجهیز شده است که برای فیلم‌سازی خوب است، با این وجود متأسفانه خبری از focus peaking، Zebra و تصویر برداری ۴K نیست. هزینه خوب، جک میکروفن و هدفون، کیفیت عکاسی و تصویر برداری خوب، صفحه‌نمایش مفصلی لمسی و سیستم فوکوس Dual Pixel این دوربین را مبدل به انتخابی خوب برای علاقه‌مندان به عکاسی و فیلم‌سازی کرده‌اند.

دوربین عکاسی کانن EOS 70D

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۰ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: تشخیص فاز ۱۹ نقطه‌ای و Dual Pixel | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۷ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | ورودی میکروفن

نکات مثبت:

    کیفیت قابل‌قبول عکاسی و تصویر برداری
    صفحه‌نمایش لمسی
    سیستم فوکوس Dual Pixel

نکات منفی:

    گستره‌ی دینامیکی محدود
    نبود عده ای از قابلیت ها خوب فیلم‌سازی

۷۰D اولین نمونه از دوربین‌های کانن بود که از سیستم فوکوس Dual Pixel سود می‌گرفت و به طرز وسیعی به وسیله فیلم‌سازان آماتور و مستندسازان مورد بهره برداری قرار گرفت. کیفیت عکاسی و تصویر برداری این دوربین بهترین نیستند، با این وجود بازهم بسیار خوب به‌حساب می‌آیند.

از مزایای بهره برداری از این دوربین این است که کانن گستره‌ی بسیار وسیعی از لنزها را معرفی می‌کند و می‌توان از آن‌ها در کاربری‌های مختلف سود گرفت. این دوربین به جک میکروفن نیز تجهیز است با این وجود توانایی اتصال هدفون را ندارد. خبری هم از focus peaking و zebra در آن نیست. با این وجود با استناد به قدیمی بودن این دوربین توانایی تصویر برداری ۴K نیز ندارد.

سیستم فوکوس Dual Pixel و صفحه‌نمایش لمسی مفصلی این دوربین بهمراه تنوع لنز زیاد کانن این دوربین را به انتخاب مناسبی برای فیلم‌سازان مبدل کرده‌اند.

دوربین عکاسی کانن EOS 750D

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۱۹ نقطه‌ای با ۱۹ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | ورودی میکروفن

نکات مثبت:

    کیفیت قابل‌قبول عکاسی و تصویر برداری
    صفحه‌نمایش لمسی

نکات منفی:

    گستره‌ی دینامیکی محدود
    کنترل‌های محدود بر روی بدنه

این دوربین سطح مبتدی کانن، با هزینه کم توانایی‌های قابل‌قبولی را برای عکاسی و تصویر برداری در دست علاقه‌مندان قرار می‌دهد. سنسور APS-C در این دوربین حاوی رزولوشن ۲۴٫۲ مگاپیکسل است و می‌تواند با رزولوشن ۱۰۸۰P و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه تصویر برداری کند.

درحالی‌که بر روی کاغذ این اعداد چندان جلب توجه نمی‌کنند، ۷۵۰D می‌تواند در دست یک فیلم‌ساز ماهر فیلم‌های بسیار خوبی بگیرد. کیفیت فیلم‌های ۱۰۸۰P در سطح مناسبی هستند و سیستم فوکوس هیبریدی آن به‌مراتب بهتر از سیستم‌های تشخیص کنتراست عده ای از رقبا رفتار می‌کند، هرچند که به‌خوبی Dual Pixel نیست. به علاوه از طرف دیگر میتوانید برای گسترش گستره‌ی دینامیکی از حالت HDR در عکس برداری استفاده کنید.

بالاخره اگر می‌خواهید با هزینه‌ی کمی وارد جهان تصویر برداری شوید، ۷۵۰D کیفیت قابل‌قبول را همراه با سیستم فوکوس خوب و صفحه‌نمایش مفصلی در اختیارتان خواهد گذاشت.

دوربین عکاسی نیکون D3300

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۱۱ نقطه‌ای با ۱ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی با رزولوشن ۹۲۱،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | ورودی میکروفن

نکات مثبت:

    عملکرد بسیار خوب در نور کم
    تصویر برداری باکیفیت بالا و گستره‌ی دینامیکی وسیع

نکات منفی:

    صفحه‌نمایش ثابت غیرلمسی
    امکان دارد برای عده ای دست‌ها فراوانی کوچک باشد

اگر در جستجوی یک انتخاب ارزان‌هزینه با کیفیت عکاسی و تصویر برداری خوب هستید باید سر وقت D3300 یا نمونه تازه تر D3400 بروید. سنسور APS-C در این دوربین با رزولوشن ۲۴٫۲ مگاپیکسل، گستره‌ی دینامیکی محشر و نویز بسیار کمی را در دست مصرف کنندگان می‌گذارد.

کیفیت ویدیوهای این دوربین نیز بسیار خوب است و می‌تواند با رزولوشن ۱۰۸۰P و حداکثر سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه تصویر برداری کند. سیستم فوکوس این دوربین در Live view و تصویر برداری عملکرد چندان مناسبی ندارد، با این وجود در چنین گروه هزینه ای، دوربینی با کیفیت تصویر برداری شبیه به و فوکوس بهتر برای تصویر برداری پیدا نخواهید کرد.

این دوربین توانایی اتصال میکروفن را نیز دارد که برای فیلم‌سازی از ضروریات است. با این وجود خبری از Focus Peaking و Zebra هم نیست.

اگر در جستجوی یک دوربین ارزان با کیفیت تصویر برداری و عکاسی بسیار خوب هستید و میتوانید با سیستم فوکوس ابتدایی آن کنار بیایید، D3300 و D3400 انتخاب‌های بینهایت خوبی هستند.

دوربین عکاسی پاناسونیک DMC-GH4

سنسور: MFT | رزولوشن: ۱۶ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: تشخیص کنتراست ۴۹ نقطه‌ای | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۳۶،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۱۲ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۴K | ورودی میکروفن و خروجی هدفون

نکات مثبت:

    کیفیت تصویر برداری و عکاسی محشر
    ساختار منیزیومی مستحکم
    صفحه‌نمایش مفصلی لمسی

نکات منفی:

    فوکوس پیوسته و تعقیب سوژه از بهترین‌ها فاصله دارد
    اتصال وای‌فای پیچیده و غیرمطمئن

دوربین عکاسی پاناسونیک DMC-GH4  کیفیت محشر تصویر برداری و قابلیت ها خوب را در بدنه‌ای نسبتاً کوچک و با هزینه خوب براحتی معرفی می‌کند. این دوربین از یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی Micro Four Third استفاده می‌کند و می‌تواند با رزولوشن ۴K و سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه تصویر برداری کند. به علاوه از طرف دیگر می‌تواند با رزولوشن ۱۰۸۰P و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه نیز تصویر برداری کند.

پاناسونیک کار فراوانی را بر روی ارگونومی این دوربین انجام داده است و به‌واسطه‌ی منظر‌یاب دیجیتال و صفحه‌نمایش مفصلی لمسی، عکاسی و تصویر برداری با آن بسیار لذت‌بخش است. سیستم فوکوس آن نیز عملکرد قابل‌قبولی دارد، با این وجود این دوربین از سیستم تشخیص کنتراست استفاده می‌کند با این وجود دقت آن در سطح قابل‌قبولی است. هرچند که قادر به رقابت با بهترین‌های تشخیص فاز نیست.

شاید لازم باشد بگوییم که جایی که پاناسونیک DMC-GH4 می‌درخشد تصویر برداری ۴K و قابلیت ها متنوع آن برای فیلم‌سازان است. این دوربین حاوی توانایی‌های focus peaking و Zebra است و میتوانید از تنظیمات شخصی V-log نیز برای به حداکثر رساندن گستره‌ی دینامیکی استفاده کنید. سیستم لرزشگیر این دوربین نیز عملکرد ممتازی دارد.

پاناسونیک DMC-GH5

سنسور: MFT | رزولوشن: ۲۰ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: تشخیص کنتراست ۲۲۵ نقطه‌ای | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۶۲۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۱۲ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: Cinema 4K | ورودی میکروفن و خروجی هدفون

نکات مثبت:

    کیفیت تصویر برداری و عکاسی محشر
    ساختار منیزیومی مستحکم
    صفحه‌نمایش مفصلی لمسی

نکات منفی:

    ابعاد بزرگ‌تر درمقایسه با GH4

پاناسونیک GH5 هنوز به‌صورت وسیعی در بازار معرفی نشده است و به اندازه‌ی کافی مورد آزمون واقع نشده است. با این وجود با استناد به توانایی‌های کم رقیب نمونه قبلی می‌توان مطمئن بود که از بهترین‌ دوربین‌ها برای تصویر برداری است. این دوربین مانند نمونه قبلی تمامی قابلیت ها نیاز یک فیلم‌ساز مانند Focus Peaking، Zebra، جک هدفون و میکروفن و تنظیمات شخصی تصویر برداری تخت را در اختیارش می‌گذارد.

به علاوه از طرف دیگر توانایی دارد با رزولوشن Cinema 4K که حاوی رزولوشن ۴۰۹۶×۲۱۶۰ است تصویر برداری کند. سیستم فوکوس آن نیز به طرز گسترده‌ای مورد بهینه‌سازی قرار گرفته است و اکنون ۲۲۵ نقطه دارد که تقریباً تمامی کادر را پوشش می‌دهند و عملکرد به‌مراتب بهتری هم دارد.

در آخر باید نتیجه گیری کرد که ویدئو رسانه‌ای بسیار جذاب محسوب میشود. و بی دلیل نیست که انسان مجذوب فیلم و تلویزیون شده است. بنابرای تولید یک فیلم با کیفیت، درست همانند عکاسی، یک هنر به شمار می‌آید و با شروع به این کار متوجه خواهید شد که علاوه بر هنر، تفریح بسیار جذابی نیز است. از دوربین عکاسی خود در این هنر فراگیر بهره لازم را ببرید.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ساعت 23:13
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

قبلا تصور میشد کیفیت تنها در دوربین های SLR یافت میشود. البته این دور از واقعیت نبود. تقریبا اختلاف کیفیت دوربین های SLR و دوربین های کامپکت معمولی بسیار زیاد بود.  با این وجود اکنون چند سالی است که دوربین‌های بدون‌آینه یا میرر لس و حتی در مواردی دوربین‌های کامپکت از نوع پیشرفته نیز کیفیتی بسیار قابل قبول و حتی بهتر از بسیاری از دوربین های SLR میدهد.

عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد


با این وجود نکته‌ی جالب این است که اگر در جستجوی ارزان‌ترین دوربین با لنز قابل تعویض و یک منظره‌یاب خوب باشید باید سر وقت انواع DSLR سطح پایین بروید. دوربین های بدون اینه ارزان قیمت کیفیت قابل قبولی ارائه نمیدهند. این یک حقیقت است. به علاوه از طرف دیگر تقریباً تمام عکاسان حرفه‌ای ورزشی، خبری و حتی حیات‌وحش بازهم از دوربین‌های DSLR حرفه‌ای استفاده می‌کنند. درست است که فاصله‌ی بین این نوع دوربین‌ها با انواع بدون‌آینه و کامپکت پیشرفته کاهش یافته است، با این وجود بازهم دوربین‌های DSLR حاوی مکان ویژه‌ای هستند و بهترین دوربین‌ها برای یادگیری عکاسی و بیشتر عکاسان حرفه‌ای به‌حساب می‌آیند.

در این مقاله قصد داریم برترین دوربین های موجود در بازار را از نگاه کیفیت بررسی کنیم . در ابتدا بگوییم که معیار و میزان  انتخاب این دوربین‌ها لزوماً بالاترین کیفیت یا بیشترین مگاپیکسل یا قابلیت ها و ویژگیهای خاص آنها نبوده است، حتی ترکیبی از توانایی‌های تصویر برداری و عکاسی، تست کاربری، تنوع لنزها و هزینه را برای تعیین آن‌ها مقرر کرده‌ایم؛ از اینرو نسبت کیفیت و قابلیت ها به هزینه حاوی اهمیت زیادی است و لزوماً باکیفیت‌ترین و گران‌ترین دوربین‌ها در این لیست جای نگرفته‌اند.

به علاوه از طرف دیگر دوربین‌های ۱D X Mark II و D5 از کانن و نیکون را که در سطح دوربین های فوق حرفه ای قرار دارند را در لیست قرار نداده‌ایم، از آنجاییکه در مکان ویژه‌ای قرار می‌گیرند و به هیچ وجه مناسب این لیست تقریبا ساده نیستند.

    دوربین کانن EOS 5D Mark IV

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۳۰٫۴ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۶۱ نقطه‌ای با ۴۱ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی لمسی با رزولوشن ۱،۶۲۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۷ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۴K | سطح کاربری: حرفه‌ای

خصوصیات مثبت:

    عملکرد محشر
    سیستم فوکوس پیشرفته

ویژگیهای منفی:

    هزینه بالا
    آپشن‌های محدود برای تصویر برداری ۴K

ما همگی میدانیم که سری دوربین‌های ۵D کانن حاوی سابقه‌ای بسیار درخشان هستند و اولین نمونه ۵D موفق شد عکاسی فول‌فریم را در دست توده‌ی مردم قرار دهد. Mark II نیز اولین دوربین DSLR با توانایی تصویر برداری Full HD بود و Mark III در بین عکاسان و فیلم‌سازان مکان بسیار ویژه‌ای داشت. ۵D Mark IV نیز ورژن‌ای بهبودیافته و بهینه از تمامی نمونه‌های قبلی به‌حساب می‌آید. سنسور آن عکس‌هایی بسیار شارپ تولید می‌کند و سیستم فوکوس ۶۱ نقطه‌ای آن نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. می‌توان گفت ۵D Mark IV یکی از بهترین دوربین‌هایی است که تا اینجای کار ساخته شده است.

    نیکون D810

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۳۶٫۳ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۵۱ نقطه‌ای با ۱۵ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی با رزولوشن ۱،۲۲۹،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: حرفه‌ای

نکات مثبت:

    ارگونومی و کیفیت عکس محشر
    هزینه خوب برای یک دوربین حرفه‌ای

نکات منفی:

    توانایی‌های تصویر برداری محدود و قدیمی
    سرعت عکاسی پیاپی متوسط

در اینجا باید این نکته را بگوییم که ممکن است D810 درمقایسه با دیگر رقبا تا حدودی قدیمی شده باشد، با این وجود بازهم رقیبی توانمند و با کیفیت به‌حساب می‌آید. بدنه‌ی آن مانند یک تانک ساخته شده است و ارگونومی بسیار خوبی هم دارد. هزینه آن هم درمقایسه با رقبایی مانند ۵D Mark IV بسیار به‌صرفه است. D810 هم مشترک به D800E فاقد فیلتر AA است تا حداکثر رزولوشن و شارپنس ممکن را معرفی کند.

درست است که دوربین‌هایی مانند کانن ۵DS و سونی a7R II حاوی رزولوشن بیشتری هستند، با این وجود بازهم میزان جزئیات عکس‌های D810 فوق‌العاده به‌حساب می‌آید. اگر در جستجوی عکاسی ورزشی هستید دوربین‌هایی مانند D500 و D5 فوکوس و عکاسی پیاپی سریع‌تری را معرفی می‌کنند، با این وجود ازلحاظ کیفیت تصویر این دوربین در گروه هزینه ای خودش بی‌رقیب است.

    کانن EOS 5DS

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۵۰٫۶ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۶۱ نقطه‌ای با ۴۱ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: حرفه‌ای

نکات مثبت:

    توزیع جزئیات خارق‌العاده
    هزینه خوب برای یک دوربین حرفه‌ای

نکات منفی:

    ایجاد فایل‌های بسیار سنگین
    تنها بهترین لنزها را می‌توان برای آن استفاده کرد

کانن بازهم شاهکار دیگری را معرفی کرده است. رزولوشن ۵۰٫۶ مگاپیکسلی ۵DS بالاترین در بین دوربین‌های فول‌فریم به‌حساب می‌آید. کیفیت عکاسی این دوربین محشر است و میزان جزئیات عکس‌هایش خارق‌العاده هستند. حتی نویز آن نیز قابل‌قبول است و گستره‌ی دینامیکی مناسبی هم دارد. ۵DS اکنون معیار کیفیت عکس در بین دوربین‌های فول فریم به‌حساب می‌آید، هرچند که بی‌عیب هم نیست. در این دوربین خبری از وای‌فای نیست و توانایی تصویر برداری ۴K هم ندارد. به علاوه از طرف دیگر ذخیره و پردازش‌ عکس‌های آن نیازمند حافظه‌های بزرگ و سریع و رایانه های توانمند است.

    نیکون D500

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۰٫۹ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۱۵۳ نقطه‌ای با ۹۹ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۲،۳۵۹،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۱۰ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۴K | سطح کاربری: حرفه‌ای

نکات مثبت:

    سیستم فوکوس فوق‌العاده‌ی ۱۵۳ نقطه‌ای
    بدنه‌ی فلزی مقاوم

نکات منفی:

    رزولوشن نسبتاً پایین
    توانایی‌های محدود تصویر برداری

نیکون هیچ گاه عرصه را برای کانن خالی نگذاشته است. این کمپانی در تولید دوربین D500 از توانایی‌های دوربین پرچم‌دار و بالارده خود، D5 استفاده کرد و آن‌ها را در بدنه‌ای کوچک‌تر با سنسور متوسط APS-C جای داد. سنسور استفاده شده در این دوربین تنها ۲۰٫۹ مگاپیکسل رزولوشن دارد که از D7200 کمتر است، با این وجود همین مسئله باعث شده است که بتواند با سرعت ۱۰ فریم بر ثانیه عکاسی کند. در همین حال سیستم فوکوس ۱۵۳ نقطه‌ای آن ممکن است بهترین سیستم فوکوس حال حاضر باشد. D500 یک دوربین همه‌کاره‌ی بسیار خوب است که به‌صورت ویژ‌ه‌ای در عکاسی ورزشی و حیات‌وحش می‌درخشد.

    کانن EOS 7D Mark II

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۰٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۶۵ نقطه‌ای با ۶۵ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۱۰ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: حرفه‌ای

نکات مثبت:

    ساختار مقاوم و مستحکم
    سیستم فوکوس ترکیبی و عکاس پیاپی ۱۰ فریم بر ثانیه

نکات منفی:

    هزینه بالا برای یک دوربین APS-C
    رزولوشن پایین سنسور

کانن اینبار از نیکون الگو برداشته و درست مانند D500، کانن ۷D Mark II نیز قابلیت ها برادر بزرگ‌ترش ۱D X را در ابعادی کوچک‌تر با سنسور APS-C قرار داده است. این دوربین توانایی دارد با سرعت ۱۰ فریم بر ثانیه عکاسی کند و سیستم فوکوس بسیار پیشرفته‌ای هم دارد. با بهره برداری از این دوربین می‌توانید با هزینه ای کم‌تر مانند حرفه‌ای‌ها از وقایع ورزشی و حیات‌وحش عکاسی کنید.

با این وجود این دوربین تنها در عکاسی سرعتی خوب نیست، حتی یک همه‌فن‌حریف خوب نیز به‌حساب می‌آید. بدنه‌ی آلیاژی آن فوق‌العاده مستحکم است و در مقابل عواملی مانند باران و گردوغبار مقاومت می‌کند. به علاوه از طرف دیگر سنسور آن به سیستم فوکوس Dual Pixel تجهیز شده که برای تصویر برداری ایدئال است.

    نیکون D7200

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۵۱ نقطه‌ای با ۱۵ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی با رزولوشن ۱،۲۲۹،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۶ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: متوسط

نکات مثبت:

    سنسور ۲۴ مگاپیکسلی بسیار باکیفیت
    سیستم فوکوس توانمند ۵۱ نقطه‌ای

نکات منفی:

    توانایی‌های تصویر برداری محدود
    سرعت متوسط در عکاسی پیاپی

دوربین نیکون D7200 با سنسور APS-C که از D500 ارزان‌تر است، نمی‌تواند توانایی‌های حرفه‌ای مشترک آن را به طور کامل نشان دهد، با این وجود رزولوشن تقریبا بیشتری دارد. نیکون در D7200 از سنسور ۲۴ مگاپیکسلی APS-C بدون فیلتر AA استفاده کرده است که شارپ‌ترین عکس ها را در بین دوربین‌های APS-C معرفی می‌کند.

D7200 نمی‌تواند از نظر سرعت و کیفیت تولید با D500 رقابت کند، با این وجود بازهم می‌تواند با سرعت ۶ فریم بر ثانیه به‌صورت پیاپی عکاسی کند و بافر آن برای ۲۷ عکس RAW یا ۱۰۰ عکس Jpeg کافی است. سیستم فوکوس ۵۱ نقطه‌ای آن نیز از دوربین‌های حرفه‌ای نیکون قرض گرفته شده است.

    نیکون D750

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۲۴٫۳ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۵۱ نقطه‌ای با ۱۵ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی مفصلی رزولوشن ۱،۲۲۹،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۶٫۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: متوسط

نکات مثبت:

    سنسور ۲۴ مگاپیکسلی فول‌فریم
    صفحه‌نمایش مفصلی

نکات منفی:

    توانایی‌های تصویر برداری محدود
    کیفیت و رزولوشن پایین‌تر درمقایسه با D810

ممکن است شما از توانایی‌ها و ظواهر دوربین  D810 خوشتان می‌آید با این وجود قدرت تهیه آن را ندارید؟ D750 با سنسور فول‌فریم ۲۴ مگاپیکسلی برای شما ساخته شده است. درست است که رزولوشن D810 را ندارد، با این وجود بازهم کیفیت بسیار خوبی را معرفی می‌کند و در ایزوهای بالا به‌خوبی می‌درخشد. کمی هم انعطاف‌پذیرتر از D810 است، از آنجاییکه سرعت عکاسی پیاپی ۶٫۵ فریم بر ثانیه‌ی آن کمی سریع‌تر است و صفحه‌نمایش آن از نوع مفصلی است. این در حالی است که سیستم فوکوس آن دقیقاً با D810 یکسان است.

    دوربین نیکون D3300

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۱۱ نقطه‌ای با ۱ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی با رزولوشن ۹۲۱،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: مبتدی

نکات مثبت:

    سنسور ۲۴ مگاپیکسلی محشر
    نسبت فوق‌العاده‌ی کیفیت به هزینه

نکات منفی:

    کنترل‌های ابتدایی و محدود
    امکان دارد برای عده ای دست‌ها زیادی کوچک باشد

کم کم داریم به انتهای این لیست میرسیم . در نقطه‌ی مقابل انتخاب‌های اول ما، دوربین جالب D3300 قرار دارد که یک دوربین کوچک و فوق‌العاده ارزان است. درعین‌حال یکی از شارپ‌ترین و باکیفیت‌ترین سنسورهای APS-C جهان را دارد و ممکن است درمقایسه با هزینه یکی از بهترین دوربین‌ها نیز به‌حساب آید. سنسور آن با دوربین‌هایی مانند D7200 یکسان است و به دلیل نبود فیلتر AA توانایی دارد تصاویری فوق‌العاده شارپ را تولید کند.

حقیقت این است که درست است که کنترل‌های روی بدنه‌ی آن ابتدایی هستند و برای مبتدی‌ها دیزاین شده‌اند، با این وجود در دست یک حرفه‌ای می‌تواند عکس‌هایی در حد دوربین‌های چندین برابر گران‌تر را ثبت کند.

    کانن EOS 750D

سنسور: APS-C | رزولوشن: ۲۴٫۲ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۱۹ نقطه‌ای با ۱۹ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳ اینچی لمسی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۴۰،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: مبتدی/متوسط

نکات مثبت:

    توانایی‌های متنوع
    کاربری راحت

نکات منفی:

    سیستم فوکوس کند
    سیستم منوی قدیمی

ممکن است دوست داشته باشید کمی به قیمت کالا بیافزایید. اگر کمی از هزینه D3300 بالاتر بروید، می‌توانید قابلیت ها به‌مراتب بیشتری را دریافت کنید. سنسور ۲۴٫۲ مگاپیکسلی ۷۵۰D کیفیت بسیار خوب و عملکردی قابل‌توجه را در نور کم معرفی می‌کند. به علاوه از طرف دیگر سیستم فوکوس و نورسنجی آن نیز درمقایسه با نمونه ۷۰۰D دستخوش تفاوت و افزایش شده است و توانایی‌های وای‌فای و NFC نیز به آن اضافه شده‌اند.

به علاوه از طرف دیگر مانند نمونه‌های قبلی حاوی صفحه‌نمایش مفصلی لمسی است که عکاسی و تصویر برداری با آن را بسیار لذت‌بخش کرده است.

    پنتاکس K-1

سنسور: فول‌فریم | رزولوشن: ۳۶ مگاپیکسل | فوکوس خودکار: ۳۳ نقطه‌ای با ۲۵ نقطه‌ی صلیبی | صفحه‌نمایش: ۳٫۲ اینچی مفصلی با رزولوشن ۱،۰۳۷،۰۰۰ پیکسل | عکاسی پیاپی: ۴٫۴ فریم بر ثانیه | تصویر برداری: ۱۰۸۰P | سطح کاربری: متوسط/حرفه‌ای

نکات مثبت:

    توانایی‌های قابل‌توجه
    هزینه خوب

نکات منفی:

    سیستم فوکوس کند
    سیستم منوی قدیمی

پنتاکس K-1 ساختار مستحکم و مقاوم همراه با سنسور فول‌فریم را در هزینه ای خوب برای علاقه مندان به عکاسی معرفی کرده است. با این وجود باید بگوییم که  ارزان نیست، با این وجود در مقایسه با نیکون D810، کانن ۵D Mark IV و سونی a7R II هزینه خوب‌تری دارد. سیستم Pixel Shift که در این دوربین استفاده شده نیز بسیار هوشمند است و می‌‌تواند درحالی‌که دوربین را روی دست نگه داشته‌اید ۴ عکس مختلف را با هم ترکیب کند.

این دوربین مانند ۵D Mark IV یک همه‌فن‌حریف نیست، حتی بیشتر برای عکاسی از مناظر، طبیعت بی‌جان، پرتره یا هر توجه‌ی دیگری که لازم به فوکوس سریع ندارد خوب است. در چنین سناریوهایی سیستم Pixel Shift و سنسور ۳۶ مگاپیکسلی آن به‌خوبی می‌درخشند.

منبع:

عکاسی

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ساعت 23:12
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

امروز ما در این مقاله لیستی از برترین دوربین های DSLR را بررسی میکنیم تا بهترین آنها را با شما در سایت عکاسی انتخاب کنیم. با ما همراه باشید.

۶ دوربینهایی که کاندیدای مقایسه امروز ما هستند در لیست زیر مشخص شدند :

 

    ۱- Canon EOS 5D Mark III، قیمت تقریبی $۲,۵۰۰

    ۲- Canon EOS 1D X، قیمت تقریبی $۶,۰۰۰

    ۳- Nikon D810، قیمت تقریبی $۳,۰۰۰

    ۴- Nikon D4S، قیمت تقریبی $۶,۰۰۰

    ۵- Pentax 645Z، قیمت تقریبی $۸,۵۰۰

    ۶- Sony Alpha 7R، قیمت تقریبی $۲,۱۰۰

 

چه عکاسی برای شما یک تفریح باشد و چه منبع درآمدتان و یا هر دو، می تواند به شدت پرهزینه باشد. پس بهتر است که تجهیزاتتان را عاقلانه انتخاب کنید. انتخاب بهترین دوربین لزوما به معنای خرید گرانترین دوربین بازار نیست.
عکاسی بارداری در آتلیه بارداری
بسته به اینکه زمینه کاری شما کدامیک از حوزه های پرتره، ورزشی، منظره، سفر، ماکرو و… باشد، یکی از دوربین ها برای شما مناسب تر است.

اندازه و وزن بدنه به همراه چند لنز نیز می تواند مساله باشد؛ به ویژه اگر اکثر زمان عکاسیتان را خارج از استودیو صرف می کنید.

در هر حوزه ای از عکاسی که فعالیت می کنید، جنبه حیاتی دوربین، کیفیت عکس آن است که باید عالی، قابل پیش بینی و تکرارپذیر باشد. جهت داشتن کیفیت عکس مناسب، فاکتورهایی مانند فوکوس خودکار، نورسنجی و تراز سفیدی باید با پیوستگی و قابلیت اطمینان بالا عمل کنند. همچنین دسترسی به تنظیمات دستی لازم است که سریع و ساده باشد.

همه دوربین هایی که در این مقایسه آورده ایم فول فریم هستند (معادل فریم فیلم ۳۵ میلیمتری) به جز دوربین Pentax 645Z که یک سنسور ۳۳×۴۴ میلیمتر فرمت متوسط بزرگتر دارد.

همچنین دوربین Sony A7R با بقیه اندکی تفاوت دارد. چرا که برخلاف دوربین های DSLR دیگر، کوچکتر، بدون آینه و ویزور نوری است. بهتر است نگاهی دقیق تر به جزئیات این دوربین ها بیاندازیم.
Canon EOS 5D Mark III

دوربین Canon EOS 5D Mark III حدود سه سال است که عرضه شده است اما همچنان دارای ویژگی هایی است که آن را جز کاندیداهای بهترین دوربین عکاسی کرده است.

یکی از دلایل این امر، تغییرات بسیار زیاد این دوربین نسبت به نسخه قبلی خود یعنی Mk II بوده است که این تغییرات شامل پیشرفت های مهم در زمینه پردازش تصویر، فوکوس خودکار و نورسنجی می شود. همچنین بیشینه بازه حساسیتی آن از ۶۴۰۰ به ۲۵۶۰۰ افزایش یافته است که این مقدار در حالت تعمیم یافته ۱۰۲۴۰۰ است.

بیشینه سرعت عکاسی متوالی از ۳٫۹ به ۶ فریم در ثانیه افزایش یافته است که از رقیب خود Nikon D810 (با ۵ فریم بر ثانیه) پیشی گرفته است.

برخلاف جذابیت های بسیار، مانند ۶۱ نقطه فوکوس خودکار که با همتای خود ۱DX برابری می کند، با اعلام زمان رونمایی دوربین های جدید ۵DS و ۵DSR از تب و تاب آن کاسته شده است.

نکته چشمگیر این دو دوربین معرفی شده که در ماه ژوئن سال آینده به بازار می آیند، تعداد پیکسل های فوق العاده ۵۰٫۶ مگاپیکسل است که با پردازشگرهای دوگانه نسل جدید DIGIC 6 پشتیبانی می شود.

با اینکه دوربین ۵D Mk III به جهت داشتن تعداد پیکسل به نسبت پایین بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است، نباید فراموش کنیم که از بسیاری از دوربین های حرفه ای هم رده مانند Canon 1DX با حسگر ۱۸٫۱ مگاپیکسلی و Nikon D4S با حسگر ۱۶٫۲ مگاپیکسلی، از این جهت برتر است.

البته این افزایش رزولوشن در حسگرهای ۵DS و ۵DSR با کاهش بازه حساسیت به ۱۰۰-۶۴۰۰ (۵۰- ۱۲۸۰۰ در حالت تعمیم یافته) و کاهش سرعت عکاسی متوالی به ۵ فریم در ثانیه همراه خواهد بود.

عملکرد

در میان دوربین های حرفه ای Canon، دوربین ۵D Mk III در عین داشتن وزن کم ۹۵۰ گرمی از کارایی بسیار مناسبی برخوردار است. فوکوس خودکار و نورسنجی کاملا دقیق و قابل اتکاست و حتی در ایزوهای بالا، کیفیت عکس بسیار عالی است.

کنترل مناسب بر روی پارامترهای عکاسی وجود دارد که به هیچ وجه گیج کننده نیستند. به طور کلی این دوربین، یک دوربین فوق العاده است که قیمت آن نیز مناسب است.

    قابلیت ها: ۴/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۵/۵

    کیفیت عکس: ۵/۵

    ارزش: ۵/۵

    مجموع: ۵/۵

Canon EOS 1D X

مانند اغلب دوربین های برتر سالهای اخیر، پرچمدار فعلی کنون یک گریپ (Grip) دارد که دکمه شاتر و دیگر دکمه های کنترلی ضروری بر روی آن نیز وجود دارند و شما را قادر می ساند تا راحت تر در حالت پرتره (عمودی) عکاسی کنید.

ازاین لحاظ این دوربین مشابه دوربین Nikon D4S است، با این تفاوت که این سیستم در دوربین ۱DX به بهترین نحو ممکن پیاده سازی شده است؛ به گونه ای که عکاسی در دو حالت عمودی و افقی یک احساس را به شما خواهد داد.

طبق معمول مجهز بودن به این ویژگی معایبی نیز در پی دارد. وزن دوربین ۱DX 1340 گرم است که حدود ۵۰ درصد از دوربین ۵D Mk III سنگین تر است.

نورسنجی و فوکوس خودکار در هر دو دوربین Canon در یک سطح است. فوکوس خودکار در هر دو دوربین ۶۱ نقطه ای است که ۴۱ نقطه از نوع cross-type و ۵ نقطه برای دقت فوق العاده از نوع cross-type دو گانه هستند.

هر دو دوربین از پردازشگر DIGIC 5+ بهره می برند، اما دوربین ۱DX دارای دو عدد از این پردازشگر است.

تعداد پیکسل های به نسبت پایین این دوربین (۱۸٫۱ مگاپیکسل) آن را قادر می سازد تا سرعت بسیار بالای عکاسی متوالی ۱۲ فریم در ثانیه داشته باشد. حتی اگر نیازی به فوکوس خودکار و نورسنجی در عکس های بعد از عکس اول نداشته باشید، این سرعت به ۱۴ فریم در ثانیه هم قابل افزایش است. دوربین D4S با اینکه تعداد پیکسل کمتری نسبت به این دوربین دارد، سرعت عکاسی متوالی آن ۱۱ فریم در ثانیه است.

این دوربین از دو شیار برای کارت حافظه برخوردار است و حافظه داخلی آن قابلیت ذخیره سازی ۳۸ عکس خام را دارد. باتری این دوربین برای گرفتن ۱۱۲۰ عکس کافیست. اما باتری نیکون بسیار سخاوتمندتر است و اجازه گرفتن ۳۰۲۰ عکس را می دهد.

عملکرد

در عین حال که به نسبت دوربین ۵D Mk III، نرخ عکاسی متوالی و خوش دستی در عکاسی در حالت پرتره بهبود یافته است، اما عملا کیفیت عکس در هر دو دوربین یکسان است.

تنها تفاوت قابل ذکر در این زمینه اینست که دوربین ۱DX در تنظیمات ایزوی بالا، نویز کمتری ایجاد می کند.

    قابلیت ها: ۵/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۵/۵

    کیفیت تصویر: ۵/۵

    ارزش: ۴/۵

    مجموع: ۵/۵ (برنده جایزه بهترین دوربین در تست ها)

Nikon D810

دوربین D800 در زمان رونمایی در سال ۲۰۱۲ توجهات زیادی را به خود جلب کرد. این رونمایی تقریبا همزمان با ورود Canon 5D Mk III به بازار بود.

مزیت اصلی این دوربین تعداد پیکسل های بسیار بالای آن است (۳۶٫۳ مگاپیکسل) که از این لحاظ دوربین های Canon را در سایه قرار داده است.

در دوربین D800E فیلتر آنتی-آلیاسینگ (anti-aliasing) از فیلتر پایین گذر آن حذف شده است و در نتیجه بالاترین میزان شارپی در عکس به وجود خواهد آمد و ریسک ایجاد طرح مویر (moire patterning) افزایش می یابد. در دوربین D810 هر دو این فیلترها را جایگزین کرده و هیچ فیلتر پایین گذری (low-pass) ندارد.

بهبودهایی که در این دوربین نسبت به دوربین های D800 و D800E انجام شده، شامل پردازشگر نسل جدید Expeed4، سرعت عکاسی متوالی ۵ فریم در ثانیه (۷ فریم در ثانیه در قطع APS-C)، افزایش حساسیت بیشینه از ۶۴۰۰ به ۱۲۸۰۰ (از ۲۵۶۰۰ به ۵۱۲۰۰ در حالت تعمیم یافته) و حافظه بافر بزرگتر.

به روز رسانی جذاب دیگری که صورت گرفته است شامل شاتر و آینه می شود. در مقایسه با D800 و D800E اجزای مربوطه به جهت نرم تر شدن حرکات، کاهش لرزش دوربین و افزایش شارپی یا وضوح عکس مجددا طراحی شده اند.

مانند دوربین ۵D Mk III، دوربین نیکون D810 هم از قابلیت های فوکوس خودکار و نورسنجی هم سطح برادر بزرگش D4S بهره می برد.

فوکوس خودکار ۵۱ نقطه ای به همراه ۱۵ نقطه از نوع cross-type، که نیکون ادعا می کند برای دقت بیشتر بهینه شده اند، باعث ایجاد عکس های بسیار با کیفیت خواهد شد

عملکرد

سیستم فوکوس خودکار این دوربین به طور قابل توجهی از مدل قدیمی ترش D800 سریع تر است و تاخیر و لرزش در آینه آن کمتر است. با این حال توصیه می شود از سه پایه و تاخیر در نوردهی استفاده کنید تا قبل از گرفتن عکس آینه بالا رود.

نکته منفی درباره این دوربین اینست که نویز عکس در ایزوهای بالا نسبت به دوربین رقیب ۵D Mk III بیشتر است.

    قابلیت ها: ۴/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۵/۵

    کیفیت تصویر: ۵/۵

    ارزش: ۴/۵

    مجموع: ۵/۵

Nikon D4S

رقیب مستقیم کانن ۱D X، این دوربین پیشرفته و کاملا حرفه ای نیکون می باشد. با این حال اختلاف بین این دوربین و مدل ارزانترش D810 اندک است؛ درست مانند ۱D X و ۵D Mk III کانن.

به طور مثال، هر دو دوربین نیکون امکانات نورسنجی و فوکوس خودکار مشابهی دارند و از یک نسل از پردازنده عکس EXPEED 4 بهره می برند. اما در مقایسه با دوربین نیکون D4 بروزرسانی های قابل توجهی صورت گرفته است.

نیکون ادعا می کند این دوربین در مقایسه با نسخه قبلی اش کارایی بهتری در زمینه نورسنجی، فوکوس خودکار و سرعت عکاسی متوالی دارد. در حالیکه دوربین D4 نیز از بیشینه سرعت ۱۱ فریم در ثانیه بهره می برد اما در این دوربین قابلیت با داشتن فوکوس خودکارو نورسنجی برای تمامی عکس های پی در پی کامل شده است. اگر چه دوربین ۱D X همین امکانات را با نرخ ۱۲ فریم در ثانیه ارائه می کند.

شباهت دیگر بین دوربین D4S و D810 اینست که هر دو از مکانیزم آینه و شاتر بهینه شده برای کاهش تاخیر و حرکات نرم تر بهره می برند. اما D4S در زمینه بهره گیری از پردازنده ارتقاء یافته EXPEED 4 اش در رابطه با بازه حساسیتی اش بهتر عمل می کند.

نقطه مقابل تعداد پیکسل های نسبتا پایین این دوربین (۱۶٫۲Mp) اینست که بازه حساسیتی اش افزوده شده و در حالت تعمیم یافته با مقدار ۲۵۶۰۰ و ۴۰۹۶۰۰ رسیده است.

عملکرد

نرخ عکاسی متوالی بسیار سریع این دوربین با فوکوس خودکار دقیقش که خیلی هم سریع است، به خوبی جور می شوند؛ حداقل زمانی که از لنزهای خوب نیکون با سیستم های فوکوس خودکار ultrasonic استفاده کنید.

تراز سفیدی خودکار به دقت و سازگاری دوربین های هم رده کانن نیست، اما به نسبت نسخه های قبلی منطقی تر است. میزان نویز در ایزوهای بالا به نسبت D810 به طور قابل توجهی کمتر است.

    قابلیت ها: ۵/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۵/۵

    کیفیت تصویر: ۵/۵

    ارزش: ۴/۵

    مجموع: ۵/۵

Pentax 645Z

کمی عجیب است اگر دوربینی با این قیمت را گزینه ای اقتصادی بنامیم. اما اگر بررسی و مقایسه دوربین های با فرمت متوسط ما را در شماره ۱۵۹ مجله Digital Camera magazine, بخوانید متوجه خواهید شد که اغلب آنها بیش از ۳۰۰۰۰ دلار قیمت دارند. همچنین بیشتر این دوربین ها فاقد برخی امکانات اساسی مانند عکاسی با فرمت JPEG هستند.

دوربین Pentax 645Z بیشتر شبیه دوربین های DSLR معمولی طراحی شده است، چراکه به جای داشتن دو قسمت جدا شونده بدنه و قسمت دیجیتال، دارای یک مجموعه به هم پیوسته است.

تفاوت اساسی این دوربین با سایر رقبا در این گروه در اینست که سایر رقبا مجهز به یک حسگر با ابعاد ۳۶x24mm هستند، اما حسگر پنتاکس این اندازه را به ۴۴x33mm افزایش داده است و همچنین دارای بیشترین تعداد پیکسل یعنی ۵۱٫۴ مگاپیکسل است. که این قابلیت ها باعث می شوند از رقبای دیگر حتی D810 پیشی بگیرد.

این دوربین به مراتب از دوربین های DSLR در این گروه بزرگ تر و حجیم تر است. وزن این دوربین در حدود ۱۵۵۰ گرم است و همچنین لنزهای سازگار با این دوربین نیز بزرگتر از لنزهای دوربین های DSLR معمول هستند.

سیستم فوکوس خودکار ۲۷ نقطه ای (با ۲۵ نقطه از نوع cross-type) ممکن است در مقایسه با دوربین های DSLR دیگر ضعیف به نظر برسد، اما مجددا لازم به ذکر است که اغلب دوربین های قطع متوسط (medium format) تنها یک نقطه فوکوس خودکار مرکزی در مرکز قاب تصویر هستند.

بر خلاف دیگر دوربین های قطع متوسط، این دوربین پنتاکس قابلیت فیلمبرداری با کیفیت ۱۰۸۰p را دارد.

عملکرد

حسگر بزرگ و با رزولوشن بسیار بالای این دوربین موجب نرخ پایین عکاسی متوالی ۳ فریم در ثانیه شده است و همچنین سرعت فوکوس خودکار نیز به طور مشابه کم است.

این دوربین قطعا برای عکاسی از سوژه های با سرعت بالا و عکاسی متوالی ایده آل نیست. اما مزیت اصلی آن در کاهش عمق میدان به جهت اندازه حسگر بالایش و تعداد پیکسل بسیار بالای ۵۱٫۴ مگاپیکسل است.

    قابلیت ها: ۴/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۴/۵

    کیفیت تصویر: ۴/۵

    ارزش: ۵/۵

    مجموع: ۴/۵

 
Sony Alpha A7R

هر چقدر که دوربین Pentax 645Z دوربین بزرگ و سنگینی است، دوربین Sony A7R در نقطه مقابل به طور تعجب آوری کوچک و باریک است. شما ممکن است این ابعاد را از یک دوربین بدون آینه کامپکت انتظار داشته باشید، اما با این حال وزن سبک ۴۰۷ گرمی شامل یک حسگر تصویر full-frame و تعداد پیکسل بالای ۳۶٫۴ مگاپیکسل است.

از لحاظ تعداد پیکسل مشابه دوربین D810 است و از لحاظ بیشینه حساسیت با مقدار ۲۵۶۰۰ از آن پیشی گرفته است. لازم به تذکر است که این دوربین حالت بازه حساسیتی تعمیم یافته (expanded ISO range) ندارد.

شباهت دیگر این دوربین با دوربین های D810 و Pentax 645Z عدم تجهیز به فیلتر آنتی- الیاسینگ (anti-aliasing filter) است.

معمولا دوربین های کامپکت به علت نداشتن ویزور اپتیکی مورد انتقاد قرار می گیرند. با اینکه ویزور الکترونیکی تعبیه شده در دوربین سونی حس جدایی از صحنه را به شما القا می کند، این دوربین مجهز به نمایشگر با رزولوشن ۲۴۰۰k با رنگ های عالی است که مزیت پیش نمایش تاثیر نوردهی را به صورت بی درنگ (real time) به شما می دهد.

به علت محدودیت در فضا، این دوربین مجهز به نمایشگر فوقانی اطلاعات نورسنجی نیست، اما اطلاعات بسیاری بر روی LCD پشتی نمایش داده می شود. بر خلاف بسیاری از دوربین های همرده که دارای صفحه لمسی هستند، نمایشگر این دوربین لمسی نیست، اما قابلیت چرخش دارد که برای عکاسی در زوایایی غیرمعمول کارامد است.

دوربین سونی بر خلاف همه رقبای حاضر در این تست، مجهز به سیستم Wi-Fi و NFC داخلی است.

بر خلاف اندازه کوچکش، این دوربین سونی به زیبایی طراحی شده و حس استحکام را القا می کند. دکمه ها و سوئیچ ها بسیار با کیفیت هستند، اما در مقایسه با دکمه های دوربین های DSLR بزرگ، آنها کوچک هستند.

عملکرد

به دلیل وجود سیستم تشخیص کنتراست (contrast-detection) در این دوربین، سیستم فوکوس خودکار به میزان قابل توجهی از دوربین های کانن و نیکون کندتر است، اما از این لحاظ با دوربین پنتاکس برابری می کند.

نرخ عکاسی متوالی نیز در بین دوربین های این تست پایین ترین است (۱٫۵ فریم در ثانیه)؛ اما می توانید با حذف فوکوس خودکار و نورسنجی در عکس های متوالی در حالت Speed Priority این مقدار را تا ۴ فریم در ثانیه افزایش دهید.

    قابلیت ها: ۴/۵

    ساخت/ خوش دستی: ۴/۵

    کیفیت تصویر: ۵/۵

    ارزش: ۴/۵

    مجموع: ۴/۵

 
نتیجه گیری

دوربین Canon 1D X مجهزترین رقیب است.

از دوربین غول پیکر Pentax 645Z تا دوربین بسیار نازک Sony A7R دوربین های بزرگ و کوچکی در این گروه وجود دارد. دوربین Canon 1D X یکی از دوربین های بزرگ است، اما برای جیب ما یک گزینه مناسب است و کارکرد مناسبی دارد.

نرخ عکاسی فوق العاده آن پنتاکس و سونی را پشت سر می گذارد و آن را برای عکاسی ورزشی و حیات وحش ایده آل می سازد.

بطور مشابه به دلیلی مجهز بودن به گریپ عمودی، برای عکاسی پرتره و فشن نیز مناسب است. در تعداد پیکسل و عکس های تمیز و بدون نویز در ایزوهای بالا هم حریف خود Nikon D4S را پشت سر می گذارد.

اگر بخواهیم دوربینی ارزانتر و کوچک تر را انتخاب کنیم، گزینه مناسب بعدی یکی از دو دوربین Canon 5D Mk III و Nikon D810 می باشد.

مجددا لازم به ذکر است که از نظر ما خوش دستی و کیفیت کلی تصویر کانن بالاتر است. با این حال، اگر تعداد پیکسل بالا با وجود نویز زیاد در ایزوهای بالا را می پسندید، نیکون گزینه بهتری است. همچنین Sony A7R کیفیت تصویر بسیار خوبی دارد.

این دوربین در مقایسه با دوربین های دیگر این گروه بسیار فشرده و کامپکت است. امروزه تعداد لنزهایی که این دوربین پشتیبانی می کند نیز در حال افزایش است.

در سوی دیگر داستان، دوربین Pentax 645Z قرار دارد که گرانترین دوربین گروه است، اما در مقایسه با سایر دوربین های فرمت متوسط ارزش خرید بالایی دارد.

رده بندی ما
Canon EOS 1D X

این دوربین در همه شرایط کیفیت تصویر خیره کننده ای ایجاد می کند و طراحی آن باعث خوش دستی فوق العاده آن شده است. سرعت عکاسی متوالی بسیار بالایی دارد، از عملکرد مناسبی در ایزوهای بالا برخوردار است و در فوکوس خودکار، نورسنجی و تراز سفیدی خودکار بسیار دقیق است.

نکات مثبت: نرخ عکاسی متوالی ۱۴ فریم در ثانیه، ۶۱ نقطه فوکوس خودکار، طراحی ارگونومیک

نکات منفی: بزرگ و سنگین است و در زمینه تعداد پیکسل از سایر رقیبان ضعیف تر است.

قضاوت ما: در حال حاضر این دوربین بهترین و همه کاره ترین دوربین موجود در بازار است.

رتبه: ۵/۵ (بهترین دوربین در تست ما)
Nikon D4S

نکات مثبت: نرخ عکاسی متوالی ۱۱ فریم در ثانیه، ۵۱ نقطه فوکوس خودکار، گریپ عمودی تعبیه شده

نکات منفی: تراز سفیدی خودکار کمی متغیر، تعداد پیکسل های نسبتا پایین (۱۶٫۲ مگاپیکسل)

قضاوت ما: انتخاب بین این دوربین و دوربین ۱D X بسیار مشکل است، اما کانن با اختلاف اندک پیروز شده است.

رتبه: ۵/۵
Canon EOS 5D Mark III

نکات مثبت: کوچک، سبک و ارزانتر از ۱D X است و همان کارایی فوکوس خودکار و کیفیت تصویر عالی را دارد.

نکات منفی: در زمینه تعداد پیکسل ها بسیار ضعیف تر از D4S و A7R سونی است.

قضاوت ما: اگر به جای تعداد پیکسل زیاد عکس های بدون نویز در ایزوهای بالا مد نظرتان است، این دوربین را بخرید.

رتبه: ۵/۵ (جایزه بیشترین ارزش خرید)
Nikon D810

نکات مثبت: تعداد پیکسل های بالا باعث نمایان شدن جزئیات سوژه و کیفیت عکس با طراوت می شود.

نکات منفی: سرعت عکاسی متوالی نسبتا پایین (۵ فریم در ثانیه)، عکس های گرفته شده در نور کم و ایزوی بالا ممکن است دارای نویز زیادی باشند.

قضاوت ما: این دوربین، دوربین های قطع متوسط را در زمینه تعداد پیکسل به چالش می کشد، اما بسیار ارزانتر است و طراحی آن ارگونومیک تر است.

رتبه: ۵/۵
Pentax 645Z

نکات مثبت: حسگر تصویر ۵۱٫۴ مگاپیکسلی با قطع متوسط، قابلیت ایجاد عمق میدان بسیار اندک

نکات منفی: بزرگ، سنگین و دست و پاگیر است، نرخ عکاسی متوالی پایینی دارد (۳ فریم در ثانیه)، فوکوس خودکار کُند

قضاوت ما: اگر به دنبال دوربین قطع متوسط هستید، دوربین پنتاکس بسیار ارزشمند است اما، برای عکاسی در خارج از استودیو و سفر مناسب نیست.

رتبه: ۴/۵
Sony Alpha A7R

نکات مثبت: به نسبت فول فریم بودنش بسیار سبک و کوچک است و تعداد پیکسل و کیفیت عکس بالایی دارد.

نکات منفی: سیستم فوکوس خودکار آن نسبتا کُند است و نرخ عکاسی متوالی معمولی آن پایین است (۱٫۵ فریم در ثانیه)

قضاوت ما: این دوربین، یک دوربین کوچک هوشمند است اما برای عکاسی سریع مناسب نیست.

رتبه: ۴/۵

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ساعت 23:11
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

در این پست میخواهیم یکی دیگر از محصولات کانن را معرفی و بررسی کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. دوربین عکاسسی زیبای کانن SX170 IS نیز دوربین کامپکت و سوپر زوم دیگریست که کاملا قیمت مناسبی دارد و به جهت کاربری ساده و کارایی بالایش مناسب مصارف خانگی و کاربران enthusiasts می باشد. لنز بکار رفته در این دوربین واید ۲۸ میلیمتری ایست و برای عکاسی از چشم انداز و منظره است و با لنز زوم ۱۶ برابری آن هم میتوانید به سوژه خود نزدیک شوید و از فواصل دورتر عکاسی کنید.  همچنین قابلیت فیلم‌برداری HD با کیفیت ۷۲۰p از دیگر قابلیت‌های این دوربین است. لنز این دوربین ×۱۶ زوم اپتیکال داشته، در سرواید فاصله‌ی کانونی معادل ۲۸میلی‌متر در قطع فول‌فریم دارد.
عکاسی بارداری در آتلیه بارداری
میتوان گفت دوربین دیجیتال کانن SX170 IS برادر کوچکتر SX510 HS محسوب میشود که همزمان با یکدیگر عرضه شده اند. SX170 IS که به سیستم لرزش گیر نوری نیز مجهز است. با به‌کارگیری یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی CCD با اندازه ۱/۲٫۳ اینچ می‌تواند تصاویر مطلوبی را برای کاربران فراهم نماید.
مشخصات دوربین عکاسی کانن پاورشات SX170 IS

    تاریخ معرفی به بازار: Aug 22, 2013
    اندازه سنسور : (۶٫۱۷ x 4.55 میلی متر)
    پیکسل های موثر : ۱۶ مگاپیکسل
    محدوده لنز : ۲۸–۴۴۸ میلی متر
    نوع سنسور : CCD
    قیمت جهانی: دلار۱۷۹٫۹۹
    بازترین دیافراگم : F3.5–۵٫۹

باید اقرار کنیم که بدنه‌ی ساده و خوش‌دست، کارکرد سریع و کیفیت تصویر این دوربین، آن‌را گزینه‌ای عالی برای سفرها، جمع‌های خانوادگی و میهمانی‌ها می‌کند. همچنین به‌کارگیری یک لنز با گستره فاصله کانونی ۲۸ تا ۴۴۸ میلی متر و توانایی بزرگنمایی ۱۶ برابری این لنز می‌تواند عکاسی از سوژه های دور را نیز برای عکاس این دوربین مقدور نماید. کمینه نسبت کانونی این لنز از F/3.9 در ۲۸ میلی متر آغاز شده و در ۴۴۸ میلی متری با F/5.9 پایان می‌پذیرد.

در پشت این دوربین نیز یک صفحه نمایش LCD سه اینچی با دقت ۲۳۰ هزار نقطه و نسبت تصویر ۴:۳ حداقل نیاز شما را برای دیدن تصاویر ثبت شده و همچنین به‌کارگیری به عنوان منظره یاب در هنگام عکاسی مرتفع می‌سازد. استفاده از یک باتری لیتیومی علاوه بر کوچک‌تر شدن بدنه این دوربین باعث شده تا کاربران از خرید باتری و شارژر سایز قلمی نیز بی نیاز شوند و هزینه های ثانویه کمتری برای کاربران به همراه داشته باشد.

اگر علاقه مند به فیلمبرداری هستید باید بگوییم که Canon Powershot SX170 که توانایی ضبط تصاویر ویدیویی را با دقت HD دارد علاوه بر آن می‌تواند ویدیو های خود را با دقت VGA نیز ذخیره نماید. حداکثر سرعت فیلم‌برداری این دوربین با هر دو رزولوشن ذکر شده ۳۰ فریم بر ثانیه می‌باشد. فرمت به کار گرفته شده نیز H264 یا MPEG-4 بوده و صدا نیز با استفاده از دو میکروفون تعبیه شده در بدنه این دوربین به صورت استریو ضبط می‌شود.

همچنین با داشتن سیستم Wi-Fi داخلی، شما برای اشتراک‌گذاری آسان در شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی آماده هستید.  توانایی عکاسی با کیفیت خوب و فیلم برداری HD در کنار به‌کارگیری یک صفحه نمایش LCD با اندازه ۳ اینچی و قیمتی مناسب، این دوربین را به گزینه ای مناسب برای کسانی که به دنبال خرید دوربینی با توانایی‌هایی فراتر از دوربین گوشی موبایل خود هستند بدل ساخته است.

منبع:

عکاسی


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ساعت 2:17
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,
آخرين مطالب ارسالي
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)
» RAW در مقابل JPEG قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۴)
» RAW در مقابل JPEG قسمت اول (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۸)
» 5 اشتباه فاحش که ثابت میکند در ویرایش تصاویر زیادروی کرده اید قسمت آخر (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۷)
» 5 اشتباه فاحش که ثابت میکند در ویرایش تصاویر زیادروی کرده اید قسمت دوم (یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۶)
» عکاسان معروف جهان درباره‌ی اینستاگرام چه می‌گویند قسمت 9 (سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۶)
» عکاسان معروف جهان درباره‌ی اینستاگرام چه می‌گویند قسمت 8 (سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۵)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
» بازديد امروز : 4
» بازديد ديرور : 11
» بازديد ماه گذشته : 393
» بازديد سال گذشته : 4169
» كل بازديد : 4169

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 853
» مجموع نظرات : 24
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.228.42.25
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
خرید گیفت کارت
ترخیص کالا
بازی