آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

پنینگ دایرهای عازم جالب برای خلق تصاویر دایرهای و جذاب است. از این تکنیک میتوان از کف جنگل برای عکاسی سایهبانی از درختها یا ثبت یک تصویر متفاوت استفاده کرد که ترکیبی دایرهای از رنگها دارد. به کارگیری این تکنیک به ویژه هر زمانی خوب که کنتراست و نوراحسان وجود دارد، چون باعث خلق تصاویری بی همانند میشود.

چطور این پیشه را سپریدن دهید: پنینگ دایرهای شامل پیدا کردن یک نقطه کانونی وچرخاندن آهسته دوربین میشود یعنی چرخاندن آن از سمت عمودی به افقی. برای یک چرخش بی بدیل در پنینگدایرهای، در ضمن میتوانید زوم پنینگ را امتحان کنید. برای اینپیشه باید دوربین خود را در حالت فوکوس دستی قرار دهید و لنزها را بچرخانید، به جایاین که این پیشه را با دوربین انجام دهید. این تکنیک به جای یک تصویر محو دایرهای یک افکتStarburst برپایی خواهد کرد که در آن حرکت به نظر میرسد از مرکز تصویر بیرون آمده است.تم تولد کودک

5) تصاویری انتزاعی از موجها ثبت کنید

تا حال که سعی کردید از تکنیک پنینگ برای ثبت عکس یک موجکاربرد کنید؟ موجهای پن شده میتوانند باعث خلق تصاویر شگفتانگیز و انتزاعی با یک جذابیت هنرمندانه شوند.

چطور این پیشه را سپریدن دهید؟

برای شروع، باید خودتان را در موقعیتی پیمان دهید کهبتوانید از یک زاویه از موجها عکاسی کنید، به جای این که در موقعیت ایستاده یا صاف این شغل راانجام دهید لغایت انحنای موج پیش از این که بشکند را ثبت کنید. برای تنظیمات دوربین،از سرعت شاتر آهسته، معمولا در حدود 30/1 الی 2/1 ثانیه بهره‌گیری کنید چون هرچهسرعت شاتر کمتر باشد، تصویر پایانی انتزاعیتر خواهد بود. سپس یک موج برای فوکوس روی آن را پیدا کنید و تا زمانیکه روی ساحل پهن میشود آن را تعقیب کنید و پیش از این که روی کناره بشکند دکمه شاتر رارها کنید. آتلیه نوزاد 

اگر فرصت داشته باشید، چه بسا بخواهید پنینگ تعدادی پرندهدر حال پرواز را در بعد مقوله موجها امتحان کنید که خویش یک فرصت عالی سایر برای عکاسی است. برای ثبتعکس ها عالی، زمانی که روشنایی در بهترین شدت و حالت خویش پیمان دارد یعنی معمولااوایل بامداد و شب، از موجها عکس بگیرید.

در آخر باید بگوییم اگر میخواهید عکاسی خلاقانه را آزمون کنید، چرا پنینگ را انجام نمیدهید؟ ممکن است کمی چیرگی به آن زمانببرد و بیچارگی به تمرین داشته باشد اما برخلاف چیزی که به نظر میرسد مشکل نیست و نسبتا آن را باید تند یادبگیرید. در واقع با چندی کوشش مستمر خواهید توانست روی این تکنیک مسلط شوید و ازآن برای ثبتعکس ها هیجانانگیز و متفاوتی کاربرد کنید.امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت 1:09
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

عکس ها انتزاعی از مناظر گوناگون ثبت کنید

پنینگ به چهره افقی راهی عالی برای ایجاد تصاویری شگفتانگیز انتزاعی از مناظر مختلف است. زمانیکه این شغل به حقیقت اتمام شود، این عکس ها یک کیفیت هنری دارند و اغلب اوقاتهمانند به نقاشی هستند. مزارع، دورنمای دریا یا سایر محیطها که کنتراست و بدن رنگی عالی به تصویر اضافه میکنند برای ثبت تصاویر چشم انداز با تکنیک پنینگ ستانی ایدهآل هستند.

چطور این شغل را انجام دهید: با آن که پنینگ در مورد جنبشدادن دوربین است، باید از یک سه پایه استفاده کنید لغایت مطمئن شوید حرکت سر راستاست تا پر تلاطم. همچنین باید از سرعت شاتر آهسته استفاده کنید، چیزی بین 0.5 و 4ثانیه معمولا بهتر پاسخ میدهد. با فوکوس روی نقطهای در سطح افق آغاز کنید سپس به آهستگی به صورت افقی پنینگ دوربین راسپریدن دهید و شاتر دوربین را بعد از شروع حرکت، رها کنید.عکاسی کودک

باید این حرکت را الی زمانی پیوسته دهید لغایت شاتر بستهمیشود. اگر عکس هانهایی بیش از بی گمان نوردهی داشته باشند از یک ضریب اف حقیر مثل f/16 یا یک فیلتر چگالی خنثی برایمسدودسازی مقداری از نور ورودی، استفاده کنید. در ضمن میتوانید در بعد از ظهر عکاسی کنید، یعنی زمانی که شدت روشنایی کمتر استو به عکاس فرمان میدهد مدت طولانیتری دریچه شاتر را باز نگه دارد.برگزاری جشن تولد کودک

3) عکس ها انتزاعی از درختان بگیرید

با آن که پنینگ ستانی معمولا برای عکاسی منظره ایدهآل است، اگر یک سری جستار عمودی هماننددرختان دارید، شدنی است بخواهید پنینگ عمودی را امتحان کنید. این تکنیک مثل با پنینگافقی است که باعث میشود عکس ها شما ظاهری همانند با نقاشی داشته باشد. به کارگیری این تکنیکوانگهی میتواندبه طولانیترکردن اجسام، محو کردن آنها و برپایی یک تصویر شگفتانگیز شاهکار کمک کند.

چطور این شغل را انجام دهید: برای پنینگ عمودی، معمولا بهترین تدبیر به کارگیری حالت Shutter Priority و فوکوس دستی است. در اکثر موارد، باید سرعت شاتری را انتخاب کنید که در نزدیک 1.5 تا 2 ثانیه است. بسته به شدت نور، ممکن است از یک ضریب اف کوچک استفاده کنید الی مدت موعد نوردهی را افزایش دهید. با فوکوس روی ناحیه‎ای در قاعده درختان یا ساقه علف‎ها آغاز کنید و سپس به آهستگی دوربین را به سمت بالا پن کنید، دکمه شاتر دوربین را آزاد کنید و زمانی که به بالای خط درخت رسیدید متوقف شوید 

 

4) تصاویری دایره‎ای محو برپایی کنید


امتیاز : نتيجه : مجموع 14 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت 1:08
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

معمولا، عکاسی فقط در مورد ثبت تصاویر شارپ، بازدارندگیاز لرزش دوربین، فریز کردن جنبش و ثبت همگی جزئیات است.

گرچه گاهی اوقات، خلاقیت بهایی دارد، یعنی باید از دایرهآرامش خود خارج بیاید و از دوربینتان برای ثبت یادبود ها هنری چندی محو و آبستره یا انتزاعی استفاده کنید.این جاست که تکنیک پنینگ به پیشه میآید یعنی استفاده از حرکت عمدی دوربین برای برپایی تصاویری بی بدیل وشگفتانگیز.سالن تولد کودک 

با آن که اکثر ما میدانیم از پنینگ میتوان برای ثبت حرکت بهره‌گیری کرد، این تکنیک وانگهی برای عکاسی ازاجسام مقاوم یا برپایی تصاویر هنرمندانه و انتزاعی عالی است. آتلیه عکاسی 

اگر به دنبال ایدههای جدیدی برای عکاسی میگردید، پنینگ راهی قطعی برای به جریان انداختن قوه پندار شما است و دراین مطلب هدف داریم 5 تکنیک متفاوت پنینگ را شناسایی کنیم که میتوانید از آن برای ثبت عکس ها هنرمندانهو بی بدیل کاربرد کنید.

1) ثبت حرکت

اغلب اوقات از پنینگ برای عکاسی ورزشی، کودکان در حالتورزش، حیوانات خانگی که تغییر ناپذیر نمیایستند و دوچرخهو خودروهای سریعا در حال تغییر کاربرد میکنند. ولی وانگهی از این تکنیک میتوانید برای عکاسی از فردی در یک چرخ و فلک، روی طاقت یا حتی یک رویپله برقی استفاده کنید.

پنینگ به شما پروانه میدهد موضوع را در فوکوس پیمان دهید، در حالی که در پس گویه خطوط محوی راثبت کنید الی یک گونه حس سرعت به تصویر اضافه شود.

چطور این شغل را سپریدن دهید: برای شروع، باید دوربین خویشرا در حالت عکاسی متوالی قرار دهید که به حالت براکت یا burst نیز شناخته میشود یعنی یک سری تصویر پی به دنبال و با سرعت گرفته میشود.

این گونه عکاسی شکیبیدن ثبت یک تصویر کامل را زیاد میکند. وانگهی از حالت فوکوس دستی بایدبهره‌گیری کنید تا مطمئن شوید فوکوس روی سوژه و نه بعد گویه باقی میماند.

توجه کنید ممکن است بخواهید برای بازدارندگی از لرزش دوربیناز سه پایه کاربرد کنید، سه پایهای که مجهز به یک راز از نوع ballhead است لغایت چرخاندن دوربین سادهتر شود.

سپس دوربین خود را در حالت Shutter priority قرار دهید. سرعت شاتری که باید بهره‌گیری کنید وابستگی به سرعت جنبش جستار خواهد داشت و همچنین این که در چه مسافتی از شما پیمان گفته است.

 

معمولا سرعت شاتر شما بین 1/100 و 4/1 خواهد بود ولی ممکن است بخواهید با  نزدیک  سرعت 60/1 شروع کنید و سپس متعلق به جا قبل بروید.

 

پنینگ را با دنبال کردن موضوع متحرک آغاز کنید، آن‎ را در فوکوس قرار دهید لغایت زمانی که قبل از این که شاتر را خفگی دهید قبل چشمان شما پیمان بگیرد. هرچه سرعت شاتر طولانی‎تر باشد، خطوط محو در پس مقوله طولانی‎تر خواهند بود.


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت 1:07
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 60 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,
آخرين مطالب ارسالي
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت سوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۹)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت دوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۸)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت اول (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۷)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت سوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۵)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت دوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۴)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت اول (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 26
» بازديد ديرور : 23
» بازديد ماه گذشته : 743
» بازديد سال گذشته : 5425
» كل بازديد : 23232

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 859
» مجموع نظرات : 35
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.236.97.49
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 1

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
خرید گیفت کارت