آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری

آتلیه کودک | آتلیه نوزاد | آتلیه بارداری
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

ابزار Dodge برای روشن تر کردن و Burn برای تیره تر کردن در فتوشاپ بسیار کاربردی بوده و در عکاسی پرتره، محصولات و… می توانند برای جلوه بخشیدن به عکس مورد استفاده قرار گیرند – اگرچه یکی از بهترین روش ها برای Dodge و Burn کردن استفاده از لایه تنظیماتی منحنی ها یا Curves است که در این آموزش به آن خواهیم پرداخت. من اولین بار تکنیک های dodge و burn کردن را به عنوان جایگزین روش جداسازی فرکانس (frequency separation) برای روتوش پوست یاد گرفتم. این تکنیک تقریبا به صورت اساسی به جریان کار روتوش عکاسی محصولات من نفوذ پیدا کرد و در حال حاضر فلاش دوربین بخش مهمی از روند برجسته کردن عکس هایی که می گیرم است. در ادامه این مطلب ، ایجاد لایه های dodge و burn در فتوشاپ را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.
[dodge و burn کردن در فتوشاپ با استفاده از لایه تنظیماتی منحنی ها یا curves] عکاسی بارداری آتلیه بارداری

صفحه های سفید عقربک دار و کادر تاریخ dodge و روشن تر شده اند. اعداد سیاه بر روی صفحات عقربه دار و تاریخ burn و تیره تر شده اند.

این برجستگی منشأ اکثر سوالاتی است که از من در مورد کارم پرسیده می شود. من به طور منظم ایمیل ها یا پیام هایی از طریق اینستاگرام دریافت می کنم که از می پرسند چطور به این روشنی، وضوح، کنتراست و غیره دست پیدا کنم. من اوایل از dodge و burn ابتدایی و ساده به طور مختصر استفاده می کردم. از لایه های dodge برای جلوه دادن به لوگو یا نام برند استفاده کرده و حواس پرتکن ها را burn می کردم. با این حال به مرور زمان، به رویه پیچیده تری تبدیل شد که در آن از قلم هایی با flow و opacity کم برای تاکید تدریجی بر بعضی قسمت ها استفاده می کنم.
چگونه لایه های Dodge و Burn را ایجاد کرده و از آنها استفاده کنیم

dodge و burn کردن از طریق لایه های تنظیم Curves (منحنی) به دست می آید و تنظیم آن ساده است.

۱- یک لایه تنظیماتی Curves (منحنی ها) ایجاد کنید.

۲- روی وسط خط کلیک کنید و آن را به طرف گوشه سمت چپ بالا بکشید تا تن های میانی را کمی افزایش دهید.

۳- کلید های Control + G را فشار دهید تا لایه Curves را در یک گروه قرار داده و نام آن را Dodge بگذارید.

۴- گروه را انتخاب کرده، Alt را نگه دارید و همزمان بر روی «Add vector mask» چپ کلیک کنید تا یک ماسک لایه اضافه شود که به طور خودکار با رنگ سیاه پُر شده.

۵- یک لایه تنظیماتی Curves (منحنی ها) ایجاد کنید.

۶- روی وسط خط کلیک کنید و آن را به طرف گوشه سمت راست پایین بکشید تا تن های میانی را کمی کاهش دهید.

۷- کلید های Control + G را فشار دهید تا لایه Curves را در یک گروه قرار داده و نام آن را Burn بگذارید.

۸- مرحله ۴ را برای این گروه نیز تکرار کنید.

در ادامه این مطلب لنزک هر یک از مراحل فوق را شرح می دهیم و در انتها از لایه های Dodge و Burn ساخته شده برای روشن تر و یا تیره تر کردن برخی از قسمت های عکس و جلوه بخشیدن به آن استفاده می کنیم.
۱
گام اول

یک لایه تنظیماتی Curves ایجاد کنید.
[dodge و burn کردن در فتوشاپ با استفاده از لایه تنظیماتی منحنی ها یا curves]

منبع:

لنزک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ساعت 0:35
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

 «از سمت چپ از من عکس بگیرید، از این طرف در عکس بهتر می افتم.» چند بار تا به حال شنیده ایم که مشتریان چیزی شبیه عبارت بالا می گویند؟ اکثر افراد به دلیل نحوه درک ویژگی ها و عدم تقارن صورت خود، در مورد این که وقتی از آنها عکس گرفته می شود از کدام سمت بهتر به نظر می رسند، ترجیحی دارند. در این آموزش کوتاه لنزک، دو روش ساده برای پیدا کردن سمت یا زاویه ای که چهره سوژه را به بهترین و زیبا ترین شکل در عکس نشان می دهد یاد گرفته و می توانید از آن ها برای ژست دهی و هدایت مدل یا مشتری در پرتره های خود استفاده نمایید.
[پیدا کردن بهترین زاویه صورت برای عکاسی]

از نظر علمی ثابت شده که تقارن صورت، از ویژگی های یک چهره جذاب تر است که با توجه به این که کار جراحان پلاستیک در سرتاسر دنیا به دلیل اصرار انسان ها به تمایل برای تغییر ویژگی های نامتقارن خود پر رونق است، منطقی به نظر می رسد. فلاش دوربین
بنابراین شما چطور می فهمید که بهترین سمت چهره مشتریان شما بدون توهین آشکار به آنها یا این که کاری کنید بفهمند که شما در حال بررسی تقارن چهره آنها هستید، کدام است؟ عکاسی کودک
 عکاسی نوزاد۱
تست چرخش سر
[پیدا کردن بهترین زاویه صورت برای عکاسی]

«لطفا با چانه تان انگشت مرا دنبال کنید.»

شما عکاسان سر و شانه (هدشات) زیادی را دیده اید که انگشت خود را بلند کرده و با آن سر مشتری را هدایت می کنند و آن را می چرخانند تا ببینند کدام طرف متقارن تر است، اما آنها دقیقا به دنبال چه چیزی هستند؟

پیدا کردن ویژگی های کاملا متقارن صورت، به طور متوسط در اکثر افرادی که ما به صورت روزانه از آنها عکس می گیریم بسیار دشوار است، اما با تست (آزمایش) هر طرف صورت ما به دنبال این هستیم که بفهمیم کدام طرف ویژگی های متقارن را بهتر نشان می دهد.
[پیدا کردن بهترین زاویه صورت برای عکاسی]

شما در این دو عکس کدام طرف را برای ادامه عکاسی از مشتری انتخاب می کنید؟ سمت راست بینی و فک او را بزرگتر و ساختار نیافته تر نشان می دهد، در حالیکه سمت چپ تعریف روشنی برای هر دو ویژگی صورت ارائه می دهد. یک عدم تقارن جزئی در چشم ها در سمت راست وجود دارد، در حالیکه به نظر می رسد چشم ها در سمت چپ یک شکل باشند. از این تست برای تعیین این که کدام سمت به نظر شما در عکس بهتر می افتد استفاده کنید و سپس نتیجه را با مشتری نیز هماهنگ کنید تا مطمئن شوید که آنها هم موافق هستند. به همین دلیل است که هدایت مشتری یا سوژه عکاسی چنین نقش مهمی در عکاسی ایفا می کند: قادر بودن به تشخیص این که کدام طرف متقارن تر است و سپس هدایت سوژه برای گرفتن ژست درست، یک پرتره کامل و بی نقص به شما خواهد داد.
۲
تست وارونه – تست تقارن صورت
[پیدا کردن بهترین زاویه صورت برای عکاسی]

این تست از یکی از تمرین های مدرسه هنر که به منظور کاهش درگیری های ذهنی ابداع شده، سرچشمه گرفته است. با وارونه کردن یک تصویر، شما همه چیز را به طور متفاوت درک کرده و بلافاصله ویژگی های نامتقارنی که بیش از همه برجسته هستند را می بینید، که پس از آن می تواند به شما کمک کند تا تصویری را انتخاب کنید که مدل یا مشتری شما را بهتر نشان می دهد. این تست هنگام عکاسی تتر شده (Tethered shooting– انتقال مستقیم عکس ها به کامپیوتر) عالیست، چراکه این امکان را دارید فورا عکس را وارونه کرده و تعیین کنید که کدام سمت برای سوژه شما جذاب تر است.

لنزک: عکاسی با تترینگ دوربین یا عکاسی تتر شده (Tethered shooting) به حالتی گفته می شود که شما دوربین را به کامپیوتر متصل کرده و زمانیکه عکس می گیرید، عکس ها به جای انتقال به مموری یا حافظه دوربین روی کامپیوتر دانلود شوند. معمولا برای تترینگ، دوربین و کامپیوتر با کابل به هم وصل می شوند.

با چند عکسی که در گذشته گرفته اید برای خودتان امتحان کنید و ببینید آیا وارونه کردن تصاویر هیچ مشکلی را نمایان می کند که شما می توانستید با یک کج کردن یا چرخاندن سر ساده آن را برطرف کنید.

امیدواریم که دو تست معرفی شده در این آموزش، به شما در ژست دادن به سوژه هایتان و خلق پرتره های زیبا تر کمک کنند. لطفا دیدگاه ارزشمندتان درباره این روش ها یا راهکار های دیگری که می شناسید را با ما در پایین این مطلب لنزک به اشتراک بگذارید.

نویسنده: شیوانی ردی (Shivani Reddy)

منبع:

لنزک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ساعت 0:34
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,

نورپردازی
کار با اشیاء بی جان فرصتی عالی برای یادگیری بیشتر در مورد نورپردازی است. با وجود افراد، حیوانات و چیزهای دیگری که حرکت می کنند، ایجاد ثبات و سازگاری در نورپردازی می تواند سخت باشد. عکاسی منظره و معماری ممکن است نیاز به نورپردازی پیچیده تری داشته باشند.

اگر در عکاسی تازه کار هستید، شروع کار با یک چیدمان نور ساده می تواند خوب باشد. مثلا پنجره آشپزخانه، اگر اشیاء شما روی میز آشپزخانه هستند. شروع به گرفتن مجموعه عکس های خود کنید و سپس درب آشپزخانه را باز کنید تا اجازه دهید نور از جهت دیگری وارد شود. عکس های خود را با هم مقایسه کنید و تغییراتی که اضافه کردن نور بیشتر در تصاویر شما ایجاد می کند را مشاهده کنید. آتلیه عکاسی
استفاده از یک منبع نور مصنوعی، امکان کنترل بیشتری به شما می دهد. از یک لامپ یا چراغ قوه استفاده کنید. برخلاف استفاده از فلاش دوربین، اینها به شما اجازه می دهند تا اثر نور را ببینید. موقعیت نورها را تغییر دهید. آنها را بالاتر ببرید یا پایین تر بیاورید. دورتر کردن آنها مقدار نور روی اشیاء شما را کاهش خواهد داد.
استفاده از رفلکتور ها در عکاسی از اشیاء بی جان می تواند خوب باشد. حتی یک ورقه کاغذ چاپ A4 سفید هم می تواند رفلکتور موثری باشد. سطوح بازتابنده (رفلکتور) مختلف با اندازه های مختلف را امتحان کرده و تفاوتی که آنها بر روی صحنه شما دارند را بررسی کنید. آتلیه نوزاد
به جهت نور و سایه ها نگاه کنید. زمانی که شما بیش از یک منبع نور دارید، آنها چطور بر یکدیگر اثر می گذارند؟
با امتحان کردن منابع نور و چیدمان های مختلف، دید بهتری برای تشخیص و درک نور در موقعیت های دیگری که عکس می گیرید، به دست خواهید آورد. این کار می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه موقع باید یک منبع نور یا رفلکتور دیگر اضافه کنید.
۳
صرف وقت

برپا کردن چیدمان یک جلسه عکاسی از اجسام بی جان در جایی که می توانید چند روز یا چند هفته آن را رها کنید، مزایای خودش را دارد. مردم اغلب عجله دارند که یک عکس بگیرند و بروند. وقت بگذارید، و مانند یک نقاش به آرامی کار کنید. هیچ عجله ای نیست.
[عکاسی از اجسام بی جان]

این که بتوانید چیدمان اشیاء بی جان خود را رها کنید و دوباره نزد آن بازگردید، به شما اجازه می دهد تا روز بعد یا هفته بعد آن را با نگاه تازه ای ببینید.

شاید رابطه بین المان ها را طور دیگری ببینید. اگر از نور طبیعی استفاده می کنید، نورپردازی از صبح تا بعد از ظهر تغییر می کند. ممکن است بخواهید شیء دیگری را به صحنه اضافه کنید که واقعا عکس را عالی می کند. ایده هایی به ذهنتان خطور خواهد کرد که در ابتدا به آنها فکر نکرده بودید.

تغییر فاصله کانونی لنز نیز برای آزمایش خوب است. مقایسه کنید که وقتی اشیاء را با لنزهای متفاوت می بینید، چگونه با یکدیگر و با پس زمینه ارتباط برقرار می کنند.
[عکاسی از اجسام بی جان]

با برپا کردن چیدمان در فضای باز، می توانید در اوقات مختلف شبانه روز عکس بگیرید تا اثرات نورهای مختلف را ببینید. آیا نور ماه جالب ترین نورپردازی را برای ترکیب بندی شما ارائه می کند؟ یا نور اول صبح بهتر است؟
ن
نتیجه گیری

جایی را برای خودتان پیدا کنید. برخی از زیباترین وسائل خود را کنار هم جمع کنید. برای جابجا کردن آنها و تغییر نورپردازی وقت بگذارید. در مورد چگونگی ارتباط اشیاء با یکدیگر فکر کنید. به نتایج مختلفی که با تغییر نورپردازی به دست می آورید فکر کنید. اگر یک روز عکسی که گرفتید را دوست نداشتید، یک روز دیگر برگردید و چند عکس دیگر بگیرید.

لطفا عکس هایی که از اجسام بی جان گرفته اید را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده: کوین لندور یوهان (Kevin Landwer-Johan)

منبع:

لنزک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ساعت 0:33
توسط آتلیه کودک | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت
برچسب ها : عکاسی,راهنمای عکاسی,آموزش عکاسی,
آخرين مطالب ارسالي
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت سوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۹)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت دوم (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۸)
» 5 کار شگفت‎انگیزی که می‎توانید با تکنیک پنینگ در عکاسی انجام دهید قسمت اول (چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۰۷)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت سوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۵)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت دوم (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۴)
» عکاسی HDR چیست و چطور می‎توانم با دوربینم آن را انجام دهم؟ قسمت اول (سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت آخر (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۳)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت دوم (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲)
» آموزش ماسک های روشنایی قسمت اول (دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۱)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت آخر (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۴)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت دوم (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۳)
» 10 نکته عکاسی با موبایل قسمت اول (یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۲)
» آموزش استفاده از فوکوس انتخابی در عکاسی ماکرو (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۹)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت آخر (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۸)
» ۶ روش و نکته آسان برای بهبود عکاسی منظره قسمت اول (شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت آخر (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی قسمت دوم (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰)
» آموزش عکاسی پرتره احساسی کم نور با نور طبیعی (پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت آخر (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۶)
» درک مفهوم طول کانونی در 4 مرحله ساده قسمت اول (چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۵)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 35
» بازديد ديرور : 261
» بازديد ماه گذشته : 506
» بازديد سال گذشته : 3133
» كل بازديد : 7424

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 859
» مجموع نظرات : 28
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.228.185.211
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 9

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
آموزش آشپزی ایرانی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی